Oceněním poděkovali zaměstnavatelům zdravotně postižených lidí

26.05.2016 08:01:42 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Oceněním poděkovali zaměstnavatelům zdravotně postižených lidí

Můžete je potkat nejen jako pomocné síly, ale i zručné řemeslníky, manipulační dělníky ve výrobě nebo třeba úředníky. Tam všude dokazují, že zastanou práci stejně dobře jako zdraví lidé. Právě těm firmám z Libereckého kraje, které zaměstnávají zdravotně postižené, patří soutěž Stejná šance - Zaměstnavatel roku. Vítězem letošního sedmého ročníku se stala firma KFC - AmRest, s.r.o., provozovna Liberec.

Soutěž se koná za podpory Libereckého kraje jednou za dva roky, proto probíhá vyhlášení vítězů tradičně na Krajském úřadě Libereckého kraje. Letos se uskutečnilo 19. května. Záštitu nad sedmým ročníkem převzala náměstkyně hejtmana Lenka Kadlecová, za statutární město Liberec primátor Tibor Batthyány. V hodnotící komisi usedla také ředitelka českolipského úřadu práce Marcela Ottová.

Tento rok bylo do soutěže nominováno 26 firem z celého kraje. „Pětičlenná odborná komise hodnotila kromě jiného i typ pracovní smlouvy, zapojení zaměstnance do kolektivu nebo přizpůsobení pracovních podmínek," vysvětlila za vyhlašovatele ředitelka organizace Rytmus Liberec Antónia Dechťarová. „Smyslem naší soutěže je poděkovat těm zaměstnavatelům, kteří lidem se zdravotním znevýhodněním dávají na pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním, a tím přispívají k jejich začleňování do společnosti. Naše soutěž má také motivovat ostatní, aby se nebáli přijmout handicapované do práce," dodala.

Vyhodnocení soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel roku<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Druhé místo letos obsadila společnost Galaxy Gastro s.r.o. - Restaurace Tankovka Skleník Česká Lípa. Třetí příčku vybojovala Masarykova městská nemocnice Jilemnice. Organizace Rytmus Liberec udělila také jedno Čestné uznání - firmě Meki s.r.o., provozovna NISA Liberec, za příležitosti, které dávají lidem se zdravotním znevýhodněním v běžných pracovních podmínkách. Organizátoři soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel 2016 poděkovali také Krajskému úřadu Libereckého kraje, který na administrativních pozicích zaměstnává několik pracovníků se zdravotním postižením.

„Práce je součástí života lidí už statisíce let. Přináší jim nejen obživu, ale i radost a pocit hrdosti na sebe sama. Soutěž považuji za velmi důležitou, protože oceňuje firmy, které se nebojí dát šanci lidem se zdravotním omezením. Tak přispívají k posílení sebevědomí handicapovaných a jejich přesvědčení, že mohou být i přes své postižení společnosti nějak užiteční," zdůraznila náměstkyně hejtmana Lenka Kadlecová.

Zástupci vítězných firem se shodli na tom, že si v každodenní praxi ani neuvědomují, že daný pracovník má nějaké zdravotní postižení. „Nemáme pocit, že bychom zaměstnávali handicapované. Mezi nimi a zdravými neděláme žádný rozdíl. Přestože v naší firmě platí přísná kritéria, i hygienická, dají se u nás najít pozice, kde jsou tito lidé k nezaplacení," řekla Monika Štanderová, manažerka vítězné firmy KFC - AmRest Liberec.

Soutěž Stejná šance - Zaměstnavatel roku se poprvé konala v roce 2004. Pokaždé je vyhlášena v krajích České republiky, kde působí organizace, jež podporují zaměstnávání zdravotně znevýhodněných. Kromě Libereckého kraje vyhlásily 7. ročník soutěže v letošním roce také kraje Karlovarský, Ústecký, Středočeský a hlavní město Praha.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT