Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov

16.11.2019 16:36:35 | Autor: Štěpán Havel | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ohlédnutí za sezonou i novinky u mládeže FK Turnov

V současnosti čítá turnovská mládež zhruba 120 dětí, které pod vedením šéftrenéra Petra Havla staršího a 14 trenérů společně reprezentují nejen klub, ale i město Turnov. Konkrétně se jedná o předpřípravku, mladší přípravku, starší přípravku, mladší žáky a mladší dorost.

Všichni naši mládežničtí trenéři přímo navazují na práci bývalých úspěšných trenérů Aleše Krejčíka a Jiřího Šimka mladšího, kteří v nedávné minulosti vedli mládežnické týmy. V dorostu působilo úspěšně dlouhých 8 let duo Jiří Šimek starší a Luděk Dlouhý. Jejich rukama prošla řada hráčů a jména jako Petr Havel ml., Vojtěch Tvrdý, Štěpán Havel, Jakub Dlouhý, Antonín Drahovzal, Vojtěch Sysel, Petr Svoboda a Ondřej Mach dnes můžeme sledovat při utkáních A-týmu. Jmenovaní hráči zároveň pomáhají s každodenním chodem fotbalového klubu, a to zejména jako trenéři nebo rozhodčí.

Rovněž nesmíme zapomínat na naše odchovance Joshuu Marka, Romana Myslivce a Tomáše Polyáka, kteří nás reprezentují v ligovém Liberci. Ve Slovanu Liberec máme také dvě naděje dívčího pohlaví, a to Martinu Mastníkovou, dříve hrající za Slavii Praha, a Martinu Lednejovou, která působí v dorostu. V ligové Mladé Boleslavi nám radost dělá Martin Soukup.

Mládež FK Turnov Aby se přísun talentů nezastavil, pořádá náš tým nábory napříč všemi turnovskými mateřskými a základními školami. V letošním roce to byly dvě akce, první se konala na městském stadionu v Turnově (21. 5. 2019), ta druhá 20. 6. 2019 na fotbalovém stadionu v Pěnčíně. Zde se žákovský fotbal rovněž chytil a trenérům Janu Škrétovi a Mikuláši Žďárskému se přihlásilo 10 dětí ve věku 6 let.

Novinkou pro naše svěřence je zařazení atletických a brankářských tréninků, při kterých mohou rozvíjet své individuální dovednosti. V rámci tréninků probíhají i návštěvy bazénu, abychom rozvíjeli celkovou tělesnou zdatnost a neupřednostňovali pouze tu fotbalovou. V plánu jsou individuální tréninky, které by mohly připravit a posunout největší talenty do našeho A-týmu, popřípadě do velkých klubů.

V neposlední řadě je nutno zmínit konání prvního příměstského fotbalového kempu. V termínu 15. - 19. 7. 2019 se ho zúčastnilo 34 dětí z Turnova i okolních týmů, například Jenišovic a Rovenska. Přišly i děti, pro které to byli první fotbalové kroky. Věříme, že z této povedené akce vznikne každoroční letní tradice. Na základě pozitivních ohlasů jsme si jisti, že kapacita kempu bude plně využita.

A teď už krátce k jednotlivým kategoriím:

Předpřípravka: Tomáš Kalous, Jirka Koucký a Marcel Kovář vedou ty nejmenší. Práce s nejmenšími dětmi je hlavně o trpělivosti, gymnastice, obratnosti a pomalém zapojování do fotbalových zápasů. Po novém roce kluci pořádají turnaj v TSC na nádraží v termínu 26. 1. 2020.

Do této kategorie stále nabíráme děti ve věku 5-8 let. Pokud máte zájem, kontaktujte trenéra Tomáše Kalouse na telefonním čísle 722 055 059.

Předpřípravka FK Turnov<br />Autor: Archiv FK Turnov

Mladší přípravka: Petr Havel ml. a Petr Svoboda (oba hrající za A-tým). Jejich úkolem je, aby děti hrály nejenom zápasy v soutěži, ale i přátelské zápasy a turnaje. Nedávno jsme odehráli turnaj v Turnově, který pořádali sami trenéři. Naši kluci se umístili na prvním a šestém místě. Na programu mají další přátelské zápasy, třeba s Mladou Boleslaví, kde se mohou porovnat s těmi nejlepšími. Velký turnaj čeká mladší přípravku v hale ve Skálově ulici a u TSC na nádraží, kam přijedou týmy z různých krajů. Termíny turnajů jsou 23. 11. 2019 a 25. 1. 2020 od 9:00 do 15:00, tak neváhejte a přijďte podpořit své malé ratolesti!

Mladší přípravka FK Turnov<br />Autor: Archiv FK Turnov

Starší přípravka: Trenéři Štěpán Havel, Tomáš Mendlík a Antonín Drahovzal mají suverénně nejvíce dětí - 29 včetně jedné slečny! Jedná se o ročníky 2009 a 2010. Jak se již psalo, klub vedou trenéři, kteří hrají za A-tým. Tonda Drahovzal hraje na stoperu a Štěpán Havel, toho času v rekonvalescenci, by se měl s velkou pravděpodobností vrátit zpět na hřiště v jarní části. Velkou ikonou je Tomáš Mendlík, který dnes kope za místní Sokol Pěnčín. Bývalý kapitán divizního Turnova působil také v libereckém dorostu. A nyní zpět k přípravce. Starší přípravka hraje dvě soutěže - Liberecký přebor a okresní přebor Liberce. Důležité je, aby všechny děti hrály co nejvíce zápasů. Ti nejlepší se dokáží měřit s velkými týmy na turnajích (např. Příbram 2:2, Pardubice 2:0, Slovan Liberec 2:5, Mladá Boleslav 2:4, Kolín 1:0).

Tyto zápasy jsou pro nás důležitým srovnáním s republikou a udržením kvality. Je to vidět i v soutěži, kde naši kluci dominují. Jedinou porážku na podzim utrpěli v derby se Semilami. V letošním roce nás čekají desítky turnajů. Čtyři turnaje pořádáme sami v termínech 9. 11. 2019 na UMT, 24. 11. 2019 a 2. 2. 2020 v hale ve Skálově ulici a poslední 21.3.2020 na UMT před jarní sezónou (druhý ročník). Když budou mít Turnovští fanoušci cestu, určitě neváhejte a přijďte se podívat na mladé talenty starší přípravky.

Starší přípravka FK Turnov<br />Autor: Archiv FK Turnov

Mladší žáci: Pavel Bárta, Petr Světlík a asistent Vlastimil Mencl. Dva trenéři, kteří se rovněž mohou pochlubit několika starty v Turnově, předávají své zkušenosti žáčkům. Mladší žáci hrající v Libereckém přeboru nezaznamenali úplně bezchybný začátek, ale pomalu stoupají tabulkou vzhůru. Pochlubit se mohou dobrou docházkou v tréninku. Mladší žáci hrají o víkendu zápasy a týden jim trenéři doplňují přátelskými zápasy. V tomto roce čeká žáky druhý ročník zimní ligy, kam přijedou týmy jako Dobrovice, Česká Lípa, Kosmonosy, Lomnice, Velké Hamry, MSK a další...

Mladší žáci FK Turnov<br />Autor: Archiv FK Turnov

Mladší dorost trenérů bratrů Marcela a Michala Kovářových hraje krajský přebor Liberecka, kde zatím nenarazili na rovnocenného soupeře. Kralují tak soutěži bez jediné porážky na 1. místě. Trenéři to nemají vůbec jednoduché. V týmu panuje velká konkurence podpořená výbornou tréninkovou docházkou. Trenéři mladšího dorostu stále hledají ideální přátelská utkání, aby kluci nevypadli z rytmu a odehráli co nejvíc těžkých zápasů, což se o krajské soutěži nedá tak úplně říct.

Ti nejpracovitější, jako například Honza Hlavatý nebo Vojtěch Rozkovec, už se pomalu zapracovávají do A-týmu, kde pod taktovkou trenéra A-týmu Emila Šafáře vstřebávají první zkušenosti s dospělým fotbalem a úspěšně tak završují svoji pouť mládežnickými kategoriemi.

Mladší dorost FK Turnov<br />Autor: Archiv FK Turnov

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku

Radkin Honzák bude v Semilech besedovat i zahajovat výstavu

Beseda Pevný bod v tekuté době s osobitým a oblíbeným psychiatrem MUDr. Radkinem Honzákem, který je autorem několika knih a aktivně se vyjadřuje k současnému společenskému dění se bude konat v semilském muzeu 6. prosince 2019 v 15 hodin a po ní proběhne v 17 hodin vernisáž obrazů Kateřiny Sidonové. Místo na sezení je možné rezervovat na adrese muzeum@muzeumsemily.cz. Na besedu je dobrovolné vstupné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami
Andělé budou v turnovském divadle vyprávět čtyři vánoční příběhy
Sinoložka Zuzana Li bude v pořadu O literatuře povídat o Číně
Turnovské vánoční koncerty se konají každou adventní neděli
Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Nejčtenější články

05.12.: Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
05.12.: Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019
05.12.: V Turnově již připravují tradiční adventní trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT