Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka

16.08.2020 16:08:08 | Autor: Petra Hottmarová, Centrum Kašpar | Rubrika: NÁZORY | Obce: Liberecký kraj

Odstartoval 7. ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka

Centrum Kašpar vyzývá lidi z celé ČR, aby ušili tašky. Velké, malé, nákupní, batohy, kosmetické, dětské, háčkované, pletené... Kreativitě se meze nekladou. Ty pak poslali nebo přinesli osobně do libereckého Centra Kašpar, Kašparova 73, 463 12 Liberec 25. Všechny tašky půjdou do listopadové benefice, která se uskuteční v nádherném prostoru Galerie Lázně Liberec. Výtěžek pomůže dofinancovat služby pro lidi, kteří obtížně hledají práci.

Následky korokrize vidíme každým dnem. Mnoho lidí přichází o práci, situace na trhu práce není příznivá. Centrum Kašpar vznikalo před šestnácti lety a od začátku pomáhalo lidem, kteří se na trhu práce staví na vlastní nohy. Buď hledají zaměstnání, nebo se do práce vrací po delší pauze, mění svou profesní dráhu, nebo se jim změní životní situace a tito lidé nově musí zvládat souběh práce a zdravotního omezení či například péči o někoho blízkého. Pomoc, která se u nás odehrává, má několik úrovní.

V Centru Kašpar máme zkušenost, že mít práci je stav, který nemusí trvat věčně. Lidé, kteří hledají, se jednou ocitnou v situaci „mám". Část těch, kteří jsou nyní zaměstnaní, budou možná za pár let v situaci „nemám". A koloběh se pořád opakuje.

Lidem, kteří k nám přicházejí ve složité situaci, umožňujeme nadechnout se ke změně. Nasloucháme, radíme, podporujeme, doprovázíme, školíme, předáváme zkušenosti, píšeme reference, ve firmách argumentujeme ve prospěch motivovaných připravených lidí.

Díky projektům ESF v rámci IPRÚ, můžeme bezplatně pomáhat určitým skupinám lidí. Jsou ale i další, mimo donorem definovaných skupin, kteří potřebují naši pomoc. Na služby pro tyto lidi získáváme finanční prostředky od dárců, ať už firemních či individuálních a také pomocí naší tradiční benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka.

Poradkyně a mentorky Centra Kašpar pomáhají rozplést složité situace. Pomocí konkrétních metod např. SWOT analýza situace, COMDI testy profesního směřování, kariérní plánování, techniky work-life balance, nácvik prezentačních dovedností nebo třeba koučink, postupují dle individuálních potřeb a osobnostního nastavení krok za krokem k získání dobrého pracovního místa.

Mezi naše klientky patří například paní Jitka, která mnoho let pracovala v dobrém zaměstnání, ale zhoršil se její zdravotní stav, takže své původní místo musela, ač nerada, opustit. Mezitím se ale změnila celková situace na trhu práce. Je zájem o jiné obory, mládí má zelenou, technologie prodělaly překotný vývoj. Změnil se i způsob, jakým firmy vybírají své zaměstnance. Tato žena považuje za své selhání už jen to, že se musí po letech registrovat na úřadu práce, přestože by ráda pracovala. Jenže kde teď najít práci? Jak si zvyknout na status „nezaměstnaná"? Dny najednou není, čím smysluplně naplnit, člověk se ocitá sám. Jitka nad situací ztrácí kontrolu, má pocit, že se všechno hroutí.

Ani taková situace není ničím ojedinělým. Křižovatky v životě ale potkáváme právě proto, abychom se mohli znovu nadechnout a rozmyslet. Nabrat síly. Najít novou cestu.

V Centru Kašpar dbáme na to, abychom na zmíněných křižovatkách vzali v potaz všechny varianty a promysleli dopady různých rozhodnutí. Naše poradkyně trpělivě naslouchají, ptají se na souvislosti. Mentorují, když je potřeba. Respektují emoce. Ukážou, od čeho se lze odrazit v novém začátku. Na čem stavět, aby krize pominula. V čem bude vhodné doplnit si znalosti či kvalifikaci. Pomáhají vytvořit CV, připravit na výběrové řízení, posilují sebeprezentaci a jsou oporou pro znovunalezení sebedůvěry. Pomůžou v prvním kontaktu s novým zaměstnavatelem.

Ušijte tašku a pošlete ji na adresu: Centrum Kašpar, Kašparova 73, 463 12 Liberec 25. Každá taška pomáhá. Děkujeme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Regionální benefice Ušij tašku propojuje Česko. Pomohla i Lucie Bílá
Benefice Kašparovo taškaření se koná v Oblastní Galerii Lázně
Darované tašky při liberecké benefici vynesly lidem bez práce 80 tisíc
Kašparovo taškaření vydělalo 22 222 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT