Obrazem: Maturitní ples ISŠ Vysoké v SD Jilm
04.02.2016 19:03:34 | Autor: ls | Rubrika: KULTURA | Obce: Vysoké nad Jizerou,Jilemnice
Maturitní ples ISŠ Vysoké nad Jizerou se konal v SD Jilm v Jilemnici v pátek 29. ledna. Maturanty byli žáci třech oborů - autotronik, autotronik nástavba a obor logistické a finanční služby. Ples moderovali Ladislav Stránský s Gabrielou Jakoubkovou. Hudbu obstarala kapela S nad váhou.
Maturanti měli připraveno předtančení, bohatou tombolu (kolem 800 cen), kulturní vložku v podobě taneční skupiny Paul Dance Jilemnice, půlnoční překvapení v podobě taneční dvojice Bad Ass Twerk Liberec. Velmi zajímavá byla dražba biatlonového dresu, který byl podepsaný Top 12 českých biatlonových hvězd (poslaný z Ruhpoldingu). Výtěžek byl poskytnutý na ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou.
Kompletní rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka z plesu
Bohatá únorová nabídka plesů, bálů a karnevalů v Pojizeří
Přehled lednových plesů, bálů a karnevalů v Pojizeří
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 70 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Připomínáme si Světový den mokřadů
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.