Okresní přebor: Mříčná udržela neporazitelnost i proti Poniklé

08.09.2015 20:45:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Hitem kola okresního fotbalového přeboru bylo určitě utkání první Mříčné a čtvrté Poniklé. Domácí hráči uhájili před 200 fanoušky znovu neporazitelnost a první místo v tabulce, když branky stříleli Podzimek a Jaroš.

V dalších utkáních Nová Ves porazila Horní Brannou B, závěr utkání patřil jasně hostům, ale snížit vedení domácích 2:0 už se jim nepodařilo. Košťálov B zdolal v souboji rezerv Jilemnici B, když gólman hostů Tuž svůj tým zachraňoval při mnoha šancích, a skóre zápasu tak bylo ještě pro hosty přijatelné.

Bozkov B přestřílel 9:5 Lomnici B, přitom hned šest branek vstřelil kapitán A mužstva Petr Červený, tři další přidal Prousek. Libštát dosud také neprohrál a je druhý v tabulce, v tomto kole si poradil jasně 6:1 s rezervou ambiciózních Přepeř.

Studenec porazil Mírovou zejména díky povedenému prvnímu poločasu, kdy nastřílel tři góly. Ve druhé části se hosté zlepšili, ale stačili pouze zkorigovat stav. Bělá po velmi špatném rozjezdu sezony podruhé vyhrála, přitom porazila v předchozích sezonách přední mužstvo Stružince, které má ale letos také hodně mizerný vstup do podzimu.

Mříčná - Poniklá 2:0 (1:0)

Hosté se na trávníku vedoucího mužstva přeboru zaměřili spíš na bránění a čekali na vhodné protiútoky. Domácím se nedařilo přes obranný val prosadit a první branka zápasu padla až v poslední minutě první půle. Druhý poločas měl podobný průběh, teprve v závěrečných 15 minutách si domácí vypracovali výraznější tlak a po několika příležitostech pojistil jejich výhru druhou brankou J. Jaroš.

Branky: 45. Pavel Podzimek, 85. J. Jaroš. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 0:3. Diváků: 200. Mříčná: Pevný - Návesník, D. Jaroš, Holec, Farský, V. Malý ml. (20. Hanč), V. Malý st. (70. Plhal), J. Jaroš, Bergemann (80. Petr Podzimek), Pavel Podzimek (87. Zákoucký), Kubelka. Poniklá: Zimčák - Petruška, Doležal, Patočka, Václavík, Kázmer (80. P. Vinklář st.), Koucký, Dobiáš (70. Votoček), Krause, Hájek, P. Vinklář ml.

Další utkání 5. kola:

Nová Ves - Horní Branná B 2:0 (1:0)
Branky: Brendl, Zajíc. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 0:2. Diváků: 80.

Košťálov B - Jilemnice B 4:1 (1:0)
Branky: Holovič 2, Michal Janata, Sádek - vlastní. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Bozkov B - Lomnice B 9:5 (3:3)
Branky: Červený 6, Prousek 3 - Hartig 2, Janata 2, Novotný. Rozhodčí: Styblík, ŽK: 1:1, ČK: 0:1.  Diváků: 50.

Libštát - Přepeře B 6:1 (4:0)
Branky: Vejnar 2, Koldovský, D. Kobrle, Beran, Šafář - Malík. Rozhodčí: Lelek, ŽK: 1:0 . Diváků: 90.

Studenec - Mírová 4:1 (3:0)
Branky: Havlíček, Hylmar, Synek, Šír - Krouza.  Rozhodčí: Mašek, ŽK: 1:3. Diváků: 100.

Bělá - Stružinec 3:0 (2:0)
Branky: Kukučka 2, Kraus. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:2. Diváků: 150.