Odstartovalo to Ráno! aneb Marcela Holanová zazpívá v Jilemnici

24.10.2014 10:21:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Odstartovalo to Ráno! aneb Marcela Holanová zazpívá v Jilemnici

Marcela Holanová bude 30. října se svou kapelou v SD Jilm v Jilemnici. Zazní tam její největší hity včetně toho, který její kariéru, vlastně po mnoha letech téměř marného snažení, odstartoval. Ta písnička se jmenuje Ráno. Jak to bylo, vypráví sama zpěvačka.

Pravda je, že moje první úspěšná píseň měla být současně i mojí poslední. To bylo v roce 1985, kdy italská zpěvačka Anna Rusticano přijela na Intertalent a zpívala tam úžasnou píseň Strano. Poprosila jsem svého Karla Šípa, aby ji otextoval a řekla jsem si, tohle bude hezká tečka za mojí hudební kariérou.

Jenže tečka to nebyla, byl to naopak nový začátek

Písnička Ráno se donesla i sluchu Karla Svobody. Nebylo divu, protože se v rádiu hrála několikrát denně a to nejen ráno. Karel Svoboda pozval mě i Karla Šípa do svého jevanského studia a nabídl nám oběma spolupráci. Karel Šíp Svobodovu melodii otextoval a vznikla písnička Čau, lásko. Byla původně jen pro mne. Nahrála jsem ji ke spokojenosti obou Karlů, ale to by nesměl být Karel Svoboda, aby ji každému, kdo tehdy do Jevan přijel, nepustil. A tak ji slyšel Karel Gott, kterému se píseň zalíbila a tak se do ní doslova vezpíval také. A pak už všechno jelo jako po másle.

Soutěžte o vstupenky

Soutěže

Vstupenky na koncert, který proběhne ve čtvrtek 30. října od 19.30 v SD Jilm, si můžete zakoupit za 200 korun v předprodeji a 250 korun na místě, ale s námi máte ještě jednu možnost! Ve spolupráci s pořadateli koncertu Marcely Holanové jsme pro vás připravili soutěž o celkem deset vstupenek zdarma - pět výherců totiž získá po dvou vstupenkách! Stačí, když správně odpovíte na jednu otázku a budete mít štěstí při losování. Soutěž probíhá od pátku 24. října do půlnoci v úterý 28. října 2014. 

Kterou písničku nenazpívala Marcela Holanová: a) Ráno, b) Někdo se k nám dívá a za c) Žárlím. Soutěž již byla ukončena, vyhodnocení najdete zde

Říjnové kulturní akce v Jilemnici

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT