Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno

02.09.2020 14:52:20 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Nové oddělení MŠ Zborovská v Turnově bylo slavnostně otevřeno

V pondělí 31. srpna 2020 si mohli především rodiče s dětmi prohlédnout dokončenou rekonstrukci MŠ Zborovská, díky které vzniklo 16 nových míst pro děti mladší 3 let.

„Chtěla bych přivítat nové paní učitelky. Mým přáním je, aby se tu vašim dětem líbilo a abyste byli spokojení i vy rodiče. Kolegyním přeji, aby se jim tu také líbilo," sdělila v úvodu ředitelka mateřské školy Jana Brožová. „Většinu peněz jsme na rekonstrukci obdrželi z IROPu a díky tomu se podařilo zrealizovat tuto stavbu," řekl starosta Tomáš Hocke. Kromě nového oddělení se opravovaly i prostory zázemí kuchyně a místo schodů vznikl bezbariérový vstup do budovy. „Rád bych poděkoval i za to, že jste rekonstrukci zvládli a vše vydrželi a hlavně, aby se tu líbilo dětem," dodal Tomáš Hocke.

Vedoucí odboru školství Martina Marková předala symbolicky věcné dary v podobě dětských nočníků a modelíny, kterou děti jistě ocení.

Otevření nového oddělení Mateřské školy Zborovská v Turnově „Nápad na vybudování oddělení nebyl jen tak, ale tím, že vláda řekla, že musíme přijmout i mladší děti 3 let, tak jsme zahájili přípravu. Poté vláda řekla, že to není potřeba, ale když se objevily peníze v IROPu a přislíbili nám 4 miliony, tak jsme začali se stavbou," sdělila místostarostka Petra Houšková, která všem poděkovala a popřála hodně nadšení. Poté si přítomní prohlédli nové prostory a děti vyzkoušely venkovní dětské hřiště.

Cílem projektu bylo zajistit navýšení kapacit předškolního vzdělávání a zajistit tak rovný přístup ke vzdělávání a k získávání klíčových dovedností prostřednictvím stavebních úprav objektu a nákupu vybavení v Mateřské škole Turnov, Zborovská.

Město Turnov získalo na konci července 2019 Rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 3.913.230,10 Kč z celkových předpokládaných uznatelných nákladů 4 348 033,45 Kč na projekt MŠ Turnov, Zborovská - vybudování oddělení pro děti mladší tří let.

Žádost o dotaci byla podána v rámci 87. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu, Specifický cíl 2.4 Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení. Celkové předpokládané náklady na akci včetně neuznatelných tvoří částku 5 205 762 Kč. Skutečně vynaložené náklady na celou akci se však snížily, a to především výběrovým řízením na dodavatele stavební části projektu, a budou činit cca 4,6 mil Kč.

Dotace z Evropské unie činí 90% z uznatelných nákladů, 10% přispěje žadatel - Město Turnov. Stavbu realizovala firma REN-LOC z Liberce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První třídy se v Turnově otevřely pro 169 prvňáčků
Turnovská radnice ocenila výjimečné pedagogy
V Mašově připravují základy pro nový pavilon školy
Organizace školního roku 2020/2021 na základních školách v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT