Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

15.06.2015 10:15:00 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Malá Skála

Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

I přes úmorné vedro dorazilo v sobotu 6. června do areálu Maloskalské noci asi dva a půl tisíce diváků, což je o něco víc než vloni. Příchozí byli odměněni příjemnou atmosférou aktuálně největšího hudebního festivalu v Českém ráji.

Přesně podle myšlenky zakladatele a organizátora Pavla Mikeze - nabídnout lidem kvalitní muziku, připravit spoustu doprovodných programů, aby s rodiči mohly přijít i děti, a aby se nikdo nenudil. A to bylo bezezbytku splněno, na letošním třetím ročníku Maloskalské noci by člověk mohl co do počtu napočítat hned několik tříd mateřských škol. Volný čas zde trávily desítky rodin.

 

Už dopolední neckyáda na Jizeře přilákala zhruba dvě stovky lidí, na vodě se představila desítka roztodivných plavidel, uskutečnily se i soutěže spojené s vodou a řekou, do kterých se mohli zapojit i diváci. Odměnou jim byly volné vstupenky na festival. Ten zahájil vystoupením pro děti Michal Nesvadba, známý z Kouzelné školky. Na travnaté ploše fotbalového stadionu, který tvoří zázemí festivalu, byly připraveny soutěže, slalom na speciální kole, byly tu dva skákací hrady, atraktivní bumperball ve vzduchových koulích, vedrem zmožené diváky osvěžila vodní clona. K vidění byla historická vojenská technika i moderní vozy, Centrum Babylon z Liberce zde mělo vlastní stánek se soutěžemi z iQPARKU.

Z hudební produkce mělo největší ohlas vystoupení kapel Jelen a Mňága a Žďorp, téměř všechny písně si návštěvníci společně zazpívali s Peterem Nagy, trio Baláž, Střihavka a Pavlíček (BSP) představilo nefalšovanou rockovou kvalitu, kterou už jen podtrhla závěrečná skupina Legendy se vrací...

„Myslím, že se nám daří postupně vytvářet opravdu rodinný festival, kam se dospělí nemusejí bát i s malými dětmi. Těch tady letos bylo opravdu hodně, je vidět, že návštěvníci naše směřování vnímají. Na rodinném pojetí je postavena dramaturgie festivalu i všechny doprovodné aktivity. V tuto chvíli je čas na krátké zastavení a zamyšlení, co a jak dál v příštích letech vylepšit. Atmosféra by měla být i nadále podobná, co zatím vím o čtvrtém ročníku, který se bude konat opět v červnu příštího roku, že by se na něm mělo točit domácí Maloskalské pivo," shrnul s úsměvem za pořadatele Pavel Mikez.

Před ním a jeho týmem jsou nyní dvě velké zkoušky: Projekt Vivaldianno, který se uskuteční 27. června v areálu sychrovského zámku - půjde o jediný koncert v rámci turné, který bude pod širým nebem (!); 8. července Sychrov přivítá světovou hudební legendu první velikosti, přijede americká písničkářka Suzanne Vega, která v České republice bude mít letos pouhé dva koncerty!

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Projekt Vivaldianno – Město zrcadel zazní v sychrovské zahradě
Sychrov v červenci přivítá Suzanne Vega
Maloskalská noc chce zopakovat atmosféru rodinného festivalu z loňska
Maloskalská noc 2015 už dolaďuje program. Přijede Žbirka, BSP i Mňága
Dva tisíce lidí se v sobotu bavily na Maloskalské noci
Maloskalská noc 2014 hlásí návrat ke kořenům rodinného festivalu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V semilském muzeu zahájí výstavu Z pokladů půd a depozitářů
NPL pokračuje nadstavbou, rozdělila se na dvě skupiny
V rámci Jilemnické 50 se konal třetí krajský pohárový závod žactva
Podle Polska nemá rozšiřování těžby v dole Turów vliv na české území
V semilské knihovně zahájí výstavu studentů a připravují přednášky

Nejčtenější články

27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
28.01.: Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT