Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

08.01.2019 21:53:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

Zrekonstruovaný objekt Městského úřadu Turnov ve Skálově ulici čp. 466 se pomalu zabydluje. Do nové radnice se stěhují odbory, které sídlily ve dvou budovách ve Skálově ulici. Kromě snímků budovy zvenku vám přínášíme i několik záběrů z vnitřku budovy ještě před otevřením!

„Od  7. do  11. 1. 2019 je přerušen provoz odboru správního (občanské průkazy, pasy, ověřování, atd.), odboru sociálních věcí, odboru dopravy (registrace vozidel, řidičské průkazy, přestupky, atd.), odboru školství, kultury a sportu a Živnostenského úřadu. Dále také odboru přestupkového řízení, který nyní sídlí v budově České spořitelny. Provoz všech těchto agend bude v termínu stěhování zcela přerušen, agendy a jejich pracovníci nebudou dostupní ani na emailu ani telefonicky," shrnula tisková mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová.

Kde najdete na nové radnici jednotlivé odbory? Vnitřní prostory budovy nové turnovské radnice<br />Autor: Petr Ježek

Přesun zahájili i městští strážníci, kteří mají do objektu samostatný boční vstup. Je čekalo o Vánocích jedno z nejnáročnějších stěhování, protože se musel v jednom dnu převést celý kamerový systém. Od pondělí 14. 1. 2019 zahájí odbory znovu svůj provoz v nové budově.

V přízemí bude sídlit odbor správní - občanské průkazy a cestovní doklady, matrika. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu. Přízemí budou využívat také městští strážníci, kteří budou mít do objektu svůj samostatný vstup. 

O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy.  Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.  

Rekonstrukce přišla na 65 milionů  Budova nové turnovské radnice zvenku<br />Autor: Pavel Charousek

Rekonstrukce budovy čp. 466 začala v červenci 2017, měla být dokončena v říjnu 2018, ale nakonec došlo k mírnému zpoždění a stavba byla předávána na počátku prosince 2018. Celkem stála 65 milionů korun, když 7 milionů tvoří vícepráce. „Došlo k navýšení projektu o 12 %, protože šlo o projekt z roku 2010 a dnes už platily jiné opatření a normy, ale také došlo k dalším menším problémům při stavbě," poznamenal starosta Turnov Tomáš Hocke.

K slavnostnímu otevření nové budovy radnice pro veřejnost by mělo dojít 27. ledna! Volnou budovu č. p. 84 si město zatím nechává jako rezervu a bude rozhodnuto, co s ní bude dál, jednou z možností je i prodej státu. Dočasně by tam mohl například sídlit i Fokus Turnov, pokud by došlo k rekonstrukci jejich budovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí
Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Turnovští strážníci se přestěhovali na novou adresu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Oba turnovské prameny jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 20. června 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Video: Zahájení olympiády dětí a mládeže v Liberci
Nová výstava představí v Semilech díla mistrů 1. poloviny 20. století
Fotbalisté Přepeř budou hrát v příští sezoně třetí nejvyšší ligu
Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
Lovci odpadků vyrážejí do Krkonoš!

Nejčtenější články

23.06.: Škatulata aneb Jaké bude složení fotbalových soutěží?
22.06.: Letní kino v Jilemnici bude letos promítat na celkem šesti místech
24.06.: Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT