Okresní přebor: Libštát v souboji kola porazil Bělou a udržel první místo

01.10.2013 11:08:56 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Jasným zápasem kola byl souboj o vedení v tabulce v Libštátě, Bělá začala dobře a vedla, ale domácí stihli utkání otočit. Na druhé místo se po výhře ve Vysokém protlačil Stružinec. Další derby v Nové Vsi s Lomnicí pak skončilo zaslouženou remízou.

Horní Branná B porazila Malou Skálu především zásluhou tří branek Mečíře. Ten má výtečnou fazonu, když v posledních třech zápasech nastřílel už osm branek a pomohl tak svému mužstvu k zisku sedmi bodů a posunu tabulkou. Potřetí za sebou dokázali zvítězit hráči Víchové, kteří si 3:2 poradili s Roztoky. Závěr utkání byl ale hektický, když hosté snížili a rozhodčí musel rozdat tři celkem červené karty. Druhou výhru sezony si připsala i Mříčná, která nečekaně, ale zaslouženě porazila Bozkov B. V utkání Studence s Košťálovem se body dělily.

Libštát - Bělá 2:1 (0:1)

V souboji kola o první místo, které navíc bylo derby zápasem blízkých týmů, se hrálo před slušnou diváckou kulisou. Zpočátku se více dařilo hostům, a ti šli i přes vyloučení svého hráče ve 20. minutě, těsně před přestávkou do vedení. Ve druhé části už měli převahu domácí, kteří sice neproměnili pokutový kop, ale pak dvěma góly otočili skóre zápasu ve svůj prospěch.

Branky: Mečíř, Janata - Kalenda z penalty. Rozhodčí: Dytrych, ŽK: 3:3, ČK: 0:1. Diváků: 200.

Vysoké - Stružinec 2:6 (1:3)

Stružinečtí chtěli pokračovat v dobrých výkonech, které jsou umocněny příznivým klimatem v týmu. Předpovědi se vyplnily, Žlutomodří na domácí v černobílých pruhovaných dresech jako italský velkoklub Juventus Turín vlétli hned od začátku a během 15 minut si vybudovali  dvoubrankové vedení Votočkem. Domácí sice snížili, jenže do poločasu završil kanonýr Votoček hattrick. Po změně stran přidali stružinečtí fotbalisté čtvrtou branku. Na ni odpověděli vysočtí kontaktním gólem Tryzny. Ovšem místo dalších branek v síti favorita přišlo vyloučení domácího matadora J. Šikoly, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. V závěrečných minutách zápasu přidal Stružinec další dvě branky, nejprve stoper Vágenknecht střelou z trestného kopu zvýšil na 2:5, podobně jako v minulém utkání a korunu vydařenému zápasu nasadil nezadržitelný Votoček, který dvě minuty před koncem vsítil svůj pátý gól v utkání a celkově šestý zásah Stružince.

Branky: 19. Koníř, 63. Tryzna - 12., 15., 35., 51., 88. Votoček, 87. Vágenknecht. Rozhodčí: Liška, ŽK: 6:1, ČK: 1:0 (62. J. Šikola). Diváků: 60. Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Vágenknecht, Schreyer, D. Bláha (57. O. Bláha) - Matěja (77. Bajgar), Vágner, Ševců, Hloušek  - Votoček (88. Stránský), Sehnoutek.

Další utkání 8. kola (9. hrané):

Horní Branná B - Malá Skála 3:0 (0:0)
Branky: Mečíř 3. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Nová Ves - Lomnice B 1:1(1:0)
Branky: R. Nožička - Dlouhý. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 1:2. Diváků: 150.

Víchová - Roztoky 3:2 (3:1)
Branky: P. Hartig ml. 3 - Kupkár, Tejchman z penalty. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 3:3. ČK: 1:2. Diváků: 80.

Bozkov B - Mříčná 1:4 (1:3)
Branky: Červený - T. Holec 2, Jiřišta 2. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Studenec - Košťálov B 1:1 (1:1)
Branky: Jezdinský - Janata. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 2:1. Diváků: 100.