Okresní přebor: Jilemnice a Přepeře B mírně snížily náskok Bělé

19.04.2017 16:40:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Ve čtvrtém jarním kole okresního přeboru měla volno vedoucí Bělá, takže druhá Jilemnice a třetí Přepeře B mohly snížit její velký náskok, což se také stalo. Přepeře dokázaly vyhrát v Lomnici nad místní rezervou dvěma góly v posledních minutách. Jilemnice porazila Košťálov B, přestože po velké převaze prostřelili její útočníci brankáře Machačného pouze dvakrát.

V souboji o poslední místo Vysoké doma zdolalo Mříčnou. V první části byli aktivnější hosté, ale domácí si z rychlých protiútoků vypracovali několik příležitostí a jednu z nich i využili. Chvíli po přestávce se hráčům Mříčné podařilo vyrovnat, ale domácí v 67. minutě strhli vedení opět na svoji stranu, které udrželi i přes velkou šanci hostů v poslední minutě.

V dalších utkáních Nová Ves vyhrála v Horní Branné, když hostům se po vyrovnaném průběhu dařilo více střelecky. Ve Stružinci si domácí v první půlhodině proti Bozkovu vypracovali dvoubrankový náskok, ale hosté ještě stačili do poločasu snížit. Ve druhé části byla hra vyrovnaná, ale domácí proměnili více příležitostí a zaslouženě vyhráli.

V Poniklé vedli po pěti minutách po brance z penalty hosté ze Studence, al domácí postupně přebrali iniciativu a do poločasu vyrovnali na 1:1. V 89. minutě rozhodl o třech bodech pro domácí Holebec z další penalty. Stínem zápasu bylo zranění studeneckého brankáře Kuříka, který byl s podezřením na otřes mozku odvezen do nemocnice.

17. kolo:

Vysoké - Mříčná 2:1 (1:0)
Branky: Tryzna z penalty, Pastorek - Bergemann. Rozhodčí: Liška, ŽK: 2:1. Diváků: 60.

Lomnice B - Přepeře B 1:2 (0:0)
Branky: Zboroň - Hurt, Pitro. Rozhodčí: Kovář, ŽK: 0:2. Diváků: 40.

Horní Branná B - Nová Ves 2:4 (1:3)
Branky: V. Paulů 2 - Dušta 2, Brož, V. Máka.  Rozhodčí: Bačo, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Stružinec - Bozkov B 4:2 (2:1)
Branky: Votoček 2, Ševců 2 - Hádek, Soukup. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Poniklá - Studenec 2:1 (1:1)
Branky: Havel, Holubec z penalty - J. Šír z penalty. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 3:1. Diváků: 90.

Jilemnice - Košťálov B 2:0 (1:0)
Branky: Horáček, Hnik. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:2. Diváků: 70.