Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

11.09.2011 18:10:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem: 8. ročník slavnosti Semilský pecen

Jak řekl kdosi z přítomných v areálu v parku Ostrov: Lepší je přece mít několik poutí za rok než jen jednu. Pokud zábava nevázne a je nabídnut i hodnotný doprovodný program, tak proč ne. A přesně tak to bylo na Semilském pecnu.

Po pátečním zahájení hudebním Ďolík festem pokračoval 8. ročník Semilského pecnu sobotním slavnostním průvodem od Sboru Karla Farského až do semilského parku, kde probíhala většina akcí.

Na Podkrkonošských slavnostech úrody, jak zní podtitul pecnu, samozřejmě nesměly chybět různé typy zemědělských strojů, chovná i drobná zvířata, projížďky na koních nebo historická vozidla. Kromě toho bylo k vidění i mnoho hudebních vystoupení a uměleckých či sportovních představení - nejvíce se podium před zámkem zaplnilo při koncertu skupiny Javory sourozenců Ulrychových nebo při ukázkách aerobiku Fit studia Jany Boučkové.

Krátké video ze slavnostního průvodu od Zbyňka Havrdy:


Na ploše na Ostrově zase sklidili největší potlesk vystoupení dogdancingu Moniky Rezlerové s borderkolií Keysi nebo ukázky semilských kynologů při výcviku psů na zadržení pachatele. Zájem publika a v některých případech i nadšený děs dětí poté připravili semilští modeláři při tankové bitvě s opravdovým výbuchem muničního skladu.

Většina těchto vystoupení je zachycena v naší fotogalerii, podobné obrázky z tankové bitvy jsme také již přinesli v článku z modelářské show v Horní Branné.

Zábava probíhala od rána až do nočních hodin. V rámci programu byli i vyhlášeni vítězové soutěže Semily město kvetoucí, kteří dostali od města poukázku na zboží v místním zahradnictví. Podrobnosti k této soutěži zde v samostatném článku.

Kompletní program Semilského pecnu a odkazy na podobné akce i minulý ročník

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 90 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilská knihovna dětem: novinky, soutěže a čtení na Ostrově!
Záchranáři ZZS Libereckého kraje děkují za pomoc i podporu
Návštěvy ve zdravotnických zařízeních KNL jsou od 1. června povoleny
Koronavir už Liberecký kraj připravil o více než 90 milionů korun
Nadměrný náklad vyjel z Jablonného a mířil do Červené Vody

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
31.05.: Obrazem: Závod v downhilll skateboardingu Benecko Freeride 2020
30.05.: Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT