Okresní přebor: Stružinec se po výhře vyšplhal na první místo

08.10.2013 16:45:44 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Dosud vedoucí Libštát prohrál v zámostním derby s rezervou Košťálova. Hosté byli lepší jen na začátku druhé části zápasu, ale domácí jejich tlak přečkali a potvrdili výhru druhou brankou. Na první místo tabulky se tak vyšplhal Stružinec, jenž zdolal rezervu Horní Branné.

V dalších utkáních Bělá porazila Vysoké jasně 3:0, veterán Beran v domácí brance přitom ani neměl moc práce. Dál se trápí hráči Mříčné, kteří byli proti Studenci herně lepší, ale zahazovali i ty nejvyloženější brankové příležitosti. Rezerva Lomnice zdolala Víchovou a přerušila tak její vítěznou sérii. V souboji Malé Skály a Nové Vsi překvapivě brali všechny body domácí, kteří si ve druhém poločase vytvořili více šancí a třikrát je dokázali i využít.

Stružinec - Horní Branná B 3:1(2:1)

Domácí potřebovali zvítězit, aby se vytáhli na čelo tabulky. Hosté ale začali lépe a v 10. minutě se ujali kanonýrem Mečířem vedení. Do poločasu favorit skóre otočil brankami Sehnoutka, jemuž přihrál Votoček a Matěji, jehož střela ze 20 metrů byla tečována branským obráncem a zmátla gólmana Němce.

Druhá půle byla velmi dramatická a nervózní, rozhodující branka Stružince stále nepřicházela. V 56. minutě nejprve nebyla odpískána penalta domácím, po faulu na D. Bláhu v jasné šanci. V 85. minutě byl pro změnu zřejmě hostům upřen pokutový kop po důrazné hře tělem v podání Matěji v pokutovém území. Domácí hráči ale dohady využili k rychlému brejku, Votoček vypíchl balon gólmanu Němcovi a gólem do prázdné branky rozjásal domácí fanoušky. Po mohutných protestech branských hráčů včetně gólmana Němce ale rozhodčí gól nakonec odvolal. Pojistka pro domácí tak přišla až v 89. minutě, kdy se po akci Sehnoutka, zkušeně placírkou trefil Ševců.

Branky: 14. Sehnoutek, 37. Matěja, 89. Ševců - 10. Mečíř. Rozhodčí: Přikryl st., ŽK: 2:3. Diváků: 100. Sestava Stružince: Kohout - Hamáček, Vágenknecht, L. Stránský, Schreyer - Matěja (O. Bláha), Ševců, Hloušek, D. Bláha (77. Bajgar) - Votoček, Sehnoutek.

Okresní fotbalový přebor, utkání Roztoky - Bozkov B<br />Autor: Zdeněk Matura Roztoky - Bozkov B 2:1 (2:0)

Domácí vedli Už 2:0, ale v závěru přenechali iniciativu hostům, což se jim málem vymstilo. Ti totiž snížili a měli blízko i ke vstřelení vyrovnávací branky. Nakonec ale tři body domácím zůstaly.

Branky: Kupkár, Slavík - L. Picek. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Fotogalerie z utkání

Další utkání 9. kola (10. hrané):

Bělá - Vysoké 3:0 (2:0)
Branky: Kalenda 2, Jebavý. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 0:0. Diváků: 100.

Košťálov B - Libštát 2:0 (1:0)
Branky: M. Janata, Zboroň. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 2:2. Diváků: 250.

Mříčná - Studenec 2:3(1:3)
Branky: M.Holec, Kubelka z penalty - Šedivý, Kočárek, Synek. Rozhodčí: Soukup, ŽK: 2:1, ČK: 1:1. Diváků: 150.

Lomnice B - Víchová 3:1 (1:0)
Branky: M. Drábek z penalty, Heřmanský, Morávek - Kuřík. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Malá Skála - Nová Ves 4:1 (1:1)
Branky: Novák 2, J.Šilhán, Bursa - Saliga. Rozhodčí: Šarbort, ŽK: 0:2. Diváků: 60.