Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

15.06.2015 10:15:00 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Malá Skála

Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

I přes úmorné vedro dorazilo v sobotu 6. června do areálu Maloskalské noci asi dva a půl tisíce diváků, což je o něco víc než vloni. Příchozí byli odměněni příjemnou atmosférou aktuálně největšího hudebního festivalu v Českém ráji.

Přesně podle myšlenky zakladatele a organizátora Pavla Mikeze - nabídnout lidem kvalitní muziku, připravit spoustu doprovodných programů, aby s rodiči mohly přijít i děti, a aby se nikdo nenudil. A to bylo bezezbytku splněno, na letošním třetím ročníku Maloskalské noci by člověk mohl co do počtu napočítat hned několik tříd mateřských škol. Volný čas zde trávily desítky rodin.

 

Už dopolední neckyáda na Jizeře přilákala zhruba dvě stovky lidí, na vodě se představila desítka roztodivných plavidel, uskutečnily se i soutěže spojené s vodou a řekou, do kterých se mohli zapojit i diváci. Odměnou jim byly volné vstupenky na festival. Ten zahájil vystoupením pro děti Michal Nesvadba, známý z Kouzelné školky. Na travnaté ploše fotbalového stadionu, který tvoří zázemí festivalu, byly připraveny soutěže, slalom na speciální kole, byly tu dva skákací hrady, atraktivní bumperball ve vzduchových koulích, vedrem zmožené diváky osvěžila vodní clona. K vidění byla historická vojenská technika i moderní vozy, Centrum Babylon z Liberce zde mělo vlastní stánek se soutěžemi z iQPARKU.

Z hudební produkce mělo největší ohlas vystoupení kapel Jelen a Mňága a Žďorp, téměř všechny písně si návštěvníci společně zazpívali s Peterem Nagy, trio Baláž, Střihavka a Pavlíček (BSP) představilo nefalšovanou rockovou kvalitu, kterou už jen podtrhla závěrečná skupina Legendy se vrací...

„Myslím, že se nám daří postupně vytvářet opravdu rodinný festival, kam se dospělí nemusejí bát i s malými dětmi. Těch tady letos bylo opravdu hodně, je vidět, že návštěvníci naše směřování vnímají. Na rodinném pojetí je postavena dramaturgie festivalu i všechny doprovodné aktivity. V tuto chvíli je čas na krátké zastavení a zamyšlení, co a jak dál v příštích letech vylepšit. Atmosféra by měla být i nadále podobná, co zatím vím o čtvrtém ročníku, který se bude konat opět v červnu příštího roku, že by se na něm mělo točit domácí Maloskalské pivo," shrnul s úsměvem za pořadatele Pavel Mikez.

Před ním a jeho týmem jsou nyní dvě velké zkoušky: Projekt Vivaldianno, který se uskuteční 27. června v areálu sychrovského zámku - půjde o jediný koncert v rámci turné, který bude pod širým nebem (!); 8. července Sychrov přivítá světovou hudební legendu první velikosti, přijede americká písničkářka Suzanne Vega, která v České republice bude mít letos pouhé dva koncerty!

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekt Vivaldianno – Město zrcadel zazní v sychrovské zahradě
Sychrov v červenci přivítá Suzanne Vega
Maloskalská noc chce zopakovat atmosféru rodinného festivalu z loňska
Maloskalská noc 2015 už dolaďuje program. Přijede Žbirka, BSP i Mňága
Dva tisíce lidí se v sobotu bavily na Maloskalské noci
Maloskalská noc 2014 hlásí návrat ke kořenům rodinného festivalu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
08.07.: HZS Libereckého kraje převzal nové cisterny, testují barevné provedení
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT