Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech

04.06.2018 20:08:55 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech

V areálu Městského stadionu v Semilech se v pátek 1. června uskutečnil Dětský den s IZS. Organizátorem celé akce byl městský úřad Semily spolu se složkami Integrovaného záchranného systému.

Po devíti letech mohli děti z místních základních a mateřských škol, ale i ostatní návštěvníci areálu, již od deváté hodiny shlédnout ukázky zadržení pachatele služebním psem, kterou předvedli policisté z útvaru služební kynologie Policie ČR Libereckého kraje. Po ukázkách zákroků a výcviku policejních psů následovala společná akce postupu složek IZS při simulaci dopravní nehody se zraněnou osádkou osobního automobilu.

<br />Autor: Petr Ježek Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pro další ukázku, která bezprostředně následovala, přistavil vysokozdvižný žebřík s plošinou. Diváci tak mohli pozorovat ukázky slaňování z výšky bezmála třiceti metrů a poté i šplh zpět už do kratší výšky.

Jeden s největších dětských aplausů sklidili příslušníci Vězeňské služby z Valdic. Ti divákům předvedli zadržení posádky vozidla, uvnitř něhož byli nebezpečnými pachatelé se střelnými zbraněmi. „Rychlá a profesionální akce se spoustou střelby, ale i zákrokem služebního psa, přilákala snad všechny návštěvníky areálu Městského stadionu," byl spokojený tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Program se posléze přesunul také na travnatou plochu fotbalového hřiště, kde své ukázky předvedli také žáci Integrované střední školy v Semilech. Jednalo se ukázky hasičského sportu, v nichž dominoval požární útok. Studenti předvedli návštěvníkům také své umění v překážkovém hasičském běhu a spoustu dalších naučených dovedností.

<br />Autor: Petr Ježek V celém areálu Městského stadionu bylo k vidění také velké množství rozličné techniky, kterou využívají jednotky zapojené do Integrovaného záchranného systému. „Policisté z Libereckého kraje se těšili velké návštěvnosti zejména u vystavených služebních motocyklů a čtyřkolky. Zejména chlapci pak obdivovali také výstroj a výzbroj prvosledových, takzvaných amokových hlídek, které jsou určeny pro okamžité a urgentní zákroky proti nebezpečným a ozbrojeným pachatelům. Taktické vybavení, jako balistické ochranné prvky, ale i služební palné zbraně a jejich představení návštěvníkům, sklidilo uznalé pokyvování snad všech dětí, které stanoviště Policie ČR navštívili. K vidění byla také vozidla dopravních policistů s doplňky, ale i civilní vozy určené zejména pro práci na rychlostních komunikacích, monitorující rychlé a nebezpečné řidiče," sdělil Vojtěch Robovský.

Svá stanoviště s rozličnou a pestrou technikou a vybavením zde měli také záchranáři z Horské služby, Městští policisté, i zásahová jednotka Vězeňské služby. Samozřejmě také Hasičský záchranný sbor předvedl své vybavení, zejména těžkými nákladními vozy a vystrojí. Přítomni byli také zdravotníci ze Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje a zástupci Armády České republiky.

Dětský den s IZS v Semilech 2018<br />Autor: Petr Ježek Děti měli možnost navštívit také stánky Týmu silniční bezpečnosti a BESIPu, kde se mohly účastnit dopravní výuky včetně vyzkoušení si trenažerů a simulátorů. Ve stánku Českého červeného kříže vysvětlovali pracovníci dětem zásady rychlé pomoci s názornými ukázkami nepřímé srdeční masáže či umělého dýchání. Svůj stánek s prospekty a prezenty zde pro děti měli také policisté a hasiči.

Na všetečné otázky různého druhu samozřejmě odpovídali profesionálové všech složek IZS tak, aby zábavnou a poučnou formou osvětlili co možná všechny věcné i roztodivné dotazy všem návštěvníkům Dětského dne s IZS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cvičení prověřilo složky IZS na nové silnici z Liberce do Jablonce
Na Semilsku vykolejil vlak, naštěstí cvičně
Obrazem: Letecké cvičení složek IZS v Semilech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 150 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Břízkách obdrželi pohár pro vítěze fotbalové divize

Již o minulém víkendu rozhodli fotbalisté Jiskry Mšeno výhrou v sousedních Velkých Hamrech o svém vítězství ve skupině C divizní soutěže. Slavit se má ale doma, a tak k tomu posloužilo domácí utkání s SK Český Brod. Pořadatelé pozvali diváky na tento zápas zadarmo a podávalo se pivo zdarma. Panovalo krásné počasí, trávník byl vzorně připraven a přítomno více jak 300 diváků. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku

Finanční dotace kraje půjdou i na venkovské školy a hasiče

Krajští radní doporučili v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje poskytnout peníze na podporu hasičů, ozdravných pobytů pro hendikepované občany, do Programu obnovy venkova či na podporu regionálních výrobků a tradičních řemesel. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
Turnov zakončil nepovedenou sezonu prohrou s Pardubicemi
Výstava Milování v přírodě je k vidění v železnobrodské galerii
Hasiči zachránili před požárem kostelní věž v Liberci
Skiareál Ještěd hlásí uklizeno a připravuje novou sjezdovku

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
14.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT