Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

08.01.2019 21:53:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

Zrekonstruovaný objekt Městského úřadu Turnov ve Skálově ulici čp. 466 se pomalu zabydluje. Do nové radnice se stěhují odbory, které sídlily ve dvou budovách ve Skálově ulici. Kromě snímků budovy zvenku vám přínášíme i několik záběrů z vnitřku budovy ještě před otevřením!

„Od  7. do  11. 1. 2019 je přerušen provoz odboru správního (občanské průkazy, pasy, ověřování, atd.), odboru sociálních věcí, odboru dopravy (registrace vozidel, řidičské průkazy, přestupky, atd.), odboru školství, kultury a sportu a Živnostenského úřadu. Dále také odboru přestupkového řízení, který nyní sídlí v budově České spořitelny. Provoz všech těchto agend bude v termínu stěhování zcela přerušen, agendy a jejich pracovníci nebudou dostupní ani na emailu ani telefonicky," shrnula tisková mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová.

Kde najdete na nové radnici jednotlivé odbory? Vnitřní prostory budovy nové turnovské radnice<br />Autor: Petr Ježek

Přesun zahájili i městští strážníci, kteří mají do objektu samostatný boční vstup. Je čekalo o Vánocích jedno z nejnáročnějších stěhování, protože se musel v jednom dnu převést celý kamerový systém. Od pondělí 14. 1. 2019 zahájí odbory znovu svůj provoz v nové budově.

V přízemí bude sídlit odbor správní - občanské průkazy a cestovní doklady, matrika. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu. Přízemí budou využívat také městští strážníci, kteří budou mít do objektu svůj samostatný vstup. 

O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy.  Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.  

Rekonstrukce přišla na 65 milionů  Budova nové turnovské radnice zvenku<br />Autor: Pavel Charousek

Rekonstrukce budovy čp. 466 začala v červenci 2017, měla být dokončena v říjnu 2018, ale nakonec došlo k mírnému zpoždění a stavba byla předávána na počátku prosince 2018. Celkem stála 65 milionů korun, když 7 milionů tvoří vícepráce. „Došlo k navýšení projektu o 12 %, protože šlo o projekt z roku 2010 a dnes už platily jiné opatření a normy, ale také došlo k dalším menším problémům při stavbě," poznamenal starosta Turnov Tomáš Hocke.

K slavnostnímu otevření nové budovy radnice pro veřejnost by mělo dojít 27. ledna! Volnou budovu č. p. 84 si město zatím nechává jako rezervu a bude rozhodnuto, co s ní bude dál, jednou z možností je i prodej státu. Dočasně by tam mohl například sídlit i Fokus Turnov, pokud by došlo k rekonstrukci jejich budovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí
Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Turnovští strážníci se přestěhovali na novou adresu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT