O víkendu proběhla v Jizerských horách Mezinárodní soutěž HS

06.09.2021 20:09:54 | Autor: Radek Zeman, HSČR | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

O víkendu proběhla v Jizerských horách Mezinárodní soutěž HS

Horští záchranáři z ČR, Slovenska a Polska se tento víkend sjeli do rekreačního zařízení Jizerky v Bílém Potoce k 42. ročníku Mezinárodní soutěže Horských služeb.

I tento rok záchranáři závodili ve dvoučlenných družstvech. „Za naši Horskou službu družstva reprezentovala jednotlivé oblasti v ČR, čili Šumavu, Krušné, Jizerské, Orlické Hory, Krkonoše a Jeseníky. Účastníci z ostatních zemí v družstvech zastupovali jejich organizace HS, tedy polský GOPR a slovenskou Horskou záchrannou službu. Soutěžící pak startovali ve dvou kategoriích - do čtyřiceti let včetně a od 41 let výš," uvedl k mistrovství David Savický, ředitel soutěže a náčelník HS Jizerské hory. Dodal, že celé mezinárodní mistrovství se koná pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové a za podpory MMR.

Mistrovství bylo oficiálně zahájeno v pátek 4. září ve 21:00 ráno a v sobotu v půl deváté ráno vyrazili záchranáři do závodu. Tím je terénní běh na 20 km v hřebenových partiích Jizerských hor, jehož součástí byla i pětikilometrová časovka s technickými horolezeckými disciplínami. Závodníci si mimo jiné zkusili přemostění na lanech, slaňování či výstup skalní stěnou.

Závod byl zakončen zdravotní částí, v níž museli soutěžící předvést ošetření úrazu v časovém limitu. „Nakonec se na celkovém prvním místě umístil náš domácí jizerskohorský tým straších ve složení Jan Jirák a Jan Šámal, který pak dostal pohár od paní ministryně. Na druhém místě skočili Jakub Fabián a Roman Fišnar z Jeseníků, kteří byli zároveň vítězi mladší kategorie," doplnil David Savický.

Ke stažení

Propozice Mezinárodní soutěž HS 2021

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
16.10.: Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT