O prezentaci Turnova a Českého ráje na Holiday World 2017 byl zájem

25.02.2017 08:58:23 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

O prezentaci Turnova a Českého ráje na Holiday World 2017 byl zájem

Ve dnech 16. - 19. února 2017 proběhl na výstavišti Praha Holešovice již 26. ročník mezinárodního veletrhu Holiday World 2017. Turnov se prezentoval na pultu Českého ráje v rámci stánku Libereckého kraje. Mezi návštěvníky veletrhu byl největší zájem o novinky z regionu, možnosti trávení volného času a možnosti ubytování.

Jako každoročně byl zájem o mapy, cyklotrasy a pěší trasy. Mezi nabízenými materiály byl největší zájem o Katalog dovolená v Českém ráji, který nabízí komplexní informace od ubytování až po jednotlivé turistické zajímavosti napříč regionem. Návštěvníky byl chválen i image materiál Českého ráje Nechte se unést, který je dělán cíleně pro veletrhy jako pozvánka do regionu. Mezi nejvyhledávanější letáky patřily informace o hradech a zámcích, skalních městech a v letošním roce i o naučných stezkách. V tomto ohledu měl Turnov co nabídnout.

Zájem byl o pořádané akce v regionu a za Turnovsko se dotazy týkaly českého granátu. Dotazy návštěvníků směřovaly i na konkrétní místa či služby v rámci celého regionu a je dobře, že jednotliví poskytovatelé služeb mohou využít prospektového servisu, který je jim nabízen v rámci regionu zdarma.

Pro návštěvníky veletrhu byla na stánku Libereckého kraje připravena zajímavá soutěž s otázkami ze všech míst tohoto kraje. Ceny do slosování věnovalo prostřednictvím organizací v podobě volných vstupenek i Město Turnov.

Branami veletrhu prošlo během čtyř dní přes 33.000 návštěvníků a odborníků. V rámci veletrhu se konalo velké množství doprovodných programů. Součástí veletrhu bylo i množství setkání a jednání napříč republikou. Veletrh splnil očekávání vystavovatelů i návštěvníků.

Několik statistických údajů: Veletrhu se zúčastnilo 634 vystavovatelů ze 45 zemí světa. Zahraničním partnerem veletrhu byla Palestina, partnerem veletrhu Moravskoslezský kraj. Výstavní plocha zahrnovala 18 800 m². Záštitu nad veletrhem převzaly Ministerstvo pro místní rozvoj, CzechTourism a Asociace krajů České republiky. Souběžně probíhajícím veletrhem byl 11. ročník gastronomického veletrhu TOP Gastr. K souběžným akcím patřily Filmová přehlídka World Film 2017 a Expediční kamera 2017.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český ráj navštívilo v roce 2016 více než 1,7 milionu turistů
Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější
Turnovské památky a cestovní ruch se ukázaly na veletrhu Tourtec
Veletrh Holiday World splnil očekávání i pro město Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomnice vyhrála skupinu A, do čela skupiny B jde Železný Brod
Kulturní centrum Turnov ve víru tance 11. městského plesu
Občané Jilemnice se budou moci zeptat přímo hejtmana
Oslabené turnovské kadetky podlehly Novému Veselí
Volejbalistky Turnova slaví další výhru proti Liberci

Nejčtenější články

16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT