Od 2. do 3. října volíme do zastupitelstev krajů, poprvé s rouškami

01.10.2020 20:36:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Od 2. do 3. října volíme do zastupitelstev krajů, poprvé s rouškami

Od pátku 2. října od 14 do 22 hodin do soboty 3. října od 8 do 14 hodin probíhají volby do zastupitelstev krajů. Lidé jsou sice znechuceni politikou i současnou situací kolem epidemie koronaviru a mnozí volí cestu bojkotu voleb, než k nim jít v rouškách. Přesto by se nikdo z čestných občanů neměl dobrovolně zříkat volebního práva a zvolit zástupce podle svého nejlepšího svědomí.

Do úřední obálky budete vkládat vždy pouze jeden lístek konkrétní politické strany nebo hnutí, pro které se rozhodnete. Na hlasovacím lístku můžete zakroužkováním pořadového čísla nejvýše u čtyř kandidátů uvedených na témže volebním lístku vyznačit, kterému z nich dáváte přednost.

Během voleb mějte zakrytá ústa a nos a roušku sundejte pouze z důvodů ztotožnění před volební komisí. Při vstupu do volební místnosti použijte dezinfekci na ruce a udržujte rozestupy mezi vámi, volební komisí a dalšími voliči.

V Libereckém kraji je celkem 583 volebních okrsků, v nichž voliči budou vybírat ze 16 subjektů - osmi politických stran, čtyř hnutí a čtyř koalic. Celkem kandiduje 669 lidí. V Libereckém kraji probíhají ve stejném termínu i volby do senátu, ale pouze ve volebním obvodu číslo 36 v České Lípě.

Už ve středu 30. září využilo 191 voličů volit na pěti stanovištích drive-in v Libereckém kraji - podrobnosti zde.

To se týkalo lidí v karanténě nebo izolaci. Tito lidé mají ještě možnost volit do zvláštní přenosné volební schránky, ale musí se nahlásit svému krajskému úřadu na speciální telefonní lince 485 226 351, volba poté probíhá 2. a 3. října 2020. Podobné je to v případě, že ze závažných zdravotních důvodů (úraz nebo dlouhodobá nemoc), které vám znemožňují navštívit volební místnost, můžete svůj obecní úřad nebo volební komisi o možnost volby do přenosné volební schránky.

Aktuální doplnění 2. 10. 2020 10.20:

Krajský úřad Libereckého kraje informuje o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky 85 voličů (osob v karanténě/ izolaci z důvodu covid-19). Hlasování do zvláštní přenosné schránky bude probíhat v pátek mezi 7:00 - 22:00 a případně dále i v sobotu od 7:00 do 14:00, přičemž v sobotu lze tuto lhůtu prodloužit o další 3 hodiny (do 17:00), aby se umožnilo odhlasovat všem voličům, kteří o tento způsob hlasování požádali. Minimálně pro pátek 2. 10. bylo „aktivováno" všech pět komisí pro hlasování.

V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů

Jak dopadly volby před čtyřmi lety?

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dotace z městského rozpočtu zatím v Turnově na rok 2021 nevyhlašují

Žádný z odborů Městského úřadu Turnov proto nebude vypisovat prozatím žádnou dotační výzvu pro podávání žádostí, jak tomu vždy na přelomu roku bývalo. „Důvodem jsou restrikce Poslanecké sněmovny, změny v superhrubé mzdě i pokles rozpočtového určení daní kvůli Covid-19," řekl starosta Tomáš Hocke. Problematiku výše rozpočtu a možné vypsání dotací, případně ve sníženém rozsahu, budou řešit turnovští zastupitelé na lednovém zasedání zastupitelstva.

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ani zima se sněhem nezastavila práce na stavbě ZŠ v Mašově
Řopíky v lesích pod Štěpánkou připomínají pohnuté září roku 1938
Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!
Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020

Nejčtenější články

16.01.: Hasiči po novém sněhu řešili nehody, ve Vítkovicích sjelo auto do řeky
14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
15.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT