d-pisne

Občané Železného Brodu si znovu přejí klasický jarmark

10.02.2016 09:55:59 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Občané Železného Brodu si znovu přejí klasický jarmark

Do konce ledna 2016 mohli občané Železného Brodu hlasovat o podobě městského jarmarku 2016. Do veřejné ankety bylo zasláno celkem 612 hlasů a ze tří možných variant zvítězil s počtem 400 hlasů jarmark v rozsahu, který známe z let minulých. Broďáci tak zřejmě nechtějí změny, i když se našli příznivci zjednodušené varianty jarmarku na jednom břehu řeky Jizery, kterou město použilo v loňském roce kvůli rekonstrukci mostu.

Anketa se nesetkala s očekávaným zájmem občanů, nicméně radnice věří, že se jedná o reprezentativní vzorek a hlasující tak vyjadřují názor většiny obyvatel města.

Těšit se tedy letos můžeme na spousty atrakcí - na náměstí 3. května, na Jiráskově nábřeží, na hasičském cvičišti a u tenisových kurtů. Od 1. 3. do 30. 3. 2016 budou moci přihlašovat své stánky doboví prodejci - pro ty bude určena zóna od mostu na nábřeží Obránců míru po Malé náměstí. Komerční prodejci si svá místa mohou zarezervovat od 1. 4. 2016 na služebně Městské policie - jejich stánky budou rozmístěny na Jiráskově nábřeží a na nábřeží Obránců míru od zvonice u kostela sv. Jakuba Většího dále směrem k fotbalovému hřišti. Ceny za pronájem stánkového místa budou zachovány: dobové stánky 500 korun za 3 dny, komerční stánky 700 korun za den.

Opakovaným nešvarem při pořádání velkých akci na Malém náměstí je odklon autodopravy z tohoto sektoru. V době rekonstrukce mostu se osvědčil obousměrný provoz v Husově ulici - radnice se proto přiklání k úplnému uzavření silnice na nábřeží Obránců míru a k zobousměrnění Husovy ulice.

Aktuálně se pilně pracuje na kulturním programu, který bude jako vždy, připraven na Malém náměstí. Rozhodně se máte na co těšit, ale prozatím nebudeme více prozrazovat. Dostane se i na milovníky tvrdší hudby, kteří budou moci navštívit Faking Hard Music Fest 4 v Husově ulici. Letošní setkání na Železnobrodském jarmarku proběhne v termínu 3. až 5. června 2016.

„Předpokládáme, že se nám podaří zajistit takový kulturní program, aby si na své přišli mladší i starší návštěvníci. Víme, že Jarmark je zásahem do režimu chodu města, ale na druhou stranu je určitým fenoménem, který k městu už dlouhodobě patří. Tak ať se nám vydaří!," dodal starosta Železného Brodu František Lufinka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Železném Brodě chystají tradiční masopust
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští basketbalisté vyhráli domácí zápas s Chrudimí o tři body
Hokejové derby vyhrála Lomnice, má tak jistotu play off
Semilské muzeum se prezentovalo na veletrhu Holiday World 2020
Turnovské ženské volejbalové béčko urvalo proti Varnsdorfu dvě výhry
Vrchol Sněžky je z polské strany uzavřen

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT