Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

11.09.2011 18:10:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

Jak řekl kdosi z přítomných v areálu v parku Ostrov: Lepší je přece mít několik poutí za rok než jen jednu. Pokud zábava nevázne a je nabídnut i hodnotný doprovodný program, tak proč ne. A přesně tak to bylo na Semilském pecnu.

Po pátečním zahájení hudebním Ďolík festem pokračoval 8. ročník Semilského pecnu sobotním slavnostním průvodem od Sboru Karla Farského až do semilského parku, kde probíhala většina akcí.

Na Podkrkonošských slavnostech úrody, jak zní podtitul pecnu, samozřejmě nesměly chybět různé typy zemědělských strojů, chovná i drobná zvířata, projížďky na koních nebo historická vozidla. Kromě toho bylo k vidění i mnoho hudebních vystoupení a uměleckých či sportovních představení - nejvíce se podium před zámkem zaplnilo při koncertu skupiny Javory sourozenců Ulrychových nebo při ukázkách aerobiku Fit studia Jany Boučkové.

Krátké video ze slavnostního průvodu od Zbyňka Havrdy:


Na ploše na Ostrově zase sklidili největší potlesk vystoupení dogdancingu Moniky Rezlerové s borderkolií Keysi nebo ukázky semilských kynologů při výcviku psů na zadržení pachatele. Zájem publika a v některých případech i nadšený děs dětí poté připravili semilští modeláři při tankové bitvě s opravdovým výbuchem muničního skladu.

Většina těchto vystoupení je zachycena v naší fotogalerii, podobné obrázky z tankové bitvy jsme také již přinesli v článku z modelářské show v Horní Branné.

Zábava probíhala od rána až do nočních hodin. V rámci programu byli i vyhlášeni vítězové soutěže Semily město kvetoucí, kteří dostali od města poukázku na zboží v místním zahradnictví. Podrobnosti k této soutěži zde v samostatném článku.

Kompletní program Semilského pecnu a odkazy na podobné akce i minulý ročník

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 90 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jablonci odehrál Dalmach vyrovnaně jen první poločas
Pobavit do Rokytnice přijede Josef Alois Náhlovský
Laos plný min aneb cestovatelská beseda v kině Sféra
Napětí a humor přináší do Slané divadelníci z Lučan
V jilemnickém muzeu zahájí výstavu o Tibetu

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT