Nikol Kučerová: Sedmé místo motivuje, mohu závodit s nejlepšími

06.02.2019 19:27:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

Skikrosařka z Benešova u Semil Nikol Kučerová si na mistrovství světa akrobatických lyžařů a snowboardistů v americkém Solitude dojela pro sedmé místo, což je její druhý nejlepší výsledek na šampionátu, což byla příležitost pro krátký rozhovor.

Dosavadním maximem Nikol Kučerové na mistrovství světa je šesté místo z Kreischbergu v roce 2015. Na letošním šampionátu si ale každopádně dojela pro nejlepší výsledek sezony. Česká skicrossařka měla v semifinálové jízdě hrozivě vypadající pád, ale obětavě nastoupila do malého finále - souboje o páté místo a připsala si v něm konečné sedmé místo.

Byla jsi na 19. místě v kvalifikaci, ale vyřazovací jízdy - osmifinále i čtvrtfinále ti vyšly, dá se říci, že ti trať seděla?

Docela se mi trať líbila, nebyla tak těžká a měla méně skoků, ale hlavně se mi vždycky lépe závodí ve vyřazovací části. Tady jsem si znovu dokázala, že můžu se soupeřkami jezdit.

Jsi spokojená s konečným sedmým místem?

Dá se říci, že jo, vzhledem k tomu, jak zatím dopadala sezona.

Co zapříčinilo tvůj pád v semifinále?

Jeli jsme v té chvíli asi stovkou při zhoršené viditelnosti, nestihla jsme zřejmě ztlumit dopad po skoku.

Máš nějaké následky nebo musíš podstoupit rehabilitaci?

Mám lehký otřes mozku. Teď mám klid, včera jsme ležela a ještě mě bolí hlava. Do víkendu mám klidový režim, pak už ale začnu s tréninkem a v úterý odjíždím na další závody do německého Feldbergu.

Jak moc jsi váhala po pádu s nastoupením do malého finále o 5. místo?

V podstatě vůbec neváhala, když jsem zjistila, že jsem celá. Našla jsem pouze přilbu na trati, která mi spadla a už chtěla nastoupit.

Je běžné, že přilba se po pádu odepne a nezůstane na hlavě?

Nestává se to, netuším, jestli jsem už měla ošoupaný řemínek. Jsem ráda, že se mi nic vážného nestalo.

Je sedmé místo povzbuzením do dalších závodů?

Určitě je. Dokázala jsem si, že mohu závodit s každým. Motivuje mě to dál, abych si už někdy zajela i to velké finále o zlato.

Na stejné trati jako Nikol Kučerová vybojovala už v pátek světové zlato česká snowboardistka: Eva Samková konečně zlatá i na mistrovství světa!