Novinky kina Jitřenka v lednu 2019

05.01.2019 16:40:56 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Novinky kina Jitřenka v lednu 2019

I v lednu se můžete v Jitřence těšit každý týden na filmový klub. Promítá vždy ve středu a zařazuje se několik cyklů. Novinkou je levná neděle, kdy bude uveden v několika kinech v přijatelné ceně vždy jeden aktuální hit. Zajímavostí je také diskuze s textařem i politikem Michalem Horáčkem v rámci uvedení filmu o jeho prezidentské kampani Máme na víc.

Filmový klub kina Jitřenka

V lednu ukončí cyklus Mezi ideály a ideologiemi, a to snímkem Léto. Film diváky zavede do Leningradu, začátku osmdesátých let. 

Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácím vězení v Moskvě. Film Léto uvedeme 9. 1.

Pokračovat bude filmový klub 16. 1. filmem Poznamenaní, který řadíme do Zlatého fondu světové kinematografie. Mimořádně působivý snímek Freda Zinnemanna vznikl jen pár let po skončení druhé světové války. Kromě amerického vojáka, jenž byl jednou z prvních filmových rolí Montgomeryho Clifta, jsou hlavními hrdiny příběhu dva Češi: maminku Hanu ztvárnila Jarmila Novotná, mezinárodně proslulá operní pěvkyně. Jejího syna Karla představoval nadaný chlapec Ivan Jandl, jehož herecký výkon vynesl tehdejšímu Československu Zlatý glóbus a také prvního Oscara.

O týden později, 23. 1. uvidíte festivalovou novinku Beautiful Boy. Hlavním hrdinou je osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet), který má na první pohled vše - skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí?

Máme na víc s diskuzí s Michalem Horáčkem

Poslední středu se náš filmový klub ohlédne o rok zpět a 30. 1. uvede dokument Robina Kvapila Máme na víc, který nahlédne do zákulisí prezidentské kampaně Michala Horáčka. Divák může doslova v přímém přenosu sledovat hledání politické strategie a budování mediálního obrazu Horáčka. Ten se musí vymezit nejen vůči favorizovanému a bezskrupulóznímu Miloši Zemanovi, ale i dalším sokům. Na období prezidentské kampaně přijede Michal Horáček zavzpomínat přímo do Semil, 30. 1. v 19.00

Levná neděle v kině Jitřenka

Kino Jitřenka prohlubuje spolupráci s dalšími kiny Českého ráje a 6. 1. se můžete těšit na levnou neděli. Stejně jako v Jičíně, Lomnici nad Popelkou a Mnichově Hradišti uvidíte filmy Bumblebee, jehož hrdinou je žlutý automobil Brouk, který sice vypadá na první pohled obyčejně a oprýskaně, ale umí projít zajímavou proměnu.

Těšit se můžete i na hudební film Zrodila se hvězda. Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga.

Koncert Andrého Rieu

Na úspěšný přenos koncertu Andrého Rieu z Maastrichtu již brzy navážeme koncertem novým, tentokrát ze Sydney. Opět se můžete těšit na koncert plný emocí, orchestr Johanna Strausse a řadů hostů. Těšit se můžete 5. 1. a 6. 1.

Kompletní lednová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT