Obrazem Westernový den v Semilech

30.05.2011 10:04:28 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Obrazem Westernový den v Semilech

V sobotu 28. května se park Ostrov v Semilech stal zázemím kovbojů, rančerů, koní, dobytka a taky pár indiánů. Konal se zde totiž 1. ročník akce Westernový den. Akce přivábila několik stovek diváků ze Semil i okolí.

„Nápad vznikl ode mě, měla jsem pocit, že tady moc lidí o westernu a westernovém ježdění neví a ani vlastně netuší, jak se jezdí," řekla Našemu Pojizeří pořadatelka Hana Maturová. K realizování nápadu už ji stačilo kontaktovat pár známých a kamarádů a s podporou města Semily a Libereckého kraje mohla zajímavá akce vzniknout.

Diváci kromě samotných koní a jezdců viděli i nejlepšího Čecha v trikovém lasování, vaquero - práci s koněm a lasování dobytka, westernové ježdění, které obstaral Western riding club Český ráj, horsemanship - práci s koněm na hudbu a na závěr se všichni jezdci a koně předvedli v zábavné jízdě zručnosti. Zájemci našli na stáncích kovbojské propriety od potřeb na ježdění až po stylový mexický guláš a fazole nebo tequilu, hudební doplněk poté obstarala ještě country a folk skupina Naboso.

Westernový den doplňoval takzvaný Westernový týden, což byly akce už v předchozím týdnu v kině Jitřenka a Městské knihovně - více v pozvánce zde. Na Westernovém dni pak byly v sobotu slavnostně vyhlášeny vítězky v soutěžích Městské knihovny na téma western (křížovka, kvíz a kovboj z čajových sáčků). Odměny získaly Kristýna Hušková, Saša Reichlová, Linda Chrissová, Jana Bažantová a Lea Murbachová.

„První ročník nám vyšel skvěle, hlavně počasí, takže všem děkuju a těším se na další ročník v příštím roce," dodala na závěr Hana Maturová.

Videoprůřez Westernovým dnem:

Druhé video: Souboj andělských kovbojek

VIDEO: Souboj andělských kovbojek

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 84 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska
Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů

Nejčtenější články

19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
19.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT