O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

03.10.2018 19:56:23 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Pojizeří

O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

Policisté v sobotu 29. září zadrželi muže, který se v uplynulé době vloupal do několika garáží, bytových domů a v nich sklepních kójí na Turnovsku, v Sobotce a Nové Pace.

„V sobotu ráno krátce před sedmou hodinou turnovští policisté zastavili a kontrolovali v Turnově v ulici Nádražní 47 letého muže, který v té době řídil vozidlo Škoda Fabia Combi. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současnosti Okresním soudem v České Lípě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Policisté ovšem tohoto muže měli v hledáčku ohledně případů krádeží věcí z garáží a sklepních kójí v bytových domech v Turnově, Ohrazenicích, Příšovicích a v sousedním Královéhradeckém kraji také v Sobotce a Nové Pace.

Policejní hlídka muže zadržela a ještě týž den vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Semilech zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí, kterých se dopustil v době od 3. června do 29. září letošního roku," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Během této doby se obviněnému podařilo vniknout do tří bytových domů a jedné řadové garáže v Sobotce, do čtyř bytových domů v Nové Pace, do tří bytových domů a pěti řadových garáží v Turnově, do pěti bytových domů v Ohrazenicích a do dvou bytových domů v Příšovicích. V bytových domech se následně vloupal do jedné a více sklepních kójí, ze kterých odcizil mnoho různých věcí, které tam měli jejich majitelé uloženy. Jednalo se například o potraviny, nápoje, sportovní vybavení, jízdní kola, nářadí, sekačky, pily a motocykl Jawa Babetta. Také z uvedených řadových garáží odnesl, co mohl a co se mu nějakým způsobem hodilo. Z některých kójí a garáží po vloupání do nich neodnesl nic.

„Obviněný svým jednání způsobil celkovou škodu na odcizených věcech ve výši 121 576 Kč a na poškození věcí 7629 Kč. Vzhledem k výši způsobené škody mu tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let," upřesnila policejní mluvčí.

Je pravděpodobné, že zahájením trestního stíhání pachatele uvedených krádeží věcí z garáží a sklepních kójí bytových domů v Sobotce, Nové Pace, Turnově, Příšovicích a Ohrazenicích policisté přispěli ke snížení páchání tohoto druhu trestné činnosti v daných oblastech. „V souvislosti s těmito případy upozorňujeme obyvatele bytových domů na to, že je stále velmi důležité důkladně zabezpečit vchodové dveře do společných prostor. A to minimálně tím, že vchodové dveře budou uzamčené, a to především v noční době. Rozhodně nestačí mít je jen zabouchnuté na takzvanou kouli z venku," doplnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do mobilů se dostal nebezpečný vir, případ řeší i v Libereckém kraji
Ukradená motorka z Turnovska je zpátky u majitele
Zloděj dostal chuť na pamlsky v kiosku Autobus v Přepeřích
Zloději s vrtákem opět řádili. Z domu v Turnově ukradli 300 tisíc
Nepoctivého nálezce peněženky v semilském obchodě usvědčila kamera

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal

Proběhne monitoring studní v Turnově

Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Areál Maškovy zahrady v Turnově zahájí letní sezonu 20. června
Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Při stavbě vedení vysokého napětí u Pecky usazoval stožáry vrtulník
Jablonec rozezpívala ABBA

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT