Novinky kina Jitřenka v lednu 2019

05.01.2019 16:40:56 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Novinky kina Jitřenka v lednu 2019

I v lednu se můžete v Jitřence těšit každý týden na filmový klub. Promítá vždy ve středu a zařazuje se několik cyklů. Novinkou je levná neděle, kdy bude uveden v několika kinech v přijatelné ceně vždy jeden aktuální hit. Zajímavostí je také diskuze s textařem i politikem Michalem Horáčkem v rámci uvedení filmu o jeho prezidentské kampani Máme na víc.

Filmový klub kina Jitřenka

V lednu ukončí cyklus Mezi ideály a ideologiemi, a to snímkem Léto. Film diváky zavede do Leningradu, začátku osmdesátých let. 

Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácím vězení v Moskvě. Film Léto uvedeme 9. 1.

Pokračovat bude filmový klub 16. 1. filmem Poznamenaní, který řadíme do Zlatého fondu světové kinematografie. Mimořádně působivý snímek Freda Zinnemanna vznikl jen pár let po skončení druhé světové války. Kromě amerického vojáka, jenž byl jednou z prvních filmových rolí Montgomeryho Clifta, jsou hlavními hrdiny příběhu dva Češi: maminku Hanu ztvárnila Jarmila Novotná, mezinárodně proslulá operní pěvkyně. Jejího syna Karla představoval nadaný chlapec Ivan Jandl, jehož herecký výkon vynesl tehdejšímu Československu Zlatý glóbus a také prvního Oscara.

O týden později, 23. 1. uvidíte festivalovou novinku Beautiful Boy. Hlavním hrdinou je osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet), který má na první pohled vše - skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí?

Máme na víc s diskuzí s Michalem Horáčkem

Poslední středu se náš filmový klub ohlédne o rok zpět a 30. 1. uvede dokument Robina Kvapila Máme na víc, který nahlédne do zákulisí prezidentské kampaně Michala Horáčka. Divák může doslova v přímém přenosu sledovat hledání politické strategie a budování mediálního obrazu Horáčka. Ten se musí vymezit nejen vůči favorizovanému a bezskrupulóznímu Miloši Zemanovi, ale i dalším sokům. Na období prezidentské kampaně přijede Michal Horáček zavzpomínat přímo do Semil, 30. 1. v 19.00

Levná neděle v kině Jitřenka

Kino Jitřenka prohlubuje spolupráci s dalšími kiny Českého ráje a 6. 1. se můžete těšit na levnou neděli. Stejně jako v Jičíně, Lomnici nad Popelkou a Mnichově Hradišti uvidíte filmy Bumblebee, jehož hrdinou je žlutý automobil Brouk, který sice vypadá na první pohled obyčejně a oprýskaně, ale umí projít zajímavou proměnu.

Těšit se můžete i na hudební film Zrodila se hvězda. Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga.

Koncert Andrého Rieu

Na úspěšný přenos koncertu Andrého Rieu z Maastrichtu již brzy navážeme koncertem novým, tentokrát ze Sydney. Opět se můžete těšit na koncert plný emocí, orchestr Johanna Strausse a řadů hostů. Těšit se můžete 5. 1. a 6. 1.

Kompletní lednová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Oba turnovské prameny jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 20. června 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Video: Zahájení olympiády dětí a mládeže v Liberci
Nová výstava představí v Semilech díla mistrů 1. poloviny 20. století
Fotbalisté Přepeř budou hrát v příští sezoně třetí nejvyšší ligu
Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
Lovci odpadků vyrážejí do Krkonoš!

Nejčtenější články

23.06.: Škatulata aneb Jaké bude složení fotbalových soutěží?
22.06.: Letní kino v Jilemnici bude letos promítat na celkem šesti místech
24.06.: Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT