Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

11.09.2011 18:10:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

Jak řekl kdosi z přítomných v areálu v parku Ostrov: Lepší je přece mít několik poutí za rok než jen jednu. Pokud zábava nevázne a je nabídnut i hodnotný doprovodný program, tak proč ne. A přesně tak to bylo na Semilském pecnu.

Po pátečním zahájení hudebním Ďolík festem pokračoval 8. ročník Semilského pecnu sobotním slavnostním průvodem od Sboru Karla Farského až do semilského parku, kde probíhala většina akcí.

Na Podkrkonošských slavnostech úrody, jak zní podtitul pecnu, samozřejmě nesměly chybět různé typy zemědělských strojů, chovná i drobná zvířata, projížďky na koních nebo historická vozidla. Kromě toho bylo k vidění i mnoho hudebních vystoupení a uměleckých či sportovních představení - nejvíce se podium před zámkem zaplnilo při koncertu skupiny Javory sourozenců Ulrychových nebo při ukázkách aerobiku Fit studia Jany Boučkové.

Krátké video ze slavnostního průvodu od Zbyňka Havrdy:


Na ploše na Ostrově zase sklidili největší potlesk vystoupení dogdancingu Moniky Rezlerové s borderkolií Keysi nebo ukázky semilských kynologů při výcviku psů na zadržení pachatele. Zájem publika a v některých případech i nadšený děs dětí poté připravili semilští modeláři při tankové bitvě s opravdovým výbuchem muničního skladu.

Většina těchto vystoupení je zachycena v naší fotogalerii, podobné obrázky z tankové bitvy jsme také již přinesli v článku z modelářské show v Horní Branné.

Zábava probíhala od rána až do nočních hodin. V rámci programu byli i vyhlášeni vítězové soutěže Semily město kvetoucí, kteří dostali od města poukázku na zboží v místním zahradnictví. Podrobnosti k této soutěži zde v samostatném článku.

Kompletní program Semilského pecnu a odkazy na podobné akce i minulý ročník

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 90 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny
Akce Na kole jen s přilbou probíhala v Dolánkách u Turnova
Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT