Obrazem Westernový den v Semilech

30.05.2011 10:04:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem Westernový den v Semilech

V sobotu 28. května se park Ostrov v Semilech stal zázemím kovbojů, rančerů, koní, dobytka a taky pár indiánů. Konal se zde totiž 1. ročník akce Westernový den. Akce přivábila několik stovek diváků ze Semil i okolí.

„Nápad vznikl ode mě, měla jsem pocit, že tady moc lidí o westernu a westernovém ježdění neví a ani vlastně netuší, jak se jezdí," řekla Našemu Pojizeří pořadatelka Hana Maturová. K realizování nápadu už ji stačilo kontaktovat pár známých a kamarádů a s podporou města Semily a Libereckého kraje mohla zajímavá akce vzniknout.

Diváci kromě samotných koní a jezdců viděli i nejlepšího Čecha v trikovém lasování, vaquero - práci s koněm a lasování dobytka, westernové ježdění, které obstaral Western riding club Český ráj, horsemanship - práci s koněm na hudbu a na závěr se všichni jezdci a koně předvedli v zábavné jízdě zručnosti. Zájemci našli na stáncích kovbojské propriety od potřeb na ježdění až po stylový mexický guláš a fazole nebo tequilu, hudební doplněk poté obstarala ještě country a folk skupina Naboso.

Westernový den doplňoval takzvaný Westernový týden, což byly akce už v předchozím týdnu v kině Jitřenka a Městské knihovně - více v pozvánce zde. Na Westernovém dni pak byly v sobotu slavnostně vyhlášeny vítězky v soutěžích Městské knihovny na téma western (křížovka, kvíz a kovboj z čajových sáčků). Odměny získaly Kristýna Hušková, Saša Reichlová, Linda Chrissová, Jana Bažantová a Lea Murbachová.

„První ročník nám vyšel skvěle, hlavně počasí, takže všem děkuju a těším se na další ročník v příštím roce," dodala na závěr Hana Maturová.

Videoprůřez Westernovým dnem:

Druhé video: Souboj andělských kovbojek

VIDEO: Souboj andělských kovbojek

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 84 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antigenní testování v turnovské nemocnici potrvá až do konce února
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Turnov nabízí pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování
Řidič skútru útočil na strážce KRNAP, policie řeší trestní oznámení
Prohlášení hejtmana Půty k účasti Vladislava Husáka na akci v Teplicích

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
26.01.: Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT