Oblastní galerie v Liberci otevře 26. května. Představí novinky

10.05.2020 11:18:16 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Oblastní galerie v Liberci otevře 26. května. Představí novinky

Nařízení související s koronavirovou pandemií se postupně uvolňují a kromě obchodů či sportovních zařízení se opět otevírají také kulturní instituce. Návštěvníky znovu uvítá také liberecká Oblastí galerie, příspěvková organizace Libereckého kraje. Stane se tak 26. května a k vidění budou výstavy, které měly být zahájeny v březnu. Otvírací doba bude stejná jako před uzavřením, opět se také vrátí oblíbené čtvrtky se vstupem zdarma.

„Galerii jsme zavřeli ve čtvrtek 12. března. Bylo to náhlé, ale reagovali jsme na rychle se zhoršující situaci," připomněl ředitel galerie Jan Randáček. „Bylo to pro nás hodně těžké rozhodnutí. Přišlo to týden před vernisáží, vše se ještě dokončovalo."

Zaměstnanci galerie však přesto postupně dokončovali jednotlivé výstavy a připravovali se na dobu, kdy budou moci znovu otevřít. „Vůbec to nebylo jednoduché, nikdo nic nevěděl, mluvilo se o týdnech až měsících omezení. Pomalu jsme se smiřovali s tím, že budeme otevírat až po prázdninách," dodal Randáček.

Čas bez návštěvníků se galerie rozhodla využít na údržbu, kterou není možné provádět během obvyklé otevírací doby. Největší akcí bylo vymalování stropu sálu ve druhém nadzemním podlaží. Drobnějšími opravami prošlo zázemí galerie. „Měli jsme toho naplánováno víc, ale musím se přiznat, že nás zaskočila rychlost, s jakou se opatření uvolňují," prohlásil ředitel Randáček. Vláda povolila otevřít galerie a muzea už 11. května, v liberecké obrazárně však ještě musí dokončit rozeběhnuté práce.

„Díky rychlejšímu uvolňování je sice termín možného otevření dřívější, ale potřebujeme práce dokončit," potvrdila Květa Vinklátová, radní Libereckého kraje pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Těším se, až přivítáme na konci května po dlouhé pauze milovníky umění a jsem si jistá, že i oni se těší."

Návštěvníky po otevření čekají pokračování výstav, které mohli vidět před zavřením galerie, například expozici na téma geometrické abstrakce. Připraveny jsou rovněž novinky - instalace Josefa Šafaříka a Adély Bébarové na hlavní bazénové hale a menší výstava Eugena von Kahlera.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ředitelé krajských organizací vyzývají k pomoci kultuře
O ceny se ucházejí výstava Mystika hygieny i expozice horolezectví
Novým vlastníkem lázní, v nichž sídlí Oblastní galerie, je Liberecký kraj
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Projekt NPÚ Gallasové a Clam-Gallasové vrcholí výstavou v Liberci
Oblastní galerie Liberec vynaloží na restauraci děl statisíce korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
V Semilech začnou místo herbicidů plevel likvidovat horkou párou
Léto na hradech a zámcích

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT