Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP

30.03.2017 11:52:39 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Krkonoše

Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP

Společné služby Stráže ochrany přírody Krkonošského národního parku a Policie České republiky pravidelně odhalují protizákonné jednání nerespektujících návštěvníků parku. V uplynulé zimní sezoně proběhlo celkem 51 společných kontrolních akcí, při nichž bylo zaznamenáno 55 přestupků.

Nejčastěji se strážci přírody a zákona zaměřovali na nepovolený vjezd motorových vozidel - v tomto případě sněžných skútrů a v nejchráněnější I. zóně národního parku na pohyb návštěvníků mimo značené cesty. Na porušování lesního zákona nedovolenými vjezdy do lesa se každoročně společně zaměřují přímo v lyžařských areálech.

V porovnání s předešlými roky se počet akcí zvýšil - především kvůli opakujícím se nedovoleným vjezdům skútrů a jiných sněžných vozidel. Zejména noční rušení divoce žijících zvířat a vyjíždění do volného terénu působí na území parku nejničivěji. Řidiči skútrů přitom většinou nebývají místní boudaři, kteří získávají povolení k vjezdu a setrvání na základě nároku vlastníků nemovitostí na území NP. Naopak se jedná o adrenalinové turisty, kteří tato pásová vozidla využívají pro své sportovní vyžití.

„S policií budeme spolupracovat i v létě, kdy se zaměříme především na nedovolený vjezd a setrvání motorových vozidel na území KRNAP. Předchozí společné kontroly bohužel potvrdily, že současný stav provozu není uspokojivý. Vozidla jsou často odstavována na nevhodných místech a značná část z nich vjíždí na území Krkonošského národního parku bez legálního dokladu k vjezdu," dodal mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Návštěvnost Krkonoš i nadále roste
Strážci provádějí rozsáhlé kontroly skútrů na území KRNAP
V zimní sportovní sezoně nezapomínejte na respekt k přírodě

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

Od úterý 4. srpna je jablonecký plavecký bazén opět otevřený pro veřejnost, od pátku i sluneční louka. V důsledku pozitivních testů na koronavir u dvou zaměstnanců plaveckého bazénu musel být v minulých dnech uzavřen. Běžný provoz byl obnoven 4. srpna. Více informací na Našem Jablonecku

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovského kempu se zúčastnila téměř padesátka malých fotbalistů
Ralsko: výšlap na český Mount Everest
Semilští atleti v létě nezahálejí. Příměstský tábor absolvovalo 32 dětí
V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou
Memoriál Oldy Nývlta se jede jako cross country maraton družstev

Nejčtenější články

08.08.: Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově
08.08.: V Nové Vsi nad Popelkou oslavili 80 let fotbalu zápasem se Spartou
06.08.: Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT