Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

05.09.2019 19:20:01 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Jablonec nad Jizerou

Ohlédnutí za Jabloneckou hudební nocí 2019

Na tradičním open air festivalu v Jablonci nad Jizerou zahrály v areálu městského parku v Pilišťatech v pátek 23. srpna tentokrát kapely UDG, České srdce, Japato a Claymore. Přinášíme ohlédnutí pořadatele Václava Ullricha a také fotogalerii!

Úderem 18.00 se rozezněly první tony kytar a bubnů. Skupina Japato z Branné u Vrchlabí zaujala místo „ předkapely". Rozvlnila a rozezpívala pomalu se plnící areál městského parku v Jablonci nad Jizerou. Hráli jednu rockovou pecku za druhou. Zpěvačka navzdory ochraptělým hlasivkám nedala na sobě nic znát a bravurně vše zvládla.

Poté se na podium stěhují s nástroji již otrkaní mazáci, co zde poněkolikáté na podobné akci hráli. Jsou to spoluzakladatelé bývalé Keltské Noci tedy České srdce v čele s Michalem Šenbauerem. Pánové opět předvedli maximální výkony a posluchači se v čase vrátili tak o 25 let zpět, kdy řádili na tuto hudbu na místním vleku „Kamenec" například na skladbu Bosou nohou žárem.

Jablonecká hudební noc 2019<br />Autor: Archiv Jablonecká hudební noc Jablonecký park je již plný a návštěvníci očekávali zlatý hřeb večera, kapelu z Ústí nad Labem - UDG. Pánové naladili a už chrlili jednu skladbu za druhou - Parfémy, Motýl. Zábava se dostala do varu. Nečekaně chlapi vešli mezi lidi a odnesli si tam praktikábl s bicími a ne, že hráli z publika, ale i samotní návštěvníci si mohli na jednu píseň z jejich tvorby zabubnovat. Chlapům se tady tak zalíbilo, že zde zůstali do pozdních hodin a atmosféru si užili do konce.

Půlnoční ohňostroj ohlásil start poslední kapely. A tak se na podium chystala zde neznámá kapela Claymore. Je to pánská kapela ve skotských sukních, podkolenkách a s kvílejícími dudami. To vše napověděli, že festival zakončili vyloženě skotskými písněmi. Nechybělo ani vystoupení skotských tanečnic. Překvapením při závěrečné skladbě bylo? Co myslíte? Byli čeští skoti na ostro? Každopádně tato hudba dodala návštěvníkům spousty energie na cestu domů.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Ohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2018

Fotoohlédnutí za festivalem Jablonecká hudební noc 2016

Aktuální hudební vystoupení najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT