Občané Smrčí a Záhoří si stěžují na hluk a prašnost kvůli kamenolomu

12.10.2015 11:07:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Chuchelna,Železný Brod,Záhoří

Občané Smrčí a Záhoří si stěžují na hluk a prašnost kvůli kamenolomu

Na odbor životního prostředí krajského úřadu v Liberci, krajskou hygienickou stanici, obecní úřad v Záhoří, společnost Cemex Czech republik s.r.o. i hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi zaslali stížnost na velký hluk a prašnost občané obcí Záhoří, Smrčí, Dlouhý a Pipice. Velký hluk a vysokou prašnost způsobují činnosti související s těžbou v kamenolomu ve Smrčí.

„Každý je povinen, především opatřeními přímo u zdroje, předcházet znečišťování nebo poškozování životního prostředí a minimalizovat nepříznivé důsledky své činnosti na životní prostředí. To říká zákon. Z uvedeného ustanovení, pro provozovatele kamenolomu, výslovně vyplývá provádět svoji těžařskou činnost tak, aby nepřekročil meze slučitelné se zájmem na předcházení tomu, co má již evidentně povahu poškozování životního prostředí," začíná stížnost občanů na zatížení hlukem a prašností v části Smrčí i okolních obcích. Celou stížnost si můžete stáhnout pod článkem v pdf.

Prášení v lomu 30. 9. 2015:


Zatížení hlukem a prašností má zcela jistě negativní vliv na tržní hodnotu přilehlých domů, ale i snížení pohody bydlení v této části obce Smrčí. Představitelé kamenolomu se snaží argumentovat letošním horkým létem, kdy byly deštivé dny naprostou výjimkou. Problém je však podle obyvatel dlouhodobý. „Jde o to, že vždy když jsme si stěžovali a již se dosáhlo nějakého výsledku, tak se změnil majitel - Tarmac, Eurovia, Cemex. Zajímavost je, že je stále stejný vedoucí provozovny ve Smrčí pan Frýbl. Za občany mohu říci, že jsem si vědom toho, že jsme na začátku řešení problému, ale další náš krok je založení občanského sdružení a snaha o to vytvořit odpovídající podmínky pro zdravý rodinný život v obci," uvedl jeden z iniciátorů stížnosti a petice Martin Zembol.

V pondělí 12. října v 18 hodin se má konat na Obecním úřadě v Záhoří schůzka občanů a zástupců obce a firmy Cemex. Věřme, že se podaří dojít k nějakému řešení, které bude pro občany i firmu příznivé.

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Stížnost s peticí občanů - lom Smrčí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj vypsal konkurz na ředitele Vlastivědného muzea v České Lípě

Šestileté funkční období letos završuje ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrové řízení na obsazení této pozice, kam se může stávající ředitel rovněž znovu přihlásit. Ředitel českolipského muzea, Zdeněk Vitáček končí ve své funkci k 30. listopadu letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě se mohou zájemci hlásit od 16. září 2021 do 18. října 2021. Veškeré bližší informace naleznou na úřední desce Krajského úřadu Libereckého kraje.

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace

 

Při akci Běhá celé Rádlo vybrali 23 tisíc pro dvě organizace Za pěkného slunného počasí se v sobotu 4. září konal v obci Rádlo již 9. ročních charitativní akce Běhá celé Rádlo. Celkem bylo vybráno 23 000 korun, částka byla rozdělena mezi dvě organizace - Hospic svaté Zdislavy v Liberci a Klub CF podporující nemocné cystickou fibrózou. Podrobnosti a fotogalerie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hořela garáž ve Stružinci, hasiči zachránili auto i přilehlý dům
Na Malé Skále došlo k vážné nehodě dvou aut
V Semilech zahájí výstavu Století českého volejbalu v Libereckém kraji
NPL pokračovala druhým kolem, startuje i TNHL
Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

Nejčtenější články

22.09.: Útočníci přepadli školu v Turnově. Při cvičení se jim postavili učitelé
22.09.: FOTO: Bělá v derby I.A třídy těsně zdolala Semily
21.09.: Výhru v krajském přeboru si připsaly Turnov, Rovensko i Lomnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT