Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit

04.05.2019 19:44:47 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit

V rámci participativního rozpočtu vyčlenila letos turnovská radnice 500 tisíc korun, o jejichž využití rozhodnou občané. Tyto peníze pomohou zlepšit, upravit, oživit nějaké místo ve městě. Do 26. dubna bylo možné podávat návrhy, v pondělí 29. dubna proběhla v zasedací místnosti Nové radnice veřejná prezentace návrhů. Celkem bylo ve 3. ročníku projektu Tvoříme Turnov představeno 14 návrhů.

Na začátku všechny přítomné přivítala místostarostka Petra Houšková. Byla potěšena především velkým zájmem ze strany veřejnosti, protože předchozí ročníky vzbudily aktivitu jen u hrstky lidí. Letos se předkladatelé se svými fanoušky téměř nevešli do zasedací místnosti. Návrhy se navíc skvěle doplňovaly a obsáhly různé lokality Turnova. „Líbí se mi rozmanitost a pestrost. Moc všem děkuji a držím palce, aby vaše chuť a zájem pokračovaly," povzbudila přítomné Petra Houšková.

Veřejná prezentace návrhů Tvoříme Turnov 2019<br />Autor: Zdenka Štrauchová Představení návrhů se zúčastnil i starosta Turnova Tomáš Hocke, který rovněž všem poděkoval za úsilí a práci s přípravou. „Jsem rád, že máme v Turnově živou občanskou společnost," sdělil. Jak dodal, některé návrhy by turnovské radnici pomohly vyřešit záležitosti, na které již v letošním velmi napjatém rozpočtu nezbylo místo.

Příští týden budou prezentované návrhy posouzeny, zda mají veškeré formální náležitosti a splňují podmínky. Předkladatelé pak budou vyzváni k doplnění informací. Případně návrhy, které podmínky nesplní, budou vyřazeny. Od června bude spuštěno hlasování, kdy budou turnovští občané hlasovat o NEJ návrzích.

A jaké návrhy na zlepšení v Turnově zazněly?

1) Sportujeme na rovné ploše, místo realizace - hřiště u haly TSC, Turnov II
Návrh upravuje hrbolatou plochu po bývalé ledové ploše před halou, nová plocha s hladkým asfaltem by mohla sloužit bruslařům, skateboardistům, koloběžkařům a malým dětem, které se začínají učit na kole.

2) Pumptrack v Turnově, místo realizace - Maškova zahrada
Výstavba hřiště - dráhy pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na jakémkoliv jízdním kole, bruslích, koloběžce. Dráhy by mohly využívat děti i profesionální cyklisté.

3) Obnovení pěší stezky ke Stebence, místo realizace - ulice Ve Struhách směrem k rozlučkové síni
Obnovení (vysypání štěrkem, kamenem) pěší stezky, která vede z ulice Ve Struhách k lávce přes Stebenku a na ni navazující stezka směrem k rozlučkové síni.

4) Zabezpečení cesty na Mariánském hřbitově, místo realizace - Mariánský hřbitov
Návrh počítá s umístěním zábradlí podél cesty, která vede k rozlučkové síni, cesta je svažitá, hůře schůdná především pro starší a invalidní osoby.

5) Chodník u dětského hřiště v Dělnické ulici, místo realizace - Dělnická ulice
Cílem je zhotovení chodníku v délce cca 35 metrů v Dělnické ulici na Daliměřicích v těsné blízkosti dětského hřiště. Důvodem je zajištění bezpečného přístupu na dětské hřiště, v současné době je přístup na hřiště pouze z vozovky.

6) Dětské hřiště Mašov, místo realizace - náves Mašov
Stavba dětského hřiště na návsi v Mašově. Hřiště by obsahovalo hrací věž se skluzavkou, kyvadlovou houpačku a pískoviště s plachtou. Ideálně i oploceno.

7) Bezprašný objezd místní komunikace Nudvojovice jihozápad, místo realizace - Nudvojovice
Cílem je zhotovení povrchu na místní komunikaci za účelem odstranění enormní prašnosti významně zatěžující životní prostředí sousedící bytové občanské zástavby a veřejného prostoru ppč. 3713/1.

Veřejná prezentace návrhů Tvoříme Turnov 2019<br />Autor: Archiv města Turnov 8) Rekonstrukce hřiště na Hruštici - Károvsku, místo realizace - Hruštice - Károvsko
Jedná se o revitalizaci sportovní plochy s fotbalovým hřištěm a o rozšíření o herní a cvičební prvky pro všechny generace a sezení v podobě laviček.

9) Hřiště pro naše nejmenší - revitalizace a doplnění inventáře, místo realizace - Skálova ulice
Obnova a doplnění prvků na hřišti, které je primárně určeno pro děti 1- 6 let. V rámci projektu by došlo k nákupu a instalaci nového herního prvku - mašinky, doplnění stávajícího herního prvku pískoviště o pevné zastřešení a opravu oplocení.

10) Městské ovocné sady Károvsko, místo realizace - Károvsko - Hruštice
Hlavní myšlenkou studie prostoru v oblasti Károvsko - Hruštice je propojení nové zástavby s krajinou pomocí sadů. Nově navržené ovocné sady pro zdejší oblast by měly zajistit využitelnost místa lidmi a zároveň zvýšit biodiverzitu prostoru.

11) Lavičky, místo realizace - 20 míst v Turnově
Odpočinkové lavičky v místech Turnova, kde chybí. Pevné dřevěné lavičky s kovovým usazením, které by byly výtvarně zpestřeny žáky a studenty místních škol, a to tematicky podle míst, událostí, osobností či atributů Turnova.

12) Gril a pítko do parku, místo realizace - park u letního kina
Pro ještě větší využití hřiště u letního kina a pohodu je do parku navržená instalace pítka na čerstvou vodu a gril.

13) Workoutové hřiště, místo realizace - Dolánky
Workoutové hřiště může být složeno z mnoha různých cvičících prvků. Pro jednodušší instalaci a pro větší odolnost je vhodnější zvolit variantu „posilovací stanice", tedy jednolitého celku s mnoha variabilními prvky, statickými i kinetickými (žebřiny, bradla, brusle).

14) Oprava chodníku mezi ulicí Studentská a Za Sokolovnou, místo realizace - ulice Studentská až Za Sokolovnou
Předmětem návrhu je celoplošná oprava dožilé části chodníku s betonovým povrchem na cestě propojující Daliměřice s Turnovem 2.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Participativní rozpočet Tvoříme Turnov bude mít k dispozici 500 tisíc
Projekt podpořil zdravý životní styl Turnovanů
Obyvatelé Turnova zvolili vítěze mezi projekty pro rok 2018
Můj projekt pro Turnov 2017 má svého vítěze

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT