Od 1. 2. 2021 vede HZS Libereckého kraje nový ředitel Jan Hadrbolec

01.02.2021 20:33:03 | Autor: Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Od 1. 2. 2021 vede HZS Libereckého kraje nový ředitel Jan Hadrbolec

V pondělí 1. února 2021 nastoupil do funkce ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk. Ing. Jan Hadrbolec, který po téměř čtyřiadvaceti letech služby přechází od středočeských profesionálních hasičů.

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Ing. Drahoslav Ryba popřál osobně nově ustanovenému řediteli mnoho úspěchů při výkonu této náročné funkce. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta zmínil výbornou spolupráci s HZS Libereckého kraje již v minulosti a věří v její úspěšné pokračování.

„Je to pro mne obrovská čest a zároveň obrovský závazek," řekl plukovník Jan Hadrbolec. A dodává, že „změnit po dlouhých letech kraj svého působení není vůbec jednoduché. Věřím však, že libereckým hasičům mám co nabídnout. A stejně tak oni mně. Těším se na spolupráci s novými kolegy a v novém prostředí. Mým cílem je zajistit kolegyním a kolegům co nejlepší výkon služby, dobré pracovní prostředí a kvalitní prostředky pro výkon jejich práce, včetně nové techniky. Čeká na nás společně řada výzev, ať již v řešení pokračující pandemie, tak i výhledu do budoucna. Je před námi řada změn spočívající v elektronizaci státní správy, rekodifikaci stavebního práva či nových výzev v rámci evropských projektů. Musíme být na tyto úkoly dobře připravení."

Plukovník Jan Hadrbolec také zmínil nutnost spolupráce s veřejnou správou, obcemi, městy, krajem, ale též s významnými firmami v regionu. „Je nutné hledat a zajistit financování potřeb HZS Libereckého kraje mimorozpočtovými zdroji, nespoléhat se jen na to, co nám dá stát. A tím tak zlepšovat a zkvalitňovat bezpečnost lidí v Libereckém kraji. Zároveň ale také budovat korektní a přátelské vazby mezi státní správou a soukromými subjekty. Vždyť to jsou právě oni, kdo hasiče v nouzových a mimořádných situacích volají. A očekávají od nás, že jim vždy pomůžeme. S prázdnýma rukama či zastaralou technikou to však mnohdy jde jen těžko. Je to stejné, jako se současnou koronavirovou situací. Dokud vás ten vir nezasáhne, je to něco těžko uchopitelného, imaginárního, zdlouhavého a otravného. Pokud vás však vir zasáhl, ať již osobně nebo v okruhu nejbližších, potom se s ním již nikdy nechcete potkat. A obdobně je to i s výdaji na hasiče. Vynakládané finance pro hasiče Vám mohou připadat jako veliké, obrovské a zbytečné. Avšak jen do doby, než sami naši pomoc potřebujete. V tom okamžiku je sebevětší výdaj jen nicotná záležitost," doplnil jedním dechem Jan Hadrbolec.

„Pro zajištění našeho dobrého fungování je potřeba zrealizovat novou výstavbu stanice v Turnově a v Jilemnici, a taktéž provést rekonstrukci a rozšíření stanice v Liberci. Zde se jako nezbytné ukazuje soustředění řízení sboru do jednoho místa a vybudování skladu pro humanitární potřeby a prostředky civilní ochrany. Nutná je také obnova mobilní požární techniky, hlavně cisteren a výškové techniky. Nesmíme ale zapomínat ani na oblast IT, komunikace, spojení či kybernetické bezpečnosti." V neposlední řadě zmínil nový liberecký ředitel také spolupráci s jednotkami dobrovolných hasičů v kraji. „Liberecký kraj není velký, ale je velmi specifický. A dobrovolné jednotky v něm mají nezastupitelnou roli."

Hasiči provází plukovníka Hadrbolce od dětství. Již od základní školy navštěvoval kroužek Mladých požárníků, později se stal aktivním členem svého domovského sboru ve Všetatech. Od devatenácti let začal v jednotce dobrovolných hasičů působit jako velitel a činil tak téměř dvě desetiletí. Profesionálním hasičem se stal 1. srpna 1997, kdy do funkce hasiče nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru okresu Mělník po návratu z povodní na Moravě. Od roku 1998 vykonával funkci strojníka a od roku 2000 funkci operačního důstojníka. V květnu 2002 nastoupil na pozici velitele čety na stanici HZS Mělník, ve které působil po dobu sedmi let. V polovině roku 2009 se stal velitelem této stanice a po pěti letech povýšil do funkce ředitele územního odboru Mladá Boleslav.

Plukovník Jan Hadrbolec je ženatý a má děti ve věku 4 až 18 let. Po dokončení základní školy vystudoval stavební průmyslovku v Mělníku a v roce 2011 zakončil kombinované studium na VŠB-TU Ostrava, Fakultě bezpečnostního inženýrství, oboru Technika požární ochrany a bezpečnosti průmyslu.

Závěrem plukovník Jan Hadrbolec poděkoval statutárnímu zástupci krajského ředitele, plukovníku Janu Málkovi, který devět měsíců ředitele HZS Libereckého kraje zastupoval. „Velké poděkování patří Honzovi Málkovi za jeho řízení sboru v těžké době mimořádných opatření," dodal Jan Hadrbolec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

HZS Libereckého kraje v roce 2020 zasahoval u 7006 událostí
Hasiči se v Libereckém kraji zapojili do trasování
Mobilní odběrové týmy HZS Libereckého kraje dále vypomáhají
Představili projekt nového integrovaného výjezdového centra v Turnově
HZS Libereckého kraje opouští po dlouholeté službě Petr Štajnc
Mobilní tým HZS Libereckého kraje provedl za 10 dní již 545 odběrů
Hasiči v Libereckém kraji se loučili s ředitelem Luďkem Prudilem
Náročná činnost krajských hasičů v nouzovém stavu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské louky mohou dál rozkvétat
Ensemble Flair a Jan Rokyta rozsvítí Fabriku 1861
Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT