Noční prohlídky, koncerty i mnohé další nabízí hrady a zámky v červnu

10.06.2016 17:47:32 | Autor: Lucie Bidlasová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Noční prohlídky, koncerty i mnohé další nabízí hrady a zámky v červnu

Červnová kulturní nabídka objektů ve správě Národního památkového ústavu, územní památkové správy na Sychrově osloví malé i velké návštěvníky, neboť kromě kostýmovaných prohlídek a dalších akcí budou zahájeny také velké hudební festivaly a v pátek se řada objektů zapojí do Noci kostelů a kaplí prohlídkami zámeckých a hradních kaplí.

Zároveň hrad Trosky je od 3. 6. opět v noci osvětlen, a to od 21.30 hodin do půlnoci.

V rámci Noci kostelů a kaplí se na Grabštejně představí kaple sv. Barbory nejen v netradičním čase, ale i formou netradiční prohlídky. Průvodkyně návštěvníky zevrubněji seznámí s historií a stavebním vývojem tohoto renesančního architektonického a uměleckého unikátu, dále s jeho výmalbou i vybavením. V rámci prohlídky zavítáte též na výstavu mapující starší i novodobou historii a význam grabštejnského originálu sochy svaté Barbory (pol. 15. stol.), jenž byl původně umístěn v kapli, po mnoha letech opět nalezen a v loňském roce restaurován. Prohlídky od 18 do 20 hodin.

Na Hrubém Rohozci bude při příležitosti Noci kostelů a kaplí odhalen zámecký poklad, který se většinu roku ukrývá v trezoru u pracovny hraběte Mikuláše Vladimíra. Prohlídky od 20 do 23hodin. (www.hruby-rohozec.eu) Netradiční prohlídky proběhnou i na Lemberku v zámecké kapli Seslání Ducha svatého, oratoři, sákristii a varhanním kůru. V 18 hodin začne povídání o zámecké kapli, ukázka varhanního pozitivu. V 19 hodin sv. Zdislava z Lemberka, ukázka varhanního pozitivu. V 20 hodin liturgické náčiní a ornáty, ukázka varhanního pozitivu. Ve 21 hodin obrazy a relikviáře v zámecké kapli, ukázka varhanního pozitivu. Doprovodný program: prohlídka výběrového okruhu, zpřístupnění středověké věže.

Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov zahájí už svůj 61. ročník V sobotu 11. června proběhne na Sychrově Zahajovací koncert 61. ročníku festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov Kouzelný Dvořák. Půvabná hudebně dramatická scenérie z prostředí historického salonu pražské bohémy před více než sto lety s Dvořákovými nejkrásnějšími áriemi a melodiemi v podání předních operních sólistů a houslových virtuózů. Rusalka, Jakobín, Moravské dvojzpěvy, Biblické písně, Mazurek a další nezapomenutelné skladby diváka přesunou do doby, kdy Dvořák na vrcholu tvůrčích sil stál v čele české, ale i americké hudební kultury. Účinkují: Lucie Pražáková - soprán, Renée Nachtigallová - mezzosoprán, Lukáš Sládek - basbaryton, Štěpán Kos - klavír, Martin Kos - housle. Od 18 hodin v zámecké galerii. Předprodej www.evstupenka.cz (www.zamek-sychrov.cz). Samostatný článek o festivalu

18. června: státní hrad a zámek Frýdlant - Mimořádné prohlídky hradní knihovnou s vystavenými grafikami a fotografiemi Clam-Gallasů a Frýdlantu. Pouze na objednávku na tel. 482 312 130 nebo email: zamek.rezervace@seznam.cz.

19. června: státní zámek Sychrov - Velká módní show. Spodní historické prádlo od baroka po 50. léta 20. století. Prezentace butiku Dante Fashion Jičín. Představení neziskové organizace ANIMAL EVE, z. s. Jednotné vstupné 200 Kč, děti do 12 let zdarma.

24. června: státní hrad Grabštejn - Oslava letního slunovratu

25. června: státní zámek Zákupy - Zámecké perličky. III. ročník oživených večerních prohlídek vybraných prostor zámku v podání členů Divadelního souboru Havlíček Zákupy, letos na téma „Z mokré říše". Během prohlídek se odehrají scénky ze známých literárních či divadelních děl, kde se objevují vodníci (Kytice, Lucerna, Divotvorný hrnec, Malá mořská víla), od 17 do 21 hodin, pro velký zájem doporučujeme předchozí rezervaci na tel.: 487 857 278, vstupné jednotné 60 Kč.

25. června: státní zámek Sychrov, Zámecká oranžerie - Od opery k muzikálu. Hudební pásmo. Účinkují Lubomír Havlák (tenor), Monika Sommerová (soprán), Kateřina Grebeníčková (soprán), Augustin Kužela (klavírní doprovod). Na programu jsou díla B. Smetany, A. Dvořáka, G. Pucinniho, F. Lehára, J. Strausse, R. Frimla a dalších. Předprodej: www.evstupenka.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnový program na hradě Valdštejn
Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov zahájí už svůj 61. ročník
Lidé využili příležitosti nahlédnout do podstávkových domů
V Zákupech připomínají výročí 100 let od úmrtí císaře Františka Josefa I.
Zámek Lemberk vzdá hold svaté Zdislavě
Na hradech a zámcích začíná sezona v duchu oslav narození Karla IV.

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu zahájí výstavu Z pokladů půd a depozitářů
NPL pokračuje nadstavbou, rozdělila se na dvě skupiny
V rámci Jilemnické 50 se konal třetí krajský pohárový závod žactva
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT