Okresní přebor: Libštát v úvodním kole zdolal 3:1 Mříčnou

16.08.2018 14:38:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V úvodním kole z krajské soutěže sestoupivší Košťálov/ Libštát B nezaváhal a porazil na libštátském hřišti přesvědčivě Mříčnou 3:1. V dalších utkáních zvítězili také favorité, když Martinice rozstřílely Poniklou, mírová doma porazila Novou Ves, Jilemnice vyhrála ve Vysokém a horní Branná B zdolala Stružinec.

Košťálov/ Libštát B - Mříčná 3:1 (1:0)

V 10. minutě přišla první šance domácích po standardní situaci, před brankářem se objevil zcela volný Vejnar, ale hlavou mířil vedle. Ve 13. minutě se aut do vápna odrazil od hostujícího hráče k Patkovi a ten otevřel skóre zápasu. Ve 34. minutě Kovařík dostal krásně nakulený balón na hranici vápna, ale gólman Mříčné Paclík předvedl pohotový zákrok.

V 76. minutě domácí zvýšili na 2:0 - R. Baudys sice neproměnil penaltu, ale odražený balón poslal do vlastní sítě M. Holec. V 90. minutě za hosty snížil Malý krásnou střelou do šibenice. Domácí ovšem ještě rychle odpověděli, když M. Janata zvýšil na konečných 3:1.

Branky: 13. Patka, 76. vlastní (M. Holec), 91. M. Janata - 90. Malý. Rozhodčí: Mikule - P. Polyak, T. Polyák. ŽK: 1:0. Diváků: 150. Libštát: Ludvík - Dohnal (46. Preissler), Baudyš, Sládek, Patka, T. Lukeš, Kovařík (46. J. Lukeš), Vejnar (67. Havlíček), Mečíř (85. M. Lukeš), Koldovský (78. Mach), M. Janata. Mříčná: Paclík - Návesník, M. Holec, Farský, Spanilý, V. Malý I, V. Malý II, Hrnčíř (82. David), Bergemann, Jaroš, T. Holec. Fotografie z utkání

Další utkání 1. kola:

Martinice - Poniklá 4:0 (1:0)
Branky: 31., 75. a 77. Zuzánek, 86. Cejnar. Rozhodčí: Kovář, ŽK: 0:1. Diváků: 75.

Mírová - Nová Ves 3:0 (2:0)
Branky: 31. Dvořák z penalty, 37. Škoda, 71. Červinka. Rozhodčí: Nepraš, ŽK: 1:1. Diváků: 70.

Vysoké - Jilemnice 0:3 (0:0)
Branky: 6. Šnorbert z penalty, 27. Metelka, 80. Jiřišta. Rozhodčí: Plíva, ŽK: 3:2. Diváků: 65.

Horní Branná B - Stružinec 4:1 (1:1)
Branky: 45. Pešina, 61. Dušan Paulů, 83. a 90. Jón (druhá z penalty) - 15. Kuch. Rozhodčí: Jar. Přikryl, ŽK: 1:1. Diváků: 100.