Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

08.01.2019 21:53:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

Zrekonstruovaný objekt Městského úřadu Turnov ve Skálově ulici čp. 466 se pomalu zabydluje. Do nové radnice se stěhují odbory, které sídlily ve dvou budovách ve Skálově ulici. Kromě snímků budovy zvenku vám přínášíme i několik záběrů z vnitřku budovy ještě před otevřením!

„Od  7. do  11. 1. 2019 je přerušen provoz odboru správního (občanské průkazy, pasy, ověřování, atd.), odboru sociálních věcí, odboru dopravy (registrace vozidel, řidičské průkazy, přestupky, atd.), odboru školství, kultury a sportu a Živnostenského úřadu. Dále také odboru přestupkového řízení, který nyní sídlí v budově České spořitelny. Provoz všech těchto agend bude v termínu stěhování zcela přerušen, agendy a jejich pracovníci nebudou dostupní ani na emailu ani telefonicky," shrnula tisková mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová.

Kde najdete na nové radnici jednotlivé odbory? Vnitřní prostory budovy nové turnovské radnice<br />Autor: Petr Ježek

Přesun zahájili i městští strážníci, kteří mají do objektu samostatný boční vstup. Je čekalo o Vánocích jedno z nejnáročnějších stěhování, protože se musel v jednom dnu převést celý kamerový systém. Od pondělí 14. 1. 2019 zahájí odbory znovu svůj provoz v nové budově.

V přízemí bude sídlit odbor správní - občanské průkazy a cestovní doklady, matrika. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu. Přízemí budou využívat také městští strážníci, kteří budou mít do objektu svůj samostatný vstup. 

O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy.  Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.  

Rekonstrukce přišla na 65 milionů  Budova nové turnovské radnice zvenku<br />Autor: Pavel Charousek

Rekonstrukce budovy čp. 466 začala v červenci 2017, měla být dokončena v říjnu 2018, ale nakonec došlo k mírnému zpoždění a stavba byla předávána na počátku prosince 2018. Celkem stála 65 milionů korun, když 7 milionů tvoří vícepráce. „Došlo k navýšení projektu o 12 %, protože šlo o projekt z roku 2010 a dnes už platily jiné opatření a normy, ale také došlo k dalším menším problémům při stavbě," poznamenal starosta Turnov Tomáš Hocke.

K slavnostnímu otevření nové budovy radnice pro veřejnost by mělo dojít 27. ledna! Volnou budovu č. p. 84 si město zatím nechává jako rezervu a bude rozhodnuto, co s ní bude dál, jednou z možností je i prodej státu. Dočasně by tam mohl například sídlit i Fokus Turnov, pokud by došlo k rekonstrukci jejich budovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí
Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Turnovští strážníci se přestěhovali na novou adresu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT