Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

08.01.2019 21:53:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Odbory Městského úřadu Turnov se již stěhují do nové radnice

Zrekonstruovaný objekt Městského úřadu Turnov ve Skálově ulici čp. 466 se pomalu zabydluje. Do nové radnice se stěhují odbory, které sídlily ve dvou budovách ve Skálově ulici. Kromě snímků budovy zvenku vám přínášíme i několik záběrů z vnitřku budovy ještě před otevřením!

„Od  7. do  11. 1. 2019 je přerušen provoz odboru správního (občanské průkazy, pasy, ověřování, atd.), odboru sociálních věcí, odboru dopravy (registrace vozidel, řidičské průkazy, přestupky, atd.), odboru školství, kultury a sportu a Živnostenského úřadu. Dále také odboru přestupkového řízení, který nyní sídlí v budově České spořitelny. Provoz všech těchto agend bude v termínu stěhování zcela přerušen, agendy a jejich pracovníci nebudou dostupní ani na emailu ani telefonicky," shrnula tisková mluvčí města Turnov Zdenka Štrauchová.

Kde najdete na nové radnici jednotlivé odbory? Vnitřní prostory budovy nové turnovské radnice<br />Autor: Petr Ježek

Přesun zahájili i městští strážníci, kteří mají do objektu samostatný boční vstup. Je čekalo o Vánocích jedno z nejnáročnějších stěhování, protože se musel v jednom dnu převést celý kamerový systém. Od pondělí 14. 1. 2019 zahájí odbory znovu svůj provoz v nové budově.

V přízemí bude sídlit odbor správní - občanské průkazy a cestovní doklady, matrika. Místo zde bude i pro krizové řízení a požární ochranu. Přízemí budou využívat také městští strážníci, kteří budou mít do objektu svůj samostatný vstup. 

O patro výš budou mít kanceláře úředníci z odboru sociálních věcí, nad nimi ve třetím nadzemním podlaží bude sídlit odbor dopravní a další méně navštěvované agendy.  Ve čtvrtém podlaží najdete odbor přestupkového řízení, živnostenský úřad a v neposlední řadě odbor školství, kultury a sportu.  

Rekonstrukce přišla na 65 milionů  Budova nové turnovské radnice zvenku<br />Autor: Pavel Charousek

Rekonstrukce budovy čp. 466 začala v červenci 2017, měla být dokončena v říjnu 2018, ale nakonec došlo k mírnému zpoždění a stavba byla předávána na počátku prosince 2018. Celkem stála 65 milionů korun, když 7 milionů tvoří vícepráce. „Došlo k navýšení projektu o 12 %, protože šlo o projekt z roku 2010 a dnes už platily jiné opatření a normy, ale také došlo k dalším menším problémům při stavbě," poznamenal starosta Turnov Tomáš Hocke.

K slavnostnímu otevření nové budovy radnice pro veřejnost by mělo dojít 27. ledna! Volnou budovu č. p. 84 si město zatím nechává jako rezervu a bude rozhodnuto, co s ní bude dál, jednou z možností je i prodej státu. Dočasně by tam mohl například sídlit i Fokus Turnov, pokud by došlo k rekonstrukci jejich budovy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí
Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Turnovští strážníci se přestěhovali na novou adresu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů
Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
Hokejisté Lomnice rozstříleli Varnsdorf celkem 16 góly!
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Nejčtenější články

16.01.: U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
16.01.: Na jilemnickém náměstí začala vznikat sněhová socha Krakonoše
14.01.: Stromy v kraji dál padají pod váhou sněhu a nově i kvůli větru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT