Od Alzheimer centra v Turnově má vést do parku u kina vodovod

05.05.2020 17:07:40 | Autor: tm, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Od Alzheimer centra v Turnově má vést do parku u kina vodovod

Jako vložený bod do programu figuroval na zastupitelstvu města Turnov 30. dubna projekt Přivedení užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do městského parku U Letního kina. Zastupitelé schválili realizaci a uložili starostovi sehnat potřebné finanční prostředky.

Zastupitelé posoudili záměr realizace užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do parku U Letního kina. „Užitkový vodovod by vyřešil problémy s vláhou v parku U Letního kina a zároveň bychom mohli park díky vodnímu prvku posunout do zásadně vyšší užitné roviny. Čerpání podzemní vody z velkých hloubek vychází ekonomicky lépe. Z hlediska ekologie, udržitelnosti života na zemi, vnímání vodních zdrojů bychom však podzemní vodu z vrtů měli používat pouze jako vodu pitnou nebo jako zdroj vody v místech, kde nelze povrchovou vodu zajistit. To však není náš případ. Vypouštění povrchové vody do kanalizace na jedné straně města a její čerpání z hloubky o kousek dále není z hlediska dlouhodobého správným řešením," vysvětlila místostarostka města Turnov Jana Svobodová.

Zastupitelstvo schválilo realizaci akce Přivedení užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do městského parku U Letního kina dle navrženého postupu. Zároveň zastupitelé uložili starostovi města v rámci rozpočtového opatření zajistit potřebné finanční prostředky.

Zastupitelstvo zároveň schválilo podání žádostí do Operačního programu životního prostředí nebo dotačního programu Libereckého kraje, které mohou projekt Přivedení užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do městského parku U Letního kina finančně podpořit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavba Alzheimer centra v Turnově běží podle plánu
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
V parku za letním kinem v Turnově budují nové cesty a osvětlení
Turnovský park u letního kina projde dalšími úpravami
Park u letního kina v Turnově zdobí nově odhalená plastika

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Turnovská radnice změnila webové stránky
Od 23. listopadu je turnovská knihovna otevřená přes výdejní okénko
Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
22.11.: Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT