Obrazem: Historický lyžařský závod k uctění památky Hanče a Vrbaty

25.03.2013 21:24:24 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Lyžařský závod k uctění památky Bohumila Hanče a Václava Vrbaty na patnáctikilometrovém okruhu v dobovém oblečení a výzbroji se konal v neděli 24. března. Start a cíl byl na Labské boudě a soutěžilo se o repliku původního dantesu mistra Hanče.

Závod se běžel pod patronátem starosty Vrchlabí Janem Sobotkou a Jilemnice Vladimírem Richterem a byl součástí připomenutí 100 let od skonu dvou známých českých lyžců. Na hřebenech Krkonoš panovalo v den závodu slunečné, ale větrné a mrazivé počasí, kdy rtuť teploměru klesala k mínus 15 °C. Cennou trofej za vítězství mezi muži si odvezl Matěj Boháč z Prahy a nejrychlejší ženou byla Marcela Kubištová ze SKI klubu Horka.