Obrazem: Lyžuj lesy v Jablonci 2020

22.02.2020 14:43:35 | Autor: Jana Tůmová | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Obrazem: Lyžuj lesy v Jablonci 2020

Seriál závodů Lyžuj lesy se přesunul z Nového Města na Moravě do Jablonce nad Nisou. V úterý 18. února přijelo do areálu v jabloneckých Břízkách rekordních 293 závodníků od 1. až po 9. ročníky, registrovaných v lyžařských oddílech či pouhých hobíků.

Závodu se zúčastnily téměř všechny jablonecké základní školy, gymnázium Dr. Randy, školy okolní - ZŠ Sportovní z Tanvaldu, Lučany, Josefův Důl, Pěnčín, Janov n. N., Železný Brod, Český Dub, Kokonín, Smržovka, Velké Hamry, zavítali dokonce žáci z Brna, Čelákovic, Benešova. Až takový ohlas závod Lyžuj lesy má.

Přes nepříznivé sněhové podmínky, které nám letošní zima „naložila“, kdy spousta závodů se ruší nebo překládá, dokázali organizátoři ze Ski klubu Jablonec připravit pro závodníky velmi pěknou trať s mnoha obratnostními překážkami (přejezd houpaček, podjíždění překážek, slalom, překračování překážek, přešlapování „osmiček“ a další).

Ti nejstarší registrovaní (7. – 9. třída) absolvovali 800 metrová kola hned dvakrát. I vzhledem k aprílovému počasí si to všichni závodníci užili. Věřme, že třeba někoho z neregistrovaných lyžařů tato zábavnější forma běžeckého lyžování oslovila a přihlásí se do lyžařského oddílu, začnou se pravidelně hýbat a sportovat. I to je jeden z hlavních cílů projektu Lyžuj lesy – rozhýbat děti a ukázat jim, jak krásné běžecké lyžování je. Tři nejlepší z každé kat. registrovaných i neregistrovaných byli oceněni hodnotnými cenami. Tímto velmi děkujeme pořadatelům  ze Ski klubu Jablonec nad Nisou a celému projektu Lyžuj lesy.

Štafetu převezme a další závody uspořádá Ski klub Šumava Vimperk 26. února, další závody proběhnou ve Vrchlabí, Jilemnici (8. 3.), Jeseníku, pokud samozřejmě sněhové podmínky dovolí.

Ke stažení

Výsledky Lyžuj lesy Jablonec 2020

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 61 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič havaroval na Všeni pod vlivem alkoholu
S rekonstrukcí ZŠ Mašov začnou dříve, již od 8. dubna
Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30
Ministerstvo financí pošle Libereckému kraji 10 milionů korun
Od středy 8. dubna v Turnově otevřou kompostárnu a sběrný dvůr

Nejčtenější články

06.04.: Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu
07.04.: Nakažených koronavirem v kraji 158, osm případů přímo v Turnově
08.04.: Případů koronaviru je v Libereckém kraji 167, z toho v okrese Semily 30

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT