Okresní přebor: Stružinec, Bělá i Libštát stále ve hře o titul

20.05.2014 10:49:18 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Tři první mužstva tabulky okresního fotbalového přeboru - Stružinec, Bělá a Libštát vyhrála, takže situace v boji o titul zůstává stále otevřená. I když nejlépe ji má samozřejmě rozehranou Stružinec, který vede o pět bodů před druhou Bělou.

Hráči Jívanu měli ze tří lídrů nejtěžší pozici, protože hráli na venkovním hřišti v Horní Branné. Díky nešikovnosti domácích zadáků, kteří jim hned třikrát pomohli polovlastními góly, hosté vedli a v závěru výhru potvrdili čtvrtou brankou. V zápase Studenec - Lomnice B byla domácí převaha opravdu výrazná, kromě čtyř jejich gólů zneškodnil mnoho dalších šancí lomnický brankář Jurčo.

Zápas Bozkova B s Malou Skálou se hrál kvůli špatnému počasí na umělé trávě v blízkém Železném Brodě. Bozkovští hráči se dostali do vedení 2:0, ale hosté ještě zabojovali a čtyřmi zásahy výsledek otočili ve svůj prospěch. Ve Víchové fotbalisté Nové Vsi vedli po poločase o dva góly, ale pak několik velkých šancí zahodili a domácí dokázali v závěru vyrovnat na konečných 2:2. Zbývající utkání Vysoké - Mříčná bylo pro nevyhovující terén odloženo.

Stružinec - Košťálov B 5:1 (3:0)

Domácí začali zhurta a hned ve 2. minutě proměnil Ševců penaltu po faulu na Votočka v pokutovém území. Do půl hodiny lovil hostující gólman Šrajer ještě dvakrát balon ze své sítě z kopaček Sehnoutka po pěkné střele k pravé tyči a Ševců, který dopravil balon do branky po trmě vrmě po rohovém kopu Vágenknechta. Poločas tak skončil tříbrankovým vedení favorita.

Jelikož se zápas I. A třídy Hejnice - Košťálov nehrál pro nezpůsobilý terén, nasadili hosté do druhé půle tři hráče áčka - Poledníka, Cermana a F. Piryho a také Mikulu. Hned v úvodu Košťálov zatlačil Stružinec ve snaze o korekci výsledku. Rázem hosté zrychlili hru ve středu pole a začali se dostávat do zakončení. V 50. minutě po rohovém kopu vykřesal naději na zvrat ve skóre F. Piry, který hlavou snížil na 3:1. Když Stružinec přečkal ještě několik dalších střel hostů, uhodilo na druhé straně. V 59. minutě po akci Votočka zleva se Baudyšovi nepovedl odkop a namazal D. Bláhovi ke střele, který levačkou zvýšil na 4:1. V 74. minutě Ševců dokončil hattrick, když mu Votoček vykulil balon na vápno, a pomocí teče stopera usměrnil balon k pravé tyči na konečných 5:1.

Branky: 2., 31., 74. Ševců, 13. Sehnoutek, 59. D. Bláha - 50. F. Piry. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Sestava Stružince: Kohout - Hloušek, Vágenknecht, Martinec, Schreyer - D. Bláha (86. P. Stránský), Vágner, Ševců, Matěja (83. Bajgar) - Sehnoutek (83. O. Bláha), Votoček.

Libštát  - Roztoky 2:0 (1:0)

Okresní fotbalový přebor, utkání Jiskra Libštát - Sokol Roztoky<br />Autor: Zdeněk Matura Ve vyrovnaném utkání měli příležitosti ke skórování obě mužstva, ale jen domácí je dokázali proměnit. Do vedení šel Libštát ve 25. minutě brankou z trestného kopu díky zkušenému Šafářovi. Při zákroku se navíc zranil brankář Roztok Hujer, kterého kvůli možnému otřesu mozku raději odvezli do nemocnice. V dalším části zápasu už padl jen jeden gól, domácí gólman Jakubičko navíc zmařil několik šancí hostů, a tím se velmi výrazně podílel na výhře svého celku.

Branky: Šafář, Matura. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:0. Diváků: 90. Fotogalerie z utkání

Další utkání 24. kola:

Horní Branná B - Bělá 2:4 (2:3)
Branky: Svoboda, Hanč - Bažík 2, Vorel, Kukučka. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 3:1. Diváků: 130.

Studenec - Lomnice B 4:0 (3:0)
Branky: Hylmar 2, Tauchman, Václav Korotvička. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK 0:0. Diváků: 160.

Bozkov B - Malá Skála 2:4 (0:0)
Branky: P. Špidlen, Hykman - Kopecký 2, J. Šilhán, Flégr. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:0. Diváků: 50.

Víchová - Nová Ves 2:2 (0:2)
Branky: Z. Hartig, Mach - Čížek, Golis. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:2. Diváků: 40.