Nesem vám noviny aneb vánoční jarmark v turnovské nemocnici

22.12.2017 14:57:04 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nesem vám noviny aneb vánoční jarmark v turnovské nemocnici

Oddělení následné péče turnovské nemocnice přineslo pacientům, zaměstnancům a veřejnosti vánoční pohodu až do prostor samotné nemocnice. Ve čtvrtek 14. prosince se zde totiž historicky poprvé konal vánoční jarmark.

„Na počátku všeho byla myšlenka dopřát hospitalizovaným pacientům také trošku té vánoční atmosféry a nabídnout jim chvilkového zapomenutí na aktuální zdravotní stav," vysvětlil za oddělení následné péče nemocnice Turnov Tomáš Goroš.

A tak se úderem 9. hodiny ranní chodbami rozezněly reprodukované vánoční koledy a vůně nealkoholického vánočního punče se linula po celé nemocnici. Nechyběly ani obvyklé pochutiny a pamlsky spojené s tímto časem, které byly vyrobeny v rámci ergoterapie, jako jsou linecké cukroví, zdobené perníčky a dva druhy vánoční štoly. Díky podpoře Města Turnov a Regionálního informačního centra Turnov bylo možné každého návštěvníka obdarovat malým dárečkem v podobě kapesního kalendáře s pohledy města Turnov. Během probíhajícího jarmarku bylo možné posedět a zaposlouchat se do tónu koled. Z vystavovaného sortimentu pak bylo možné získat za dobrovolný příspěvek dekorační předměty a voskové výrobky pocházející z rukou pacientů pod vedením odborného personálu.

Na své si tady přišel každý, kdo se na Vánoční jarmark přišel podívat. Kdyby jen proto, aby načerpal inspiraci nebo chtěl na chvilku zpomalit své tempo a ulevit si tak od předvánočního shonu.

„Dovolte mi, abych Vám popřál do srdcí to nejlepší shůry. Aby celoroční shon, napětí a stres nahradila vánoční pohoda a klid, u stromečku jste se sešli se všemi, na kterých Vám nejvíce záleží, kteří jsou Vám blízcí a máte je rádi. Abyste si vánoční svátky užili v klidu, míru a pohodě a aby se i Vám vydařil nový rok, tedy rok 2018," uvedl Tomáš Goroš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nemocnice Turnov představuje nového primáře interny
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Krajská nemocnice na odděleních v Liberci i Turnově navýší mzdy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu
Veronika Vítková potřetí třetí
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2018
FOTO: O výrobě a historii vánočních ozdob přednášel Jiří Jákl

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT