Oblastní spolek ČČK Semily hodnotil rok 2019

10.08.2020 16:45:27 | Autor: Marta Petráková | Rubrika: NÁZORY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pojizeří

Oblastní spolek ČČK Semily hodnotil rok 2019

Valná hromada Oblastního spolku ČČK Semily se konala počátkem léta v hotelu Stráž v Jablonci nad Jizerou za účasti zástupců jednotlivých místních spolků, několika starostů obcí a dalších hostů.

Ve zprávě o činnosti oblastního spolku v roce 2019 připomněl jeho předseda Zdeněk Pršala jak loňské celostátní oslavy stého výročí vzniku organizace, tak i její celospolečenský význam nejen republikový, ale i celosvětový. Kromě humanitární pomoci mnoha zemím světa v případě válečných konfliktů či nejrůznějších přírodních katastrof tvoří hlavní náplň ČČK získávání nových dobrovolných dárců krve a výchova školních dětí k poskytování první pomoci při záchraně lidských životů, jakož i jejich výchova k budoucímu dobrovolnému dárcovství krve v dospělosti.

Za tímto účelem uspořádal OS ČČK Semily v měsíci květnu okresní kolo HMZ a byl organizátorem i kola krajského v hotelu stráž v Jablonci nad Jizerou, jehož se zúčastnili zástupci OS Libereckého a Ústeckého kraje (OS Semily, Liberec, Jablonec nad Nisou, Děčín, Chomutov, Litoměřice, Most a Teplice.) Zástupci pořadatelského spolku se v náročné konkurenci neztratili, v mladších žácích skončila ZŠ Horní Branná na druhém a ve starších žácích ZŠ Libštát na místě třetím, což představovalo dobrou reprezentaci nejen OS ČČK Semily, ale i našeho Libereckého kraje. Za finanční podporu akce bylo poděkováno přítomným starostům nebo zástupcům obcí Jablonec nad Jizerou, Poniklá, Kruh a Vyskeř.

V září pořádal OS ČČK v Semilech opět v hotelu Stráž týdenní školící soustředění pro žáky ZŠ, kde se děti učily jak teoretickým, tak i praktickým znalostem a dovednostem při poskytování první pomoci a záchraně lidského života. V rámci celé akce byl pro děti uspořádán i celodenní výlet na zámek Nové Hrady na Jičínsku, spojený s návštěvou Jinolických rybníků a po úspěšném složení zkoušek se děti pobavily na oblíbené diskotéce.

Za celotýdenní dozor nad dětmi poděkoval Zdeněk Pršala nejen přítomnému oblastnímu týmu záchranářů, ale zástupci Policie ČR.

V červnu a listopadu bylo organizováno setkání dobrovolných dárců krve ve školní jídelně EUREST v Jilemnici, kde jich bylo celkem 131 za jejich záslužnou činnost i odměněno.

Odběrné středisko Jilemnice získalo v roce 2019 celkem 74 prvodárců krve, provedlo 1509 odběrů krve a 1 496 odběrů krevní plazmy.

Vzhledem k minimálnímu počtu členů OS ČČK Semily a ke skutečnosti, že svoji práci vykonávají zcela zdarma, jsou to velmi pěkné výsledky, za které se jim sluší veřejně poděkovat.

Marta Petráková, Oblastní spolek ČČK Semily

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O činnosti ČČK Semily v nouzovém stavu při pandemii covid–19

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT