O krajský titul bojovalo šest babiček, vítězkou je Růžena Haidlová

10.09.2020 16:51:14 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

O krajský titul bojovalo šest babiček, vítězkou je Růžena Haidlová

Dohromady šest žen předvedlo na letošním krajském kole Babičky roku, že i ve vyšším věku může žena v mnohém vynikat a oplývat i fyzickou krásou. Soutěž Babička Libereckého kraje se konala letos už podruhé. Také tento rok nad ní převzal záštitu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Krajské kolo, organizované Krajskou radou seniorů Libereckého kraje, se konalo v pondělí 7. září v Experimentálním studiu Kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci. Liberecký kraj podpořil akci i finančně. K tomu také náměstek Svoboda jako člen poroty vybíral vítězku letošního ročníku. V porotě vedle něj usedli Pavla Řechtáčková za Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a místopředseda Rady seniorů ČR Milan Taraba.

„Lidé, dříve narození, mohou být v lecčems šikovnější a schopnější než mladá generace. Jak říkal Jan Werich, je téměř sto let, kterých se dožil Bernard Shaw, hodně? Ne, je to málo, protože Shaw tady mohl být ještě 250 let a pořád měl co říct," podotkl Pavel Svoboda. „Soutěž Babička roku má za cíl ukázat, že i ti, kteří hodně pamatují, mohou v něčem vynikat. A že mají i svou fyzickou krásu. Proto také Liberecký kraj soutěž i letos podpořil."

Soutěž Babička Libereckého kraje<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Soutěžní klání moderoval Filip Meisel. Po úvodním rozhovoru s ním se každá soutěžící předvedla v nějaké své disciplíně. Jedna ze starších dam zatančila charleston, další přednesla divadelní monolog, jiná své vlastní verše. Další soutěžící ukázala, co všechno lze vyrobit z perníku. A jedna adeptka si na pódium pozvala dokonce taneční skupinu Chilli. Při posuzování dovedností soutěžících ocenili porotci také paličkování, anebo dřevěný betlém.

Třetí disciplínou byla módní přehlídka se sloganem „V čem se cítím nejlépe". Dámy například předvedly prvorepublikový model s kloboučkem, společenské sametové šaty s bolerkem, model na lázeňskou kolonádu i s rukavičkami, ale také turistické a volnočasové oblečení. Přestávku vyplnil svým vystoupením hudebník Fanda Agnes.

Bronzovou korunku získala Ludmila Zelinková, stříbrnou korunku Hana Štěpánová a vítěznou, zlatou korunku, vybojovala Růžena Haidlová. Vítězka pojede reprezentovat Liberecký kraj na celorepublikové finále Babičky roku do Olomouce v listopadu 2020. Všechny soutěžící obdržely květiny a drobné dárky, jako poděkování za jejich účast.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová
Zpěvák Stanislav Hložek odstartoval oslavy svátku seniorů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT