O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

03.10.2018 19:56:23 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Pojizeří

O víkendu policisté zadrželi pachatele několika krádeží na Turnovsku

Policisté v sobotu 29. září zadrželi muže, který se v uplynulé době vloupal do několika garáží, bytových domů a v nich sklepních kójí na Turnovsku, v Sobotce a Nové Pace.

„V sobotu ráno krátce před sedmou hodinou turnovští policisté zastavili a kontrolovali v Turnově v ulici Nádražní 47 letého muže, který v té době řídil vozidlo Škoda Fabia Combi. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současnosti Okresním soudem v České Lípě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Policisté ovšem tohoto muže měli v hledáčku ohledně případů krádeží věcí z garáží a sklepních kójí v bytových domech v Turnově, Ohrazenicích, Příšovicích a v sousedním Královéhradeckém kraji také v Sobotce a Nové Pace.

Policejní hlídka muže zadržela a ještě týž den vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Semilech zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí, kterých se dopustil v době od 3. června do 29. září letošního roku," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Během této doby se obviněnému podařilo vniknout do tří bytových domů a jedné řadové garáže v Sobotce, do čtyř bytových domů v Nové Pace, do tří bytových domů a pěti řadových garáží v Turnově, do pěti bytových domů v Ohrazenicích a do dvou bytových domů v Příšovicích. V bytových domech se následně vloupal do jedné a více sklepních kójí, ze kterých odcizil mnoho různých věcí, které tam měli jejich majitelé uloženy. Jednalo se například o potraviny, nápoje, sportovní vybavení, jízdní kola, nářadí, sekačky, pily a motocykl Jawa Babetta. Také z uvedených řadových garáží odnesl, co mohl a co se mu nějakým způsobem hodilo. Z některých kójí a garáží po vloupání do nich neodnesl nic.

„Obviněný svým jednání způsobil celkovou škodu na odcizených věcech ve výši 121 576 Kč a na poškození věcí 7629 Kč. Vzhledem k výši způsobené škody mu tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let," upřesnila policejní mluvčí.

Je pravděpodobné, že zahájením trestního stíhání pachatele uvedených krádeží věcí z garáží a sklepních kójí bytových domů v Sobotce, Nové Pace, Turnově, Příšovicích a Ohrazenicích policisté přispěli ke snížení páchání tohoto druhu trestné činnosti v daných oblastech. „V souvislosti s těmito případy upozorňujeme obyvatele bytových domů na to, že je stále velmi důležité důkladně zabezpečit vchodové dveře do společných prostor. A to minimálně tím, že vchodové dveře budou uzamčené, a to především v noční době. Rozhodně nestačí mít je jen zabouchnuté na takzvanou kouli z venku," doplnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Do mobilů se dostal nebezpečný vir, případ řeší i v Libereckém kraji
Ukradená motorka z Turnovska je zpátky u majitele
Zloděj dostal chuť na pamlsky v kiosku Autobus v Přepeřích
Zloději s vrtákem opět řádili. Z domu v Turnově ukradli 300 tisíc
Nepoctivého nálezce peněženky v semilském obchodě usvědčila kamera

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT