Nesem vám noviny aneb vánoční jarmark v turnovské nemocnici

22.12.2017 14:57:04 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nesem vám noviny aneb vánoční jarmark v turnovské nemocnici

Oddělení následné péče turnovské nemocnice přineslo pacientům, zaměstnancům a veřejnosti vánoční pohodu až do prostor samotné nemocnice. Ve čtvrtek 14. prosince se zde totiž historicky poprvé konal vánoční jarmark.

„Na počátku všeho byla myšlenka dopřát hospitalizovaným pacientům také trošku té vánoční atmosféry a nabídnout jim chvilkového zapomenutí na aktuální zdravotní stav," vysvětlil za oddělení následné péče nemocnice Turnov Tomáš Goroš.

A tak se úderem 9. hodiny ranní chodbami rozezněly reprodukované vánoční koledy a vůně nealkoholického vánočního punče se linula po celé nemocnici. Nechyběly ani obvyklé pochutiny a pamlsky spojené s tímto časem, které byly vyrobeny v rámci ergoterapie, jako jsou linecké cukroví, zdobené perníčky a dva druhy vánoční štoly. Díky podpoře Města Turnov a Regionálního informačního centra Turnov bylo možné každého návštěvníka obdarovat malým dárečkem v podobě kapesního kalendáře s pohledy města Turnov. Během probíhajícího jarmarku bylo možné posedět a zaposlouchat se do tónu koled. Z vystavovaného sortimentu pak bylo možné získat za dobrovolný příspěvek dekorační předměty a voskové výrobky pocházející z rukou pacientů pod vedením odborného personálu.

Na své si tady přišel každý, kdo se na Vánoční jarmark přišel podívat. Kdyby jen proto, aby načerpal inspiraci nebo chtěl na chvilku zpomalit své tempo a ulevit si tak od předvánočního shonu.

„Dovolte mi, abych Vám popřál do srdcí to nejlepší shůry. Aby celoroční shon, napětí a stres nahradila vánoční pohoda a klid, u stromečku jste se sešli se všemi, na kterých Vám nejvíce záleží, kteří jsou Vám blízcí a máte je rádi. Abyste si vánoční svátky užili v klidu, míru a pohodě a aby se i Vám vydařil nový rok, tedy rok 2018," uvedl Tomáš Goroš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nemocnice Turnov představuje nového primáře interny
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Krajská nemocnice na odděleních v Liberci i Turnově navýší mzdy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sprejer zneuctil vulgární čmáranicí turnovský kostel
I.A třída: Derby Košťálov - Semily ovládli domácí
FOTO: V Semilech odhalili památník padlým v 1. světové válce
Tanečnice A-Stylu Liberec jedou na MS v Hip Hop Battle do Polska
Technické muzeum Liberec otevře novou expozici o veřejné dopravě

Nejčtenější články

21.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
23.10.: Zadlužený kominík připravil své klienty o 40 tisíc korun
22.10.: FOTO: Na tradiční podzimní koncert přijela do Bozkova kapela Tři sestry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT