Neobsazené pozemky na Nouzově v Jilemnici nabídnou za původní cenu

12.02.2019 21:01:30 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Neobsazené pozemky na Nouzově v Jilemnici nabídnou za původní cenu

V jilemnické lokalitě Nouzov by mělo brzy vyrůst satelitní městečko. Záměrem města bylo v roce 2016 vytvořit atraktivní obytnou zástavbu v blízkosti centra, která nenásilně zapadne do nezastavěné krajiny. Pozemky, které ještě nejsou obsazeny, budou zájemcům nabízeny po vydání územního rozhodnutí za původně stanovenou cenu.

Architektonické návrhy, které si město nechalo zpracovat, vycházejí z charakteru Jilemnice jako menšího podhorského města. Na Nouzově by tedy měly vyrůst domky s tradiční sedlovou střechou a dřevěnými prvky.

„Má to být ukázka toho, že satelitní městečka se dají dělat i tak, aby vypadala přívětivě," řekl Martin Šnorbert, vedoucí odboru rozvoje a investic MěÚ Jilemnice.

Projekt počítá s osmi rodinnými domky a šesti řadovými, z nichž v 5 mají být bytové jednotky. „Byt bude mít vlastnosti řadového domku, ale vytápění je pro všechny společné. To je právě jednou z výhod řadového bydlení - tvoří jeden uzavřený celek, náklady na provoz jsou tedy podstatně levnější než u klasického rodinného domku," vysvětlil Martin Šnorbert. Součástí projektu je také sdílená zahrada na společné aktivity.

V nejbližší době čeká město na vydání územního rozhodnutí. Poté budou pozemky prodány zájemcům, a to i s veškerou dokumentací, včetně architektonické studie, které si město nechalo zpracovat. Noví vlastníci pozemků by měli její podmínky dodržet.

Zatím má o pozemky zájem osm rodin, se kterými se v dohledné době podepíše smlouva. „Pozemky, které ještě nebyly obsazeny, bude město nabízet po vydání územního rozhodnutí za původní stanovenou cenu, tj. 1000 Kč + DPH za m². Odprodej pozemků za těchto podmínek schválilo zastupitelstvo v prosinci loňského roku," uvedl Martin Šnorbert.

To se týká ještě dvou pozemků, na kterých mají vyrůst rodinné domy a 5 pozemků s řadovými bytovými jednotkami. Případní zájemci o bydlení by tedy měli sledovat úřední desku městského úřadu nebo webové stránky, kde budou informace včas zveřejněny. „Pokud budou mít majitelé stavební povolení, mohli by začít stavět už v tomto roce," dodal ještě vedoucí odboru rozvoje a investic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jilemnici vznikne nové zázemí pro sociální služby
V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Pramen Valdštejn je pitný a taktéž pramen Boží voda! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality 5. dubna 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Lékárenská pohotovost o velikonočním pondělí

Velikonoční pondělí patří mezi svátky, kdy dle ustanovení zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě se stanovuje zákaz prodeje tam, kde prodejní plocha přesahuje 200 m2. Liberecký kraj pro tento den zajistil lékárenskou pohotovostní službu v Nemocniční lékárně v areálu Krajské nemocnice Liberec, a.s., Husova 10, 460 63 Liberec (naproti pavilonu interních oborů B) od 9 do 17 hodin. V ostatní dny jsou otevřeny lékárny v obchodních centrech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Galerii Granát probíhá výstava Snová realita
Jilemničtí vyhráli juniorský maraton v Liberci a postupují do finále
Obrazem: Velký pátek v ZOO Liberec 2019
Přehled fotbalových výsledků šestého jarního kola
FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém

Nejčtenější články

19.04.: Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
18.04.: FOTO: Závod kočárků v Libštátě kromě zábavy pomohl Danečkovi
20.04.: FOTO: Slavnostně otevřeli Centrum odborného vzdělávání ve Vysokém

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT