Oblastní spolek ČČK Semily hodnotil rok 2019

10.08.2020 16:45:27 | Autor: Marta Petráková | Rubrika: NÁZORY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Pojizeří

Oblastní spolek ČČK Semily hodnotil rok 2019

Valná hromada Oblastního spolku ČČK Semily se konala počátkem léta v hotelu Stráž v Jablonci nad Jizerou za účasti zástupců jednotlivých místních spolků, několika starostů obcí a dalších hostů.

Ve zprávě o činnosti oblastního spolku v roce 2019 připomněl jeho předseda Zdeněk Pršala jak loňské celostátní oslavy stého výročí vzniku organizace, tak i její celospolečenský význam nejen republikový, ale i celosvětový. Kromě humanitární pomoci mnoha zemím světa v případě válečných konfliktů či nejrůznějších přírodních katastrof tvoří hlavní náplň ČČK získávání nových dobrovolných dárců krve a výchova školních dětí k poskytování první pomoci při záchraně lidských životů, jakož i jejich výchova k budoucímu dobrovolnému dárcovství krve v dospělosti.

Za tímto účelem uspořádal OS ČČK Semily v měsíci květnu okresní kolo HMZ a byl organizátorem i kola krajského v hotelu stráž v Jablonci nad Jizerou, jehož se zúčastnili zástupci OS Libereckého a Ústeckého kraje (OS Semily, Liberec, Jablonec nad Nisou, Děčín, Chomutov, Litoměřice, Most a Teplice.) Zástupci pořadatelského spolku se v náročné konkurenci neztratili, v mladších žácích skončila ZŠ Horní Branná na druhém a ve starších žácích ZŠ Libštát na místě třetím, což představovalo dobrou reprezentaci nejen OS ČČK Semily, ale i našeho Libereckého kraje. Za finanční podporu akce bylo poděkováno přítomným starostům nebo zástupcům obcí Jablonec nad Jizerou, Poniklá, Kruh a Vyskeř.

V září pořádal OS ČČK v Semilech opět v hotelu Stráž týdenní školící soustředění pro žáky ZŠ, kde se děti učily jak teoretickým, tak i praktickým znalostem a dovednostem při poskytování první pomoci a záchraně lidského života. V rámci celé akce byl pro děti uspořádán i celodenní výlet na zámek Nové Hrady na Jičínsku, spojený s návštěvou Jinolických rybníků a po úspěšném složení zkoušek se děti pobavily na oblíbené diskotéce.

Za celotýdenní dozor nad dětmi poděkoval Zdeněk Pršala nejen přítomnému oblastnímu týmu záchranářů, ale zástupci Policie ČR.

V červnu a listopadu bylo organizováno setkání dobrovolných dárců krve ve školní jídelně EUREST v Jilemnici, kde jich bylo celkem 131 za jejich záslužnou činnost i odměněno.

Odběrné středisko Jilemnice získalo v roce 2019 celkem 74 prvodárců krve, provedlo 1509 odběrů krve a 1 496 odběrů krevní plazmy.

Vzhledem k minimálnímu počtu členů OS ČČK Semily a ke skutečnosti, že svoji práci vykonávají zcela zdarma, jsou to velmi pěkné výsledky, za které se jim sluší veřejně poděkovat.

Marta Petráková, Oblastní spolek ČČK Semily

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O činnosti ČČK Semily v nouzovém stavu při pandemii covid–19

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT