Občané Železného Brodu si znovu přejí klasický jarmark

10.02.2016 09:55:59 | Autor: Jitka Kolová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Občané Železného Brodu si znovu přejí klasický jarmark

Do konce ledna 2016 mohli občané Železného Brodu hlasovat o podobě městského jarmarku 2016. Do veřejné ankety bylo zasláno celkem 612 hlasů a ze tří možných variant zvítězil s počtem 400 hlasů jarmark v rozsahu, který známe z let minulých. Broďáci tak zřejmě nechtějí změny, i když se našli příznivci zjednodušené varianty jarmarku na jednom břehu řeky Jizery, kterou město použilo v loňském roce kvůli rekonstrukci mostu.

Anketa se nesetkala s očekávaným zájmem občanů, nicméně radnice věří, že se jedná o reprezentativní vzorek a hlasující tak vyjadřují názor většiny obyvatel města.

Těšit se tedy letos můžeme na spousty atrakcí - na náměstí 3. května, na Jiráskově nábřeží, na hasičském cvičišti a u tenisových kurtů. Od 1. 3. do 30. 3. 2016 budou moci přihlašovat své stánky doboví prodejci - pro ty bude určena zóna od mostu na nábřeží Obránců míru po Malé náměstí. Komerční prodejci si svá místa mohou zarezervovat od 1. 4. 2016 na služebně Městské policie - jejich stánky budou rozmístěny na Jiráskově nábřeží a na nábřeží Obránců míru od zvonice u kostela sv. Jakuba Většího dále směrem k fotbalovému hřišti. Ceny za pronájem stánkového místa budou zachovány: dobové stánky 500 korun za 3 dny, komerční stánky 700 korun za den.

Opakovaným nešvarem při pořádání velkých akci na Malém náměstí je odklon autodopravy z tohoto sektoru. V době rekonstrukce mostu se osvědčil obousměrný provoz v Husově ulici - radnice se proto přiklání k úplnému uzavření silnice na nábřeží Obránců míru a k zobousměrnění Husovy ulice.

Aktuálně se pilně pracuje na kulturním programu, který bude jako vždy, připraven na Malém náměstí. Rozhodně se máte na co těšit, ale prozatím nebudeme více prozrazovat. Dostane se i na milovníky tvrdší hudby, kteří budou moci navštívit Faking Hard Music Fest 4 v Husově ulici. Letošní setkání na Železnobrodském jarmarku proběhne v termínu 3. až 5. června 2016.

„Předpokládáme, že se nám podaří zajistit takový kulturní program, aby si na své přišli mladší i starší návštěvníci. Víme, že Jarmark je zásahem do režimu chodu města, ale na druhou stranu je určitým fenoménem, který k městu už dlouhodobě patří. Tak ať se nám vydaří!," dodal starosta Železného Brodu František Lufinka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Železném Brodě chystají tradiční masopust
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov
Oddíl judo TSC Turnov hledá v říjnu nové naděje
Eurokomisařka Věra Jourová besedovala v Turnově
Příslušníci jordánských ozbrojených cvičili u hasičů v Liberci a Jablonci

Nejčtenější články

15.10.: K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
16.10.: Výstava Sametová revoluce v Semilech připomíná 30 let staré události
15.10.: FOTO: Přepeře dokázaly porazit rezervu Mladé Boleslavi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT