Oblastní galerie v Liberci otevře 26. května. Představí novinky

10.05.2020 11:18:16 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Oblastní galerie v Liberci otevře 26. května. Představí novinky

Nařízení související s koronavirovou pandemií se postupně uvolňují a kromě obchodů či sportovních zařízení se opět otevírají také kulturní instituce. Návštěvníky znovu uvítá také liberecká Oblastí galerie, příspěvková organizace Libereckého kraje. Stane se tak 26. května a k vidění budou výstavy, které měly být zahájeny v březnu. Otvírací doba bude stejná jako před uzavřením, opět se také vrátí oblíbené čtvrtky se vstupem zdarma.

„Galerii jsme zavřeli ve čtvrtek 12. března. Bylo to náhlé, ale reagovali jsme na rychle se zhoršující situaci," připomněl ředitel galerie Jan Randáček. „Bylo to pro nás hodně těžké rozhodnutí. Přišlo to týden před vernisáží, vše se ještě dokončovalo."

Zaměstnanci galerie však přesto postupně dokončovali jednotlivé výstavy a připravovali se na dobu, kdy budou moci znovu otevřít. „Vůbec to nebylo jednoduché, nikdo nic nevěděl, mluvilo se o týdnech až měsících omezení. Pomalu jsme se smiřovali s tím, že budeme otevírat až po prázdninách," dodal Randáček.

Čas bez návštěvníků se galerie rozhodla využít na údržbu, kterou není možné provádět během obvyklé otevírací doby. Největší akcí bylo vymalování stropu sálu ve druhém nadzemním podlaží. Drobnějšími opravami prošlo zázemí galerie. „Měli jsme toho naplánováno víc, ale musím se přiznat, že nás zaskočila rychlost, s jakou se opatření uvolňují," prohlásil ředitel Randáček. Vláda povolila otevřít galerie a muzea už 11. května, v liberecké obrazárně však ještě musí dokončit rozeběhnuté práce.

„Díky rychlejšímu uvolňování je sice termín možného otevření dřívější, ale potřebujeme práce dokončit," potvrdila Květa Vinklátová, radní Libereckého kraje pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Těším se, až přivítáme na konci května po dlouhé pauze milovníky umění a jsem si jistá, že i oni se těší."

Návštěvníky po otevření čekají pokračování výstav, které mohli vidět před zavřením galerie, například expozici na téma geometrické abstrakce. Připraveny jsou rovněž novinky - instalace Josefa Šafaříka a Adély Bébarové na hlavní bazénové hale a menší výstava Eugena von Kahlera.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ředitelé krajských organizací vyzývají k pomoci kultuře
O ceny se ucházejí výstava Mystika hygieny i expozice horolezectví
Novým vlastníkem lázní, v nichž sídlí Oblastní galerie, je Liberecký kraj
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Projekt NPÚ Gallasové a Clam-Gallasové vrcholí výstavou v Liberci
Oblastní galerie Liberec vynaloží na restauraci děl statisíce korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční most u Sychrova je českou i světovou raritou
Od 1. února vyjedou na Jablonecku nové autobusy Umbrella
Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT