Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů

17.07.2014 19:31:55 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů

Starosta Jilemnice Vladimír Richter, místostarostka Jana Čechová a vládce hor Krakonoš zahájili ve středu 16. července na Masarykově náměstí čtyřdenní kulturní akci Krakonošovy letní podvečery.

Regionální kulturní přehlídka je zaměřena na podporu a prezentaci kulturních a řemeslných tradic v oblasti Krkonoš a Podkrkonoší. Jejím pořadatelem je Jilemnicko-svazek obcí ve spolupráci s Městem Jilemnice. Součástí této přehlídky je prezentace lokálních uměleckých sdružení, která je doplněna ukázkou řemeslní výroby a prodejem regionálních výrobků.

Každoročně je kulturní program také doplněn profesionálními hosty a rozšířen o projížďky po městě na žebřiňáku, nebo jízdy mimořádných parních vlaků mezi stanicemi Martinice v Krkonoších a Rokytnice nad Jizerou. Akce tradičně probíhá pod dohledem Krakonoše ve třetím týdnu v červenci. Program je rozložen do dvou míst - na Masarykovo náměstí a do zámeckého parku. Pro všechny návštěvníky je zajištěno bohaté občerstvení a zázemí proti nepřízni počasí. Již po několik let se kulturního programu účastní také partner Svazku, kterým je polské město Karpacz. Krakonošovy podvečery probíhají od středy až do soboty, kompletní program najdete v článku zde.

Krakonošovy letní podvečery opět představí krkonošskou kulturu  + kompletní program 2014

Krakonošovy parní vlaky povozí nejen návštěvníky jilemnických podvečerů

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 43 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Léto na hradech a zámcích
Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
Léto s Déčkem České televize probíhá i v Turnově
Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT