Nesem vám noviny aneb vánoční jarmark v turnovské nemocnici

22.12.2017 14:57:04 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nesem vám noviny aneb vánoční jarmark v turnovské nemocnici

Oddělení následné péče turnovské nemocnice přineslo pacientům, zaměstnancům a veřejnosti vánoční pohodu až do prostor samotné nemocnice. Ve čtvrtek 14. prosince se zde totiž historicky poprvé konal vánoční jarmark.

„Na počátku všeho byla myšlenka dopřát hospitalizovaným pacientům také trošku té vánoční atmosféry a nabídnout jim chvilkového zapomenutí na aktuální zdravotní stav," vysvětlil za oddělení následné péče nemocnice Turnov Tomáš Goroš.

A tak se úderem 9. hodiny ranní chodbami rozezněly reprodukované vánoční koledy a vůně nealkoholického vánočního punče se linula po celé nemocnici. Nechyběly ani obvyklé pochutiny a pamlsky spojené s tímto časem, které byly vyrobeny v rámci ergoterapie, jako jsou linecké cukroví, zdobené perníčky a dva druhy vánoční štoly. Díky podpoře Města Turnov a Regionálního informačního centra Turnov bylo možné každého návštěvníka obdarovat malým dárečkem v podobě kapesního kalendáře s pohledy města Turnov. Během probíhajícího jarmarku bylo možné posedět a zaposlouchat se do tónu koled. Z vystavovaného sortimentu pak bylo možné získat za dobrovolný příspěvek dekorační předměty a voskové výrobky pocházející z rukou pacientů pod vedením odborného personálu.

Na své si tady přišel každý, kdo se na Vánoční jarmark přišel podívat. Kdyby jen proto, aby načerpal inspiraci nebo chtěl na chvilku zpomalit své tempo a ulevit si tak od předvánočního shonu.

„Dovolte mi, abych Vám popřál do srdcí to nejlepší shůry. Aby celoroční shon, napětí a stres nahradila vánoční pohoda a klid, u stromečku jste se sešli se všemi, na kterých Vám nejvíce záleží, kteří jsou Vám blízcí a máte je rádi. Abyste si vánoční svátky užili v klidu, míru a pohodě a aby se i Vám vydařil nový rok, tedy rok 2018," uvedl Tomáš Goroš.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nemocnice Turnov představuje nového primáře interny
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku
Krajská nemocnice na odděleních v Liberci i Turnově navýší mzdy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici pořádají 4. ročník akce Krkonošská kuchyně a jiné speciality
Argentinské tango budou vyučovat v Jilemnici
Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek
Kasteláni myslí o prázdninách na děti a nabízejí prohlídky pro rodiny
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
17.07.: Přepeře si v první přípravě vyšláply na Arsenal
17.07.: Ohlédnutí za desátým Hasičským táborem SDH Semily I

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT