Ocenění Opera Civitatem pro město Semily

11.10.2021 16:51:35 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Ocenění Opera Civitatem pro město Semily

Španělský sál Pražského hradu se stal v pondělí 4. října dějištěm slavnostního večera s názvem Pocta našemu městu s udílením cen Opera Civitatem a ceny Jože Plečnika. Cenu opera Civitatem za přestavbu výrobního objektu Vista na Městský úřad Semily převzala z rukou náměstka ministra Petra Vokáče starostka města Semily Lena Mlejnková.

Ceny Opera Civitatem jsou udělovány za architektonicky či urbanistický nejkvalitnější soubory staveb vybudované ku prospěchu občanské společnosti za uplynulých 30 let existence České republiky. Cena Jože Plečnika, signovaná prezidentem České republiky, je prestižním oceněním, udělovaným každoročně za celoživotní přínos architektuře, stavitelství a ochraně památek významným architektům a stavitelům České republiky.

Udílení cen předcházela celonárodní soutěž, kdy jednotlivé kraje nominovaly jednotlivá města a obce za nejvýznamnější a nejprospěšnější realizace vedoucí ke zlepšení života jejich obyvatel v letech 1991-2021.

Továrna Vista Semily před rekonstrukcí<br />Autor: Archiv města Semily Z Visty na úřad...

Někdejší tovární dvoupodlažní budova s vysokými stropy a velkými okenními otvory z roku 1884 se po rekonstrukci, která proběhla v letech 2004 - 2005 proměnila v moderní městský úřad, který v následujícím roce po dokončení získal ocenění Stavba roku 2006. Autory přestavby bývalého mlýna a později textilní továrny na moderní úřad se stali architekti Filip Horatschke a Jan Duda.

Rekonstrukce původní továrny vyšla zhruba 51 miliónů korun včetně vybavení interiéru, přičemž stavební část si vyžádala kolem 43 milionů. Semily se na celkových nákladech podílely přibližně pětinou.

Nový městský úřad Semily<br />Autor: Archiv města Semily Přestavěný objekt dnes slouží zhruba devíti tisícům obyvatel Semil, ale i dalším přibližně 18 tisícům občanů z celého spádového území města, které je „trojkovou" obcí s rozšířenou působností. Do nové budovy byly soustředěny veškeré agendy v rámci přenesené působnosti, v historické radnici, která je v těsném sousedství, se zase vykonávají činnosti ve věcech samostatné působnost.

Zvenčí si budova udržuje charakter jednoduchého účelně pojatého průmyslového objektu. Velký vnitřní prostor někdejší tovární haly architekti uspořádali tak, aby byl pro veřejnost příjemný, otevřený a přehledný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vladimíra Jakouběová obdržela cenu Jože Plečnika

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT