Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech

04.06.2018 20:08:55 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech

V areálu Městského stadionu v Semilech se v pátek 1. června uskutečnil Dětský den s IZS. Organizátorem celé akce byl městský úřad Semily spolu se složkami Integrovaného záchranného systému.

Po devíti letech mohli děti z místních základních a mateřských škol, ale i ostatní návštěvníci areálu, již od deváté hodiny shlédnout ukázky zadržení pachatele služebním psem, kterou předvedli policisté z útvaru služební kynologie Policie ČR Libereckého kraje. Po ukázkách zákroků a výcviku policejních psů následovala společná akce postupu složek IZS při simulaci dopravní nehody se zraněnou osádkou osobního automobilu.

<br />Autor: Petr Ježek Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pro další ukázku, která bezprostředně následovala, přistavil vysokozdvižný žebřík s plošinou. Diváci tak mohli pozorovat ukázky slaňování z výšky bezmála třiceti metrů a poté i šplh zpět už do kratší výšky.

Jeden s největších dětských aplausů sklidili příslušníci Vězeňské služby z Valdic. Ti divákům předvedli zadržení posádky vozidla, uvnitř něhož byli nebezpečnými pachatelé se střelnými zbraněmi. „Rychlá a profesionální akce se spoustou střelby, ale i zákrokem služebního psa, přilákala snad všechny návštěvníky areálu Městského stadionu," byl spokojený tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Program se posléze přesunul také na travnatou plochu fotbalového hřiště, kde své ukázky předvedli také žáci Integrované střední školy v Semilech. Jednalo se ukázky hasičského sportu, v nichž dominoval požární útok. Studenti předvedli návštěvníkům také své umění v překážkovém hasičském běhu a spoustu dalších naučených dovedností.

<br />Autor: Petr Ježek V celém areálu Městského stadionu bylo k vidění také velké množství rozličné techniky, kterou využívají jednotky zapojené do Integrovaného záchranného systému. „Policisté z Libereckého kraje se těšili velké návštěvnosti zejména u vystavených služebních motocyklů a čtyřkolky. Zejména chlapci pak obdivovali také výstroj a výzbroj prvosledových, takzvaných amokových hlídek, které jsou určeny pro okamžité a urgentní zákroky proti nebezpečným a ozbrojeným pachatelům. Taktické vybavení, jako balistické ochranné prvky, ale i služební palné zbraně a jejich představení návštěvníkům, sklidilo uznalé pokyvování snad všech dětí, které stanoviště Policie ČR navštívili. K vidění byla také vozidla dopravních policistů s doplňky, ale i civilní vozy určené zejména pro práci na rychlostních komunikacích, monitorující rychlé a nebezpečné řidiče," sdělil Vojtěch Robovský.

Svá stanoviště s rozličnou a pestrou technikou a vybavením zde měli také záchranáři z Horské služby, Městští policisté, i zásahová jednotka Vězeňské služby. Samozřejmě také Hasičský záchranný sbor předvedl své vybavení, zejména těžkými nákladními vozy a vystrojí. Přítomni byli také zdravotníci ze Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje a zástupci Armády České republiky.

Dětský den s IZS v Semilech 2018<br />Autor: Petr Ježek Děti měli možnost navštívit také stánky Týmu silniční bezpečnosti a BESIPu, kde se mohly účastnit dopravní výuky včetně vyzkoušení si trenažerů a simulátorů. Ve stánku Českého červeného kříže vysvětlovali pracovníci dětem zásady rychlé pomoci s názornými ukázkami nepřímé srdeční masáže či umělého dýchání. Svůj stánek s prospekty a prezenty zde pro děti měli také policisté a hasiči.

Na všetečné otázky různého druhu samozřejmě odpovídali profesionálové všech složek IZS tak, aby zábavnou a poučnou formou osvětlili co možná všechny věcné i roztodivné dotazy všem návštěvníkům Dětského dne s IZS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cvičení prověřilo složky IZS na nové silnici z Liberce do Jablonce
Na Semilsku vykolejil vlak, naštěstí cvičně
Obrazem: Letecké cvičení složek IZS v Semilech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 150 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT