O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

03.10.2018 19:56:23 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Pojizeří

O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

Policisté v sobotu 29. září zadrželi muže, který se v uplynulé době vloupal do několika garáží, bytových domů a v nich sklepních kójí na Turnovsku, v Sobotce a Nové Pace.

„V sobotu ráno krátce před sedmou hodinou turnovští policisté zastavili a kontrolovali v Turnově v ulici Nádražní 47 letého muže, který v té době řídil vozidlo Škoda Fabia Combi. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současnosti Okresním soudem v České Lípě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Policisté ovšem tohoto muže měli v hledáčku ohledně případů krádeží věcí z garáží a sklepních kójí v bytových domech v Turnově, Ohrazenicích, Příšovicích a v sousedním Královéhradeckém kraji také v Sobotce a Nové Pace.

Policejní hlídka muže zadržela a ještě týž den vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Semilech zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí, kterých se dopustil v době od 3. června do 29. září letošního roku," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Během této doby se obviněnému podařilo vniknout do tří bytových domů a jedné řadové garáže v Sobotce, do čtyř bytových domů v Nové Pace, do tří bytových domů a pěti řadových garáží v Turnově, do pěti bytových domů v Ohrazenicích a do dvou bytových domů v Příšovicích. V bytových domech se následně vloupal do jedné a více sklepních kójí, ze kterých odcizil mnoho různých věcí, které tam měli jejich majitelé uloženy. Jednalo se například o potraviny, nápoje, sportovní vybavení, jízdní kola, nářadí, sekačky, pily a motocykl Jawa Babetta. Také z uvedených řadových garáží odnesl, co mohl a co se mu nějakým způsobem hodilo. Z některých kójí a garáží po vloupání do nich neodnesl nic.

„Obviněný svým jednání způsobil celkovou škodu na odcizených věcech ve výši 121 576 Kč a na poškození věcí 7629 Kč. Vzhledem k výši způsobené škody mu tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let," upřesnila policejní mluvčí.

Je pravděpodobné, že zahájením trestního stíhání pachatele uvedených krádeží věcí z garáží a sklepních kójí bytových domů v Sobotce, Nové Pace, Turnově, Příšovicích a Ohrazenicích policisté přispěli ke snížení páchání tohoto druhu trestné činnosti v daných oblastech. „V souvislosti s těmito případy upozorňujeme obyvatele bytových domů na to, že je stále velmi důležité důkladně zabezpečit vchodové dveře do společných prostor. A to minimálně tím, že vchodové dveře budou uzamčené, a to především v noční době. Rozhodně nestačí mít je jen zabouchnuté na takzvanou kouli z venku," doplnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do mobilů se dostal nebezpečný vir, případ řeší i v Libereckém kraji
Ukradená motorka z Turnovska je zpátky u majitele
Zloděj dostal chuť na pamlsky v kiosku Autobus v Přepeřích
Zloději s vrtákem opět řádili. Z domu v Turnově ukradli 300 tisíc
Nepoctivého nálezce peněženky v semilském obchodě usvědčila kamera

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zářijové novinky ze semilské knihovny
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT