Nové semilské náměstí ponese jméno politika a novináře Pavla Tigrida

21.01.2017 20:28:01 | Autor: Renata Coufalová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Nové semilské náměstí ponese jméno politika a novináře Pavla Tigrida

Co se nevešlo v roce 2016: Nedávné výročí Charty 77 připomnělo článek z podzimu 2016, který nebyl na našem webu z technických příčin tehdy zveřejněn. Jedná se o návrh Spolku rodáků a přátel Semil na přejmenování střední části Nádražní ulice v Semilech-Podmoklicích na náměstí Pavla Tigrida.

V roce 2017 si bude svět připomínat 100. výročí narození Pavla Tigrida, významného českého spisovatele, publicisty a politika, jednoho z nejvýznačnějších představitelů českého protikomunistického exilu. Pavel Tigrid se narodil 27. října 1917, pocházel ze semilského rodu Schönfeldů a město Semily po roce 1989 několikrát navštívil. Během války pracoval v české redakci BBC v Londýně a víc jak tři desetiletí ve svém magazínu Svědectví vypovídal o zvůli a zločinech, jichž se komunistické režimy dopouštěly u nás i ve světě. Zemřel v roce 2003. V roce 2014 byl in-memoriam jmenován čestným občanem města Semily.

Vznik nového náměstí nesoucího jméno významného českého politika a novináře podpořila krátce již počátkem léta 2016 Kulturní komise Rady města Semily, souhlasné stanovisko připojil také Výbor pro rozvoj města na svém červencovém jednání. Zastupitelstvo města Semily při následném hlasování s návrhem souhlasilo.

„Rozšířená část ulice uprostřed Podmoklic byla již v regulačním plánu obce z roku 1908 zamýšlena jako náměstí budoucího městyse a ani pozdější tvůrci nových záměrů na tom nic nezměnili. Přejmenováním části ulice Nádražní na Náměstí Pavla Tigrida bychom si důstojně připomenuli nedožité jubileum Pavla Tigrida," řekl Miloš Plachta, předseda Spolku rodáků a přátel Semil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Odhalením pamětní desky zahájili výstavu Židé a Semily
Čestná občanství města Semily pro Pavla Tigrida a Josefa Vaňka

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT