Okresní přebor: Stružinec po výhře na Malé Skále kráčí za titulem

28.05.2013 12:25:54 | Autor: Jiří Máka a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

O víkendu odehráli fotbalisté další kolo okresního přeboru. Stružinec po výhře i přes oslabení na Malé Skále kráčí za titulem. Šest bodů ztrácí druhá Mříčná, která porazila rezervu Lomnice, přestože po poločase prohrávala 4:1, ale pěti brankami ve druhé půli zápas senzačně otočila.

Z boje o titul už vypadla Mírová B, která nakonec nemusí uhájit ani třetí místo, kam se dostal Studenec. V dalších utkáních nastoupili pouze v deseti hráči kruhu proti Košťálovu, takže neměli šanci a jen za poločas jim hattrick nastřílel Fejfar. Nečekaně vysoké vítězství si připsala Bělá, která 5:0 rozstřílela Martinice.

Malá Skála - Stružinec 1:6 (0:0)

Tentokrát zavítal lídr tabulky ze Stružince na Malou Skálu k historicky prvnímu vystoupení na jejich hřišti. Maloskalským se na jejich domácím hřišti daří a do tohoto utkání zde nepoznali hořkost porážky. V úvodní čtvrthodině ukázali hosté, že nepřijeli jen na výlet. Votoček třikrát v pokutovém území střílel na domácí branku, ovšem skóre se zatím nezměnilo. V 17. minutě po rychlé akci domácích zachránil nebezpečnou situaci před brankou gólman Škopán ve spolupráci se stoperem Vágenknechtem. Běžela teprve 25. minuta a hostům zatrnulo. Bek Hloušek se pošťuchoval se soupeřem, oplácel a vrazil loktem do soupeře, který se poroučel k zemi. Rozhodčí Rolf byl neoblomný a správně mu udělil červenou kartu. V tuto chvíli se teoreticky snížila šance hostů na body v utkání, později se ale ukázalo, že jim to šlo v oslabení možná i lépe. Ve 32. minutě po ztrátě balonu Matěji na útočné polovině se dostali domácí do šance, ale minuli branku. Na skóre se již do poločasu nic nezměnilo, a tak hráči odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Ve 48. minutě se domácí ujali vedení střelou Makuly ze 25 metrů. Na mokrém terénu balon uskočil, gólman Škopán si vybral slabší chvilku a balon skončil za jeho zády. Čekal se nápor domácích, který ale nepřišel, neboť v 50. minutě byl faulován Ševců v pokutovém území a rozhodčí Rolf nařídil penaltu, ze které Heřmanský srovnal stav na 1:1. V 63. minutě se Heřmanský po skrumáži před maloskalskou brankou chopil balonu a uklidil ho za záda gólmana - 1:2. Hosté si vzali slova trenéra Vágenknechta k srdci a jezdili naplno. V 68. minutě byla k vidění hezká souhra dua Votoček, Heřmanský, kdy se Heřamnský vyhnul gólmanovi a nezištně naservíroval míč Votočkovi, který upravil stav již na 1:3. V 76. minutě měli domácí v nejnebezpečnější šanci z trestného kopu, ale Škopán výborným zákrokem vytáhl padající balon z vinglu. V 81. minutě Heřmanský dovršil hattrick. První střela skončila na tyči, dorážka již našla svůj cíl - 1:4. Za další minutu Votoček zaznamenal pátou branku hostů z dorážky po nádherných nůžkách Heřmanského, které stačil ještě gólman Krause vyrazit -1:5. V 86. minutě Heřmanský střelou na první tyč vsítil šestou branku Stružince, svoji čtvrtou brankou v zápase a celkově již 21. v tomto ročníku okresního přeboru. Běžela první minuta nastavení, Ševců byl faulován na hranici šestnáctky a následný trestný kop Heřmanského z rohu vápna skončil nad břevnem domácí branky. Zajímavostí je, že duo kanonýrů Heřmanský s Votočkem ve dvou utkáních na jaře proti Malé Skále zaznamenalo všech 10 gólů Stružince, Lukáš 6 a Kuba 4.

Branky: 48. Makula - 50. z pen., 63., 81., 86. Heřmanský, 68., 82. Votoček. Rozhodčí: Rolf, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (25. Hloušek). Diváků: 50. Stružinec: Škopán - Schreyer, Vágenknecht, Martinec, Hloušek - Matěja (86. D. Bláha), Vágner, Ševců, Sehnoutek (86. Hamáček) - Votoček (86. O. Bláha), Heřmanský.

Další utkání 25. kola:

Košťálov B - Kruh 6:2 (3:0)
Branky: Fejfar 3, T. Tulach, M.Móro, Rosler - Jiří Kužel, Albrecht. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK:1:2. Diváků: 30.

Horní Branná B - Libštát 1:0 (0:0)
Branka: V. Paulů. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:1. Diváků: 100.

Bělá - Martinice 5:0 (1:0)
Branky: Patz 2, Čokina, T.Beran, Fajfr. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 3:2, ČK: 1:0. Diváků: 100.

Lomnice B - Mříčná 4:6 (4:1)
Branky: Drahoňovský 3, M.Drábek - Onak 3, Kučera 2 (obě z penalty), T.Holec. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Vysoké - Mírová B 2:1(1:1)
Branky: Holeček 2 - Dědeček. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Studenec - Roztoky 3:2 (2:0)
Branky: L.Stránský, Povr, vlastní - D.David, V.David. Rozhodčí: Liška, ŽK: 1:2. Diváků: 150.

Dohrávka: Košťálov B - Roztoky 3:4 (2:1)
Branky: K.Janata, Otmar z penalty, Hruška - Kopáček 3, Tuláček. Rozhodčí: Liška, ŽK: 2:2. Diváků: 50.