O vzniku Československa se dozvěděli na besedách v Turnově nejen žáci

03.11.2016 07:43:16 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

O vzniku Československa se dozvěděli na besedách v Turnově nejen žáci

Odbor školství, kultury a sportu města Turnov zorganizoval pro žáky místních škol besedu o vzniku Československa v rámci oslav dne 28. října 2016.

Jedním z nejdůležitějších dní v dějinách naší země je nepochybně 28. říjen 1918. Vznik Československé republiky byl také ústředním tématem besedy pro žáky pátých ročníků turnovských škol. Ve čtvrtek 20. října se v prostorách nově otevřeného volnočasového klubu ZŠ Skálova uskutečnila první z přednášek Mgr. Lenky Křížové. Další beseda se konala v prostorách základní školy Žižkova. Přednášky pokračovaly v pátek 21. října v prostorách školy 28. října a základní školy Mašov.

Novodobé dějiny českého národa byly žákům představeny poutavou a zábavnou formou. Děti byly vtaženy do diskuse a svými otázkami dokázaly zájem o dějepis. Historie se na školách učí, avšak v dospělosti se na minulé události často zapomíná. Den státního svátku 28. října není jen dnem volna, ale v Turnově se jedná o plnohodnotnou oslavu vlastenectví a vzpomínek na minulé události.

Starosta města Tomáš Hocke již čtyři roky vyhlašuje v rámci Zdravého města a MA21 kampaň, kterou chce vyvolat pocit vlastenectví u obyvatel Turnova. „Obecně lze o vlastenectví říci, že je to cítění souvislostí mezi tím, oč se snažíme, a tím, oč usilovali naši předkové, jakož i tím, co odkážeme svým potomkům. Proto bych si přál, aby Turnov navázal na ideály z dob první republiky. Prostřednictvím státních vlajek na turnovských domech můžeme vzpomenout na minulost a předat našim dětem hodnoty a domov, ve kterém se můžeme těšit z vlastní svobody," uvedl starosta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na výročí republiky se v Turnově veřejnosti otevřou technické služby
V Turnově již připravují oslavy 28. října 2016
Kampaň Vlajka pro Masaryka už počtvrté v Turnově

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výlet z Hodkovic na Javorník: oběd v sudu, svačina u kamenného stolu
Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT