O víkendu startují zimní sezonu skiareály na Ještědu i v Rokytnici

03.01.2020 12:55:17 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

O víkendu startují zimní sezonu skiareály na Ještědu i v Rokytnici

Klimatické podmínky posledních dní umožnily znovu spustit technické zasněžování a TMR Ještěd po znovuotevření sjezdovky F10 v denním a večerním režimu již v sobotu 4. ledna zprovozní i oblíbenou nejdelší sjezdovou trať Skalka. Provoz se rozšíří i ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou a odstartovat sezonu má i vlek na Kozákově.

Pro děti funguje cvičiště Maxiland s pojízdný pásem pro lyžařskou výuku těch nejmenších a začátečníků. V provozu je kromě lyžařské školy i půjčovna v multifunkční budově u centrálního parkoviště P1, které je pro návštěvníky skiareálu Ještěd zdarma.

„Usilovně pracujeme na postupném zprovoznění celé severní strany Ještědu, pokračujeme v rámci možností a dle toho, co nám dovolí počasí. Prioritou je pro nás letos nejdelší sjezdovka Skalka. Ta je pro lyžaře nejdostupnější s ohledem na to, že nástupní stanice lanovky se nachází hned u největšího parkoviště P1 a konečné tramvaje, stejně tak infocentrum a všechny doplňkové služby. Novinkou je i rozšířený a zastřešený gastro provoz na Skalce," pozval lyžaře do Skiareálu Ještěd jeho ředitel Jakub Hanuš.

Od 4. ledna 2020 platí již ceny hlavní sezony, příjemnou novinkou jsou však zvýhodněné tříhodinové skipasy jak na dopoledne, tak na poobědové lyžování. Provozní doba skiareálu Ještěd je denně od 8.30 do 16 hodin na sjezdovkách Skalka a F10, která navíc nabídne večerní lyžování od 18 do 21 hodin každou středu, pátek a sobotu.

„Snažíme se každou sezonu přinést do areálu něco nového, letos jsme se zaměřili na gastro provozy, kde jsme navyšovali kapacity a zastřešovali terasy. Zároveň máme pro letošní zimu i více lyžařských instruktorů a zvětšili jsme zázemí pro výuku lyžování. Už v průběhu ledna přivítáme první lyžařské kurzy základních a mateřských škol. Jsme opravdu rádi, že se lyžaři a kurzy vracejí na Ještěd" uvedla za Skiareál Ještěd Renata Balašová.

Skiareál Ještěd - sjezdovka Skalka<br />Autor: Archiv TMR JeštědSkiareál Ještěd získala v prosinci 2017 do dlouhodobého pronájmu společnost TMR Ještěd a.s. ze skupiny Tatry mountain resorts. Silná investiční společnost Tatry mountain resorts úspěšně rozvíjí další lyžařská střediska jako jsou Špindlerův Mlýn v ČR, Vysoké Tatry (Tatranská Lomnice, Starý Smokovec, Štrbské Pleso) a Jasná Nízké Tatry (Chopok Sever a Jih) na Slovensku, Szczyrk v Polsku, rakouský ledovec Mölltaller, k tomu restaurace, hotely a zábavní parky jako je například Tatralandia nebo Legendia, dále sportovní služby a obchody.

Sezonu spouští i v Rokytnici

Rokytnice nad Jizerou, jako páté největší lyžařské středisko v Čechách zahájil svou zimní sezonu 2020. Po netradičně teplém prosinci, se podařilo zprovoznit alespoň část areálu.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou 25. prosince 2019 spustil již dlouho očekávaný provoz, avšak z důvodu nedostatku sněhu pouze pro pěší a běžkaře. Byla spuštěna lanová dráha Horní Domky a lanová dráha na Lysou horu, která přepravovala turisty a běžkaře v půlhodinových intervalech, od 10 do 16 hodin.

Od 31. prosince 2019 spustil areál další část, již připravenou pro lyžaře, a to lanovku Horní Domky a vlek Kaprun I s přilehlými sjezdovkami. Jako v loňském roce se začalo lyžovat za zvýhodněné celodenní jízdné.

„Rozšíření provozu pro lyžaře o stěžejní lanovku na Lysou horu je předběžně plánováno na další víkend. S velkým úsilím připravujeme areál na zahájení plnohodnotné sezony a doufáme, že se nám podaří zajistit pro naše návštěvníky co nejlepší lyžařské podmínky. Rádi bychom co nejdříve uvedli do provozu také skiareál Studenov, který je však jako vrchní část sjezdovek na Lysé hoře závislý převážně na přírodním sněhu. S nadějí proto očekáváme další nadílku přírodního sněhu, ale výhledy počasí a klimatické podmínky i pro další zasněžování nejsou moc dobré," uvedl k plánovanému zahájení sezony v Rokytnici ředitel areálu Vít Pražák.

Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš, nabízí 17 kilometrů sjezdovek, dvě čtyřsedačkové lanovky a šest vleků. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Pyšní se sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 metrů. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 kilometru, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.

Novoroční výstup na Kozákov 2020<br />Autor: Petr Ježek

Startuje i vlek na Kozákově

V pátek 3. ledna 2020 se vlek na Kozákově roztočí. Zatím se bude lyžovat do poloviny sjezdovky. V provozu bude od 9 do 20 hodin.

„Nadále zasněžujeme, abychom mohli zprovoznit sjezdovku celou. Dětský vlek a dětský pás jsou v provozu, stejně tak servis a půjčovna vybavení i bufet. Rozjede se i lyžařská škola Kozákov, telefon na vedoucí je 792 511 211," uvedli provozovatelé na své stránce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. ledna
FOTO: Krásné počasí lákalo k Novoročnímu výstupu na Kozákov
Oslavy Ještědu: skvělé počasí a pestrý program pro děti i dospělé
Skiareál Ještěd opravil skokanské můstky a startuje projekt Ještědéle
Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská
V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
Práce na cyklostezce Odra-Nisa pokračují, hotovo bude na jaře

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT