Obrazem Westernový den v Semilech

30.05.2011 10:04:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem Westernový den v Semilech

V sobotu 28. května se park Ostrov v Semilech stal zázemím kovbojů, rančerů, koní, dobytka a taky pár indiánů. Konal se zde totiž 1. ročník akce Westernový den. Akce přivábila několik stovek diváků ze Semil i okolí.

„Nápad vznikl ode mě, měla jsem pocit, že tady moc lidí o westernu a westernovém ježdění neví a ani vlastně netuší, jak se jezdí," řekla Našemu Pojizeří pořadatelka Hana Maturová. K realizování nápadu už ji stačilo kontaktovat pár známých a kamarádů a s podporou města Semily a Libereckého kraje mohla zajímavá akce vzniknout.

Diváci kromě samotných koní a jezdců viděli i nejlepšího Čecha v trikovém lasování, vaquero - práci s koněm a lasování dobytka, westernové ježdění, které obstaral Western riding club Český ráj, horsemanship - práci s koněm na hudbu a na závěr se všichni jezdci a koně předvedli v zábavné jízdě zručnosti. Zájemci našli na stáncích kovbojské propriety od potřeb na ježdění až po stylový mexický guláš a fazole nebo tequilu, hudební doplněk poté obstarala ještě country a folk skupina Naboso.

Westernový den doplňoval takzvaný Westernový týden, což byly akce už v předchozím týdnu v kině Jitřenka a Městské knihovně - více v pozvánce zde. Na Westernovém dni pak byly v sobotu slavnostně vyhlášeny vítězky v soutěžích Městské knihovny na téma western (křížovka, kvíz a kovboj z čajových sáčků). Odměny získaly Kristýna Hušková, Saša Reichlová, Linda Chrissová, Jana Bažantová a Lea Murbachová.

„První ročník nám vyšel skvěle, hlavně počasí, takže všem děkuju a těším se na další ročník v příštím roce," dodala na závěr Hana Maturová.

Videoprůřez Westernovým dnem:

Druhé video: Souboj andělských kovbojek

VIDEO: Souboj andělských kovbojek

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 84 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V turnovské knihovně pořádají výtvarné tvůrčí dílny
Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově

Nejčtenější články

12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT