Nové ředitele mají liberecká knihovna a galerie i turnovské muzeum

12.09.2020 18:16:50 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Nové ředitele mají liberecká knihovna a galerie i turnovské muzeum

Noví ředitelé povedou Oblastní galerii a Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, stejně jako turnovské Muzeum Českého ráje. Vzešli z výběrových řízení a jejich jmenování do čela krajských příspěvkových organizací schválila rada kraje.

Jana Randáčka ve vedení Oblastní galerie nahradí od 1. listopadu 2020 Pavel Hlubuček, Vladimíru Jakouběovou nahradí k 1. lednu 2021 Jan Prostředník a namísto Blanky Konvalinkové bude od 1. dubna 2021 řídit Krajskou vědeckou knihovnu Dana Petrýdesová.

Jan Randáček odchází od 1. listopadu jako národní expert pro umělecké sbírky Evropského parlamentu. Vladimíra Jakouběová a Blanka Konvalinková rezignovaly na své funkce po úspěšných letech práce pro Muzeum Českého ráje v Turnově a Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci a odcházejí na zasloužený odpočinek.

„Chci poděkovat oběma ředitelkám i panu řediteli za to, že skvěle vedli naše organizace. Za roky jejich působení zaznamenaly všechny výrazný posun. Oblastní galerie se přestěhovala do bývalé budovy Lázní a je dnes respektovanou galerií nejen u nás v kraji, ale daleko mimo něj. Krajská vědecká knihovna je vynikajícím způsobem vedená organizace, která následuje moderní trendy v knihovnictví a má skvělou pověst. Do Muzea Českého ráje nově přijíždějí lidé od nás i ze zahraničí do nové horolezecké expozice, ale také obdivovat mnoho let systematicky budovanou sbírku šperků a drahých kamenů," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Noví ředitelé to nebudou mít snadné. Nastupují do stabilizovaných organizací a Liberecký kraj očekává, že budou pokračovat ve stopách svých předchůdců, ale také, že je posunou zase o kus dál.

„Vím, že všichni odcházející ředitelé předají svým nástupcům i plány, které měli do budoucna a ti na nich budou dále pracovat. A jsem si jistá, že ze dne na den neopustí kulturní stánky, které řídili a mají k nim silné pouto. Těším se, že je budu potkávat i nadále na kulturních akcích v kraji," dodala Vinklátová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT