Neobsazené pozemky na Nouzově v Jilemnici nabídnou za původní cenu

12.02.2019 21:01:30 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Neobsazené pozemky na Nouzově v Jilemnici nabídnou za původní cenu

V jilemnické lokalitě Nouzov by mělo brzy vyrůst satelitní městečko. Záměrem města bylo v roce 2016 vytvořit atraktivní obytnou zástavbu v blízkosti centra, která nenásilně zapadne do nezastavěné krajiny. Pozemky, které ještě nejsou obsazeny, budou zájemcům nabízeny po vydání územního rozhodnutí za původně stanovenou cenu.

Architektonické návrhy, které si město nechalo zpracovat, vycházejí z charakteru Jilemnice jako menšího podhorského města. Na Nouzově by tedy měly vyrůst domky s tradiční sedlovou střechou a dřevěnými prvky.

„Má to být ukázka toho, že satelitní městečka se dají dělat i tak, aby vypadala přívětivě," řekl Martin Šnorbert, vedoucí odboru rozvoje a investic MěÚ Jilemnice.

Projekt počítá s osmi rodinnými domky a šesti řadovými, z nichž v 5 mají být bytové jednotky. „Byt bude mít vlastnosti řadového domku, ale vytápění je pro všechny společné. To je právě jednou z výhod řadového bydlení - tvoří jeden uzavřený celek, náklady na provoz jsou tedy podstatně levnější než u klasického rodinného domku," vysvětlil Martin Šnorbert. Součástí projektu je také sdílená zahrada na společné aktivity.

V nejbližší době čeká město na vydání územního rozhodnutí. Poté budou pozemky prodány zájemcům, a to i s veškerou dokumentací, včetně architektonické studie, které si město nechalo zpracovat. Noví vlastníci pozemků by měli její podmínky dodržet.

Zatím má o pozemky zájem osm rodin, se kterými se v dohledné době podepíše smlouva. „Pozemky, které ještě nebyly obsazeny, bude město nabízet po vydání územního rozhodnutí za původní stanovenou cenu, tj. 1000 Kč + DPH za m². Odprodej pozemků za těchto podmínek schválilo zastupitelstvo v prosinci loňského roku," uvedl Martin Šnorbert.

To se týká ještě dvou pozemků, na kterých mají vyrůst rodinné domy a 5 pozemků s řadovými bytovými jednotkami. Případní zájemci o bydlení by tedy měli sledovat úřední desku městského úřadu nebo webové stránky, kde budou informace včas zveřejněny. „Pokud budou mít majitelé stavební povolení, mohli by začít stavět už v tomto roce," dodal ještě vedoucí odboru rozvoje a investic.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Jilemnici vznikne nové zázemí pro sociální služby
V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
Jana Luštince v jilemnickém muzeu střídá David Ulrych

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT