Okresní přebor: Tři nejlepší mužstva nedokázala vyhrát

03.05.2011 13:00:52 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Lomnice B ztratila ve 21. kole překvapivě dva body na hřišti Mírové, přesto nepřišla o první místo, protože dva pronásledovatelé Rokytnice a Stružinec své zápasy dokonce prohráli.

Dalo by se říci, že toto kolo bylo vzbouřením outsiderů, kteří potřebovali body v boji o udržení. Příkladem je i výhra Roztok nad Rokytnicí, vysoká výhra Mříčné nad Kruhem nebo otočení stavu Zálesní Lhoty ve Studenci. Výhru Zálesní Lhoty režíroval D. Paulů, autor tří branek, po zákroku na nějž se kopala i penalta.

Košťálov B - Stružinec 3:1 (2:1)

Za krásné prvomájové neděle se odehrálo v Košťálově sousedské derby mezi místní rezervou a Stružincem. Stružinec začal zostra, ale gól v 6. minutě nemohl být uznán pro signalizovaný ofsajd. O dvě minuty později se již žlutomodří radovali. Heřmanský po přihrávce O. Bláhy zahájil gólový účet utkání. Hosté ale poté vypnuli a domácí se stále více dostávali na dostřel jejich branky. Ve 14. minutě se dostal až před branku Holec, gólman Škopán mu skočil pod nohy ve snaze zabránit gólu, jenže místo toho jej poslal na zem. Hlavní arbitr Drusan odpískal pokutový kop, ovšem Částek napálil balon jenom do tyče. V 17. minutě se Košťálov poprvé prosadil, když po chybě Vojtíška srovnal Holec na 1:1. Ve 25. minutě opět agilní Holec z úhlu přivedl domácí do vedení.

Po trenérově domluvě o přestávce nastoupili Stružinečtí do druhé půle jako vyměnění oproti závěru první půle. Heřmanský nastřelil břevno, Hlouškovu střelu pod břevno vytahoval domácí gólman Průcha konečky prstů z pod břevna. Když se neujaly ani další slibné možnosti po několika rozích a trestných kopech, rozhodnutí stanovil Holec, který pět minut před koncem docílil hattrick.

Branky: Holec 3 - Heřmanský. Rozhodčí: Drusan, ŽK: 1:2. Diváků: 180. Košťálov B: Průcha - Fejfar (R. Baudyš), Koldovský, Pálka, Havrda - M. Móro, Částek, F. Tulach (J. Stránský), Kmínek - Zboroň, Holec (R. Tulach). Stružinec: Škopán -  Hamáček, Vágenknecht, Hloušek, D. Bláha - J. Láska, Vojtíšek (88. Stránský), Vágner, P. Láska - O. Bláha (46. Matěja), Heřmanský.

Mírová B - Lomnice B 2:2 (1:2)

Hosté už vedli 0:2 po brankách Vohnouta z pokutového kopu a Tolvaje. Domácí se ale nevzdali a ještě do poločasu zkorigovali stav Uličným. Ve druhém poločase jim pak zajistil bod překvapivým vyrovnáním na 2:2 Kupka.

Branky: Uličný, Kupka - Vohnout z penalty, Tolvaj. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 3:2. Diváků: 50.

Další utkání:

Libštát - Horní Branná B  2:0 (2:0)
Branky: Smolík 2. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 0:0. Diváků: 140.

Martinice  - Vysoké  0:2 (0:0)
Branky: Havel z penalty, Manhart. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 0:1, ČK: 1:0. Diváků: 70.

Mříčná - Kruh 4:0 (2:0)
Branky: Jaroš 2, Kučera, Onak. Rozhodčí: Drusan, ŽK: 1:5. Diváků: 100.

Roztoky - Rokytnice 2:0 (1:0)
Branky: Baytalon, Nýdrle. Rozhodčí: Bergemann, ŽK: 1:3. Diváků: 150.

Studenec - Zálesní Lhota 3:4 (2:1)
Branky: Albrecht, Kočárek, Povr  - D. Paulů 3, Hofman z penalty. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 1:2. Diváků: 200.