O Velikonocích kontrolovali řidiče policisté i promotérky s pivem zdarma

07.04.2015 20:54:28 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj,Pojizeří

O Velikonocích kontrolovali řidiče policisté i promotérky s pivem zdarma

V rámci Velikonoc probíhala v Libereckém kraji, tak jako každý rok, dopravně bezpečnostní akce, při které se policisté zaměřili zejména na dodržování zákazu pití alkoholu před jízdou a souběžně s ní i další, tentokrát preventivní akci Řídím, piju nealko pivo.

S tímto preventivním projektem se mohli řidiči a řidičky setkat již pátým rokem, potřetí pak v průběhu Velikonoc. Záměrem této preventivní akce je upozornit řidiče na rizika spojená s požíváním alkoholu a následné jízdě vozidlem a nabídnout jinou alternativu než alkoholické nápoje - nealkoholické pivo. V rámci letošních Velikonoc nebyl nikdo z kontrolovaných řidičů pod vlivem alkoholu a od promotérky tak získali nealkoholické pivo a testr na alkohol. navíc v Libereckém kraji nedošlo možná i díky této akci k žádné dopravní nehodě s vážnými následky či oběťmi na životech.

„Preventivní akce je pořádána ve spolupráci Českým svazem pivovarů a sladoven ČR. Probíhala ale také klasická dopravně bezpečnostní akce "Velikonoce", v rámci které více jak čtyři desítky policistů v celém kraji kontrolovaly, zda řidiči před jízdou nepili. Akce byla zahájena již v pátek, 3. dubna a pokračovala velikonočním pondělkem," uvedla krajská mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Bylo zapojeno více než 100 policistů 

Dopravně bezpečnostní akce v Libereckém kraji o Velikonocích 2015<br />Autor: Archív Policie ČR Bezpečnostní opatření probíhalo v Libereckém kraji již od pátku a byla do něho zapojena více jak stovka policistů z pořádkové a dopravní policie. Tito policisté zkontrolovali bezmála dvanáct set vozidel, přičemž přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se dopustilo cca 21% z nich, tedy 248 řidičů. Za své prohřešky zaplatili řidiči v převážné části pokuty přímo na místě, přičemž částka převyšovala 58 tisíc korun. 33% přestupků se týkalo špatného dopravně technického stavu vozidel. Ten byl zjištěn u 82 řidičů. Nezanedbatelný je i fakt, že stále dost řidičů podceňuje svou vlastní bezpečnost a nepoutá se. Během dopravní akce se tento přestupek týkal 50 řidičů.

Dalším častým přestupkem, který řešili policisté s 25 řidiči, bylo překročení povolené rychlosti. Dvě z těchto překročení již spadalo do gesce příslušného správního orgánu, kam policisté přestupek postoupili.

Muž v Lomnici nadýchal přes 2 promile

Co se týče alkoholu za volantem, řešili policisté v rámci celého opatření celkem šest řidičů, kteří byli pod vlivem. Nejvyšší hodnotu vykazoval řidič osobního vozu v Lomnici nad Popelkou, který při silniční kontrole nadýchal nejprve 2,17 a při opakované zkoušce 2,30 promile alkoholu. „Policisté tomuto muži zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz. Na výzvu policistů se pak dobrovolně podrobil i lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve. Vzhledem k tomu, že hodnoty nadýchané řidičem převyšovaly jedno promile, zahájili již policisté úkony trestního řízení pro přečin ohroženíé pod vlivem návykové látky. U soudu mu v případě uznání viny hrozí až roční trest, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Další hodnoty, které policisté naměřili v průběhu opatření, byly v rozmezí od 0,15 do 0,66 promile," upřesnila Suchánková.

Za celý rok 2014 odhalili policisté při své činnosti (dohled nad silničním provozem) 394 řidičů, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku. Dalších 270 pak mělo pozitivní test na omamné a psychotropní látky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté si v Pojizeří posvítili na chodce
Policisté v Pojizeří nabádali zákazníky při nákupech k obezřetnosti
Policisté kontrolovali myslivecké hony v Pojizeří
Ve Ktové policisté rozdávali řidičům místo pokut za odměnu pivo
Policisté v Turnově kontrolovali chodce a cyklisty

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT