Od Alzheimer centra v Turnově má vést do parku u kina vodovod

05.05.2020 17:07:40 | Autor: tm, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Od Alzheimer centra v Turnově má vést do parku u kina vodovod

Jako vložený bod do programu figuroval na zastupitelstvu města Turnov 30. dubna projekt Přivedení užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do městského parku U Letního kina. Zastupitelé schválili realizaci a uložili starostovi sehnat potřebné finanční prostředky.

Zastupitelé posoudili záměr realizace užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do parku U Letního kina. „Užitkový vodovod by vyřešil problémy s vláhou v parku U Letního kina a zároveň bychom mohli park díky vodnímu prvku posunout do zásadně vyšší užitné roviny. Čerpání podzemní vody z velkých hloubek vychází ekonomicky lépe. Z hlediska ekologie, udržitelnosti života na zemi, vnímání vodních zdrojů bychom však podzemní vodu z vrtů měli používat pouze jako vodu pitnou nebo jako zdroj vody v místech, kde nelze povrchovou vodu zajistit. To však není náš případ. Vypouštění povrchové vody do kanalizace na jedné straně města a její čerpání z hloubky o kousek dále není z hlediska dlouhodobého správným řešením," vysvětlila místostarostka města Turnov Jana Svobodová.

Zastupitelstvo schválilo realizaci akce Přivedení užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do městského parku U Letního kina dle navrženého postupu. Zároveň zastupitelé uložili starostovi města v rámci rozpočtového opatření zajistit potřebné finanční prostředky.

Zastupitelstvo zároveň schválilo podání žádostí do Operačního programu životního prostředí nebo dotačního programu Libereckého kraje, které mohou projekt Přivedení užitkového vodovodu od Alzheimer centra, přes Komenského ulici do městského parku U Letního kina finančně podpořit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavba Alzheimer centra v Turnově běží podle plánu
Rok 2020 se v Turnově ponese ve stavebním duchu
V parku za letním kinem v Turnově budují nové cesty a osvětlení
Turnovský park u letního kina projde dalšími úpravami
Park u letního kina v Turnově zdobí nově odhalená plastika

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nadšenci z Jablonecka a Liberecka vybudovali nová místa pro setkávání

Jedním z nových míst, které při cestách regionem stojí za návštěvu, je Stezka Svobody na okraji Jizerských hor. Obyvatelé i chalupáři z Horního Maxova ji budují společně s Lučanskými a Jindřichovskými. Celkem už dobrovolníci od programu Dokážeme víc, který rozběhla Česká spořitelna ve spolupráci s Nadací VIA, obdrželi granty v celkové hodnotě přesahující 6,75 miliónů korun. Ožila díky nim i čtyři úžasná místa v Libereckém kraji. Místa, která by jinak zůstala nevyužitá či zapomenutá. Více informací

V pondělí 10. května otevřou infocentrum v Turnově

Po téměř 5 měsících se může v pondělí 10. května Regionální turistické informační centrum v Turnově konečně v plném rozsahu otevřít. „Těšíme se až vám představíme naši novou nabídku suvenýrů, neboť bohatý sortiment zboží infocentra byl doplněn o nové magnetky, klíčenky a přívěsky. Dále je přichystána nová kolekce suvenýrů s malovanými obrázky Turnova a Českého ráje, jako jsou například hrnečky, magnetky či záložky. V příštích dnech bude rozšířena i řada regionálních produktů, a to o mýdla a hořické trubičky s motivem Turnova a Valdštejna," sdělila za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Anna Chaloupecká.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: O slunečném víkendu vyrazily na vrchol Krkonoš stovky turistů
V Krkonoších se objevili pytláci, odnesli to už čáp a volavka
VIDEO: Krajští záchranáři děkují tancem a přejí všem volné nadechnutí
Hořela budova ve Ktové, zasahovalo šest jednotek hasičů
Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem

Nejčtenější články

08.05.: Na Den vítězství turisté tradičně vystoupali na Žalý
10.05.: Horská služba měla o víkendu dva zásahy s vrtulníkem
10.05.: VIDEO: Krajští záchranáři děkují tancem a přejí všem volné nadechnutí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT