Noční prohlídky, koncerty i mnohé další nabízí hrady a zámky v červnu

10.06.2016 17:47:32 | Autor: Lucie Bidlasová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj,Pojizeří

Noční prohlídky, koncerty i mnohé další nabízí hrady a zámky v červnu

Červnová kulturní nabídka objektů ve správě Národního památkového ústavu, územní památkové správy na Sychrově osloví malé i velké návštěvníky, neboť kromě kostýmovaných prohlídek a dalších akcí budou zahájeny také velké hudební festivaly a v pátek se řada objektů zapojí do Noci kostelů a kaplí prohlídkami zámeckých a hradních kaplí.

Zároveň hrad Trosky je od 3. 6. opět v noci osvětlen, a to od 21.30 hodin do půlnoci.

V rámci Noci kostelů a kaplí se na Grabštejně představí kaple sv. Barbory nejen v netradičním čase, ale i formou netradiční prohlídky. Průvodkyně návštěvníky zevrubněji seznámí s historií a stavebním vývojem tohoto renesančního architektonického a uměleckého unikátu, dále s jeho výmalbou i vybavením. V rámci prohlídky zavítáte též na výstavu mapující starší i novodobou historii a význam grabštejnského originálu sochy svaté Barbory (pol. 15. stol.), jenž byl původně umístěn v kapli, po mnoha letech opět nalezen a v loňském roce restaurován. Prohlídky od 18 do 20 hodin.

Na Hrubém Rohozci bude při příležitosti Noci kostelů a kaplí odhalen zámecký poklad, který se většinu roku ukrývá v trezoru u pracovny hraběte Mikuláše Vladimíra. Prohlídky od 20 do 23hodin. (www.hruby-rohozec.eu) Netradiční prohlídky proběhnou i na Lemberku v zámecké kapli Seslání Ducha svatého, oratoři, sákristii a varhanním kůru. V 18 hodin začne povídání o zámecké kapli, ukázka varhanního pozitivu. V 19 hodin sv. Zdislava z Lemberka, ukázka varhanního pozitivu. V 20 hodin liturgické náčiní a ornáty, ukázka varhanního pozitivu. Ve 21 hodin obrazy a relikviáře v zámecké kapli, ukázka varhanního pozitivu. Doprovodný program: prohlídka výběrového okruhu, zpřístupnění středověké věže.

Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov zahájí už svůj 61. ročník V sobotu 11. června proběhne na Sychrově Zahajovací koncert 61. ročníku festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov Kouzelný Dvořák. Půvabná hudebně dramatická scenérie z prostředí historického salonu pražské bohémy před více než sto lety s Dvořákovými nejkrásnějšími áriemi a melodiemi v podání předních operních sólistů a houslových virtuózů. Rusalka, Jakobín, Moravské dvojzpěvy, Biblické písně, Mazurek a další nezapomenutelné skladby diváka přesunou do doby, kdy Dvořák na vrcholu tvůrčích sil stál v čele české, ale i americké hudební kultury. Účinkují: Lucie Pražáková - soprán, Renée Nachtigallová - mezzosoprán, Lukáš Sládek - basbaryton, Štěpán Kos - klavír, Martin Kos - housle. Od 18 hodin v zámecké galerii. Předprodej www.evstupenka.cz (www.zamek-sychrov.cz). Samostatný článek o festivalu

18. června: státní hrad a zámek Frýdlant - Mimořádné prohlídky hradní knihovnou s vystavenými grafikami a fotografiemi Clam-Gallasů a Frýdlantu. Pouze na objednávku na tel. 482 312 130 nebo email: zamek.rezervace@seznam.cz.

19. června: státní zámek Sychrov - Velká módní show. Spodní historické prádlo od baroka po 50. léta 20. století. Prezentace butiku Dante Fashion Jičín. Představení neziskové organizace ANIMAL EVE, z. s. Jednotné vstupné 200 Kč, děti do 12 let zdarma.

24. června: státní hrad Grabštejn - Oslava letního slunovratu

25. června: státní zámek Zákupy - Zámecké perličky. III. ročník oživených večerních prohlídek vybraných prostor zámku v podání členů Divadelního souboru Havlíček Zákupy, letos na téma „Z mokré říše". Během prohlídek se odehrají scénky ze známých literárních či divadelních děl, kde se objevují vodníci (Kytice, Lucerna, Divotvorný hrnec, Malá mořská víla), od 17 do 21 hodin, pro velký zájem doporučujeme předchozí rezervaci na tel.: 487 857 278, vstupné jednotné 60 Kč.

25. června: státní zámek Sychrov, Zámecká oranžerie - Od opery k muzikálu. Hudební pásmo. Účinkují Lubomír Havlák (tenor), Monika Sommerová (soprán), Kateřina Grebeníčková (soprán), Augustin Kužela (klavírní doprovod). Na programu jsou díla B. Smetany, A. Dvořáka, G. Pucinniho, F. Lehára, J. Strausse, R. Frimla a dalších. Předprodej: www.evstupenka.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnový program na hradě Valdštejn
Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov zahájí už svůj 61. ročník
Lidé využili příležitosti nahlédnout do podstávkových domů
V Zákupech připomínají výročí 100 let od úmrtí císaře Františka Josefa I.
Zámek Lemberk vzdá hold svaté Zdislavě
Na hradech a zámcích začíná sezona v duchu oslav narození Karla IV.

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska
Okresní soutěž: Kruh a Tatobity po výhrách do čela tabulky
Okresní přebor: Libštát udolal Novou Ves, Jilemnice vyhrála v Roztokách
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny
Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT