Obrazem: Krkonošské klání v Lánově

03.08.2015 10:18:16 | Autor: Petr Ježek a Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

Obrazem: Krkonošské klání v Lánově

Už 12. ročník parkurových a westernových závodů se konal v sobotu 1. srpna v Horním Lánově v areálu Ranče na Kopečku. Na programu byl parkur ve stupních obtížnosti ZM, Z a ZL, westernové soutěže a skok mohutnosti. Nechyběly ani další zábavné soutěže pro diváky, kterých přišlo celkem 300.

V ZM pony obsadila 1.místo Tereza Jonová na koni Berenika z JK Hořec. V kategorii ZM koně vybojovala 1. místo Iva Bulvová na koni Princ ze stáje Špindlerův Mlýn. Tereza Jonová na Berenice zvítězila také v kategorii Z junioři, před druhou Kristýnou Patzoldovou na koníku jménem Flereta. Tato mladá závodnice z JK Mladé buky jela svůj první parkur v životě, a hned získala tak pěkné umístění. V kategorii Z dospělí byla nejrychlejší na překážkách Denisa Vaňková na koni Fany z JK Hořec. ZL dospělí ovládla Jitka Laštovičková na koni Carmela z JS ZLatá Olešnice.

Na skoku mohutnosti byla nejlepší Lenka Horská s koněm Ronny z JK Hořec skokem přes překážku 140 cm. Při dalším pokusu na 150 cm si kůň škrtl zadní nohou o překážku, a ta spadla. Ve westernu dospělých obsadila první místo stálá účastnice Krkonošského klání Simona Olhová s Kytou a western dětí ovládla nejlepší jízdou Michaela Dvořáková s koněm Sherif z JK NO limits. Akci pořádali Přátelé z Ranče na Kopečku.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: V Hnanicích zahájili sezonu, připravují Jarní jezdecké závody

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na podatelně Městského úřadu Turnov opět funguje služba CzechPOINT

Vyřídit žádost o službu CzechPOINT můžete přes podatelnu Městského úřadu Turnov. Mimo aktuální úřední hodiny (pondělí, středa) můžete i v klasické úřední hodiny podatelny, stačí jen zavolat telefonní číslo a vyčkat příchodu zaměstnance. Provozní doba: pondělí, středa 8:00 - 17:00, úterý, čtvrtek, pátek 8:00 - 15:00. Poslední klient bude přijat 30 minut před koncem úředních hodin. Pro vstup k využití služby CzechPOINT mimo aktuální úřední hodiny MěÚ Turnov (po, st 9:00-10:30 a 15:00-16:30) volejte tel. číslo podatelny 481 366 111 a vyčkejte příchodu zaměstnance.

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Přepeřích havarovala opilá cyklistka
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Soutěž Vesnice roku se kvůli koronaviru letos ruší
Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli
Parkoviště v Harrachově zůstanou i o Velikonocích uzavřená

Nejčtenější články

07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
09.04.: Nakažených koronavirem v Libereckém kraji 169, dva první lidé zemřeli

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT