O prezentaci Turnova a Českého ráje na Holiday World 2017 byl zájem

25.02.2017 08:58:23 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

O prezentaci Turnova a Českého ráje na Holiday World 2017 byl zájem

Ve dnech 16. - 19. února 2017 proběhl na výstavišti Praha Holešovice již 26. ročník mezinárodního veletrhu Holiday World 2017. Turnov se prezentoval na pultu Českého ráje v rámci stánku Libereckého kraje. Mezi návštěvníky veletrhu byl největší zájem o novinky z regionu, možnosti trávení volného času a možnosti ubytování.

Jako každoročně byl zájem o mapy, cyklotrasy a pěší trasy. Mezi nabízenými materiály byl největší zájem o Katalog dovolená v Českém ráji, který nabízí komplexní informace od ubytování až po jednotlivé turistické zajímavosti napříč regionem. Návštěvníky byl chválen i image materiál Českého ráje Nechte se unést, který je dělán cíleně pro veletrhy jako pozvánka do regionu. Mezi nejvyhledávanější letáky patřily informace o hradech a zámcích, skalních městech a v letošním roce i o naučných stezkách. V tomto ohledu měl Turnov co nabídnout.

Zájem byl o pořádané akce v regionu a za Turnovsko se dotazy týkaly českého granátu. Dotazy návštěvníků směřovaly i na konkrétní místa či služby v rámci celého regionu a je dobře, že jednotliví poskytovatelé služeb mohou využít prospektového servisu, který je jim nabízen v rámci regionu zdarma.

Pro návštěvníky veletrhu byla na stánku Libereckého kraje připravena zajímavá soutěž s otázkami ze všech míst tohoto kraje. Ceny do slosování věnovalo prostřednictvím organizací v podobě volných vstupenek i Město Turnov.

Branami veletrhu prošlo během čtyř dní přes 33.000 návštěvníků a odborníků. V rámci veletrhu se konalo velké množství doprovodných programů. Součástí veletrhu bylo i množství setkání a jednání napříč republikou. Veletrh splnil očekávání vystavovatelů i návštěvníků.

Několik statistických údajů: Veletrhu se zúčastnilo 634 vystavovatelů ze 45 zemí světa. Zahraničním partnerem veletrhu byla Palestina, partnerem veletrhu Moravskoslezský kraj. Výstavní plocha zahrnovala 18 800 m². Záštitu nad veletrhem převzaly Ministerstvo pro místní rozvoj, CzechTourism a Asociace krajů České republiky. Souběžně probíhajícím veletrhem byl 11. ročník gastronomického veletrhu TOP Gastr. K souběžným akcím patřily Filmová přehlídka World Film 2017 a Expediční kamera 2017.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český ráj navštívilo v roce 2016 více než 1,7 milionu turistů
Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější
Turnovské památky a cestovní ruch se ukázaly na veletrhu Tourtec
Veletrh Holiday World splnil očekávání i pro město Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT