Obrazem: Rychlostní závod žactva v biatlonu v Břízkách

10.01.2018 18:07:20 | Autor: jfš, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Jilemnice,Liberecký kraj

Oblastní kvalifikační rychlostní závod volnou technikou v biatlonu pro kategorii žáků a žaček se konal v pátek 29. prosince. Jelo se na tratích 3 a 4 km ve sportovním areálu Centra sportu Ministerstva vnitra Olymp, který má pořadatelský klub SKP Kornspitz Jablonec ve výpůjčce.

Tratě byly vzhledem k počasí dobře připraveny, jen v části sjezdu byla místně zledovatělá a došlo tam k několika pádům, které neměly podstatný vliv na umístění.

V kategorii žáků, tři ze čtyř vyhráli závodníci oddílu Krkonoše Vrchlabí, jednu klub z Jilemnice. Žákyně z pořádajícího klubu SKP Kornspitz vyhrály také tři kategorie, zbývající B1, Nela Johnová z Jilemnice, která měla stoprocentní střelbu. V té si vedly lépe dívky, ze 45 dívek mělo stoprocentní střelbu 14, z 24 chlapců byli stoprocentně úspěšní jen tři, mezi ně patřil i vítěz kategorie C2, Petr Hák - Krkonoše Vrchlabí.

Pro většinu žáků to je první zimní sezona, ve které toho ještě nestihli mnoho najezdit. Tento závod v jabloneckých Břízkách byl nominačním pro VIII. zimní Olympiádu dětí a mládeže, která se má konat od 29. ledna do 1. února 2018 v Letohradu.

Fotogalerie na Našem Jablonecku:

Kvalifikační rychlostní závod volnou technikou v biatlonu pro kategorii žáků a žaček<br />Autor: Jaroslav Švásta