Obrazem: Krakonošova tržnice přilákala do Roztok opět tisíce návštěvníků

13.07.2014 20:11:04 | Autor: Martin Král | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Roztoky u Jilemnice

Obrazem: Krakonošova tržnice přilákala do Roztok opět tisíce návštěvníků

O druhém červencovém víkendu se od brzkého rána sjížděly do Roztok u Jilemnice stovky návštěvníků tradiční akce s názvem Krakonošova tržnice. Tržnice a výstava je oblíbená mezi chovateli, pěstiteli a zahrádkáři a nejen mezi nimi.

Lidé z blízkého okolí i ze vzdálenějších míst se přišli nejen podívat, ale i nakoupit různé výrobky tradičních řemesel, sladkostí, uzenářských a sýrových specialit, včelařských potřeb a produktů, různých semínek, sazeniček, výpěstků a dalších rozličných zahrádkářských potřeb.

 

K vidění i ke koupi byly různé druhy drůbeže a domácího zvířectva, například králíků nebo třeba jen koťata k darování do péče. Návštěvníci mohli také navštívit výstavu exotického ptactva, kde barvy opeřenců jen hrály. Kůzlata a ovečky potěšily hlavně děti. Svou historickou technikou se pochlubili také hasiči a originální parní stříkačka opravdu stála za zhlédnutí. Pro malé návštěvníky bylo nachystáno několik atrakcí, houpačky, skluzavky a především jízda na konících.

Nemohly chybět ani desítky trhovců s běžným sortimentem a stánky s občerstvením a dobrým jídlem. Celá obec Roztoky u Jilemnice tržnicí tradičně žije a výjimkou nebyl ani už 32. ročník této akce, kterou s obcí spolupořádala i základní organizace Českého svazu chovatelů.

Nechyběla ani kultura. Diváci nadšeně sledovali třeba klasické country v podání skupiny Jez. V průběhu celého programu proběhla i další kulturní vystoupení jako dívčí folk-country kapely Berušky, country skupiny Trosky a taneční vystoupení Paul Dance z Jilemnice. Vidět jste mohli také zajímavou ukázku zpracování dřeva – dřevosochání. Krakonošovy tržnice se tradičně zúčastní 6 až 7 tisíc lidí. Vydařené akci přálo počasí, a tak se všichni již těší na další ročník.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 87 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě Šest jednotek požární ochrany vyjelo v neděli 20. září před jednou hodinou ranní k požáru střechy rodinného domu v obci Tanvald (Šumburk nad Desnou). Na jeho likvidaci hasiči nasadili postupně dva vodní proudy. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Jablonec nad Nisou, stanice Tanvald. Dále pak JSDH Desná, JSDH Velké Hamry - Velké Hamry I, JSDH Tanvald - Tanvald Šumburk, JSDH Tanvald - Horní Tanvald. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 8. ročník kampaně Vlajka pro Masaryka
Krajská vědecká knihovna v Liberci se připravuje na Týden knihoven
VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT